Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

the dark knight rises

aysegulerei8y

Well-known member
Nolan kardeşlerin yaptığı en kötü iş. Film başında Bane ortaya çıkıyor, uçağın kolunu kanadını koparıp, bir adamı kaçırıyor. Villain çıktı, tamam diyoruz. Sonra Bruce Wayne görünüyor ama topal kalmış. Neden topal kalmış? Joker ve Harvey Dent'ten sonra inzivaya çekildiyse merdivenlerden mi yuvarlandı? Nasıl topal kalmış? Hmm, kıkırdaklarda problem varmış. Bu da tamam, problem yok.

Sonra Selina Kyle, yani Catwoman görünüyor. Bu abla kimdir, nedir? Jimnastikçi mi? Neden deri köstüm giyip kendini kedi kılığına sokar? Kimdir bu abla?

Batman bacağına bir çözüm bulup epik bir dönüş yapar. Bane'in peşine düşer, Catwoman tarafından kandırılır, Bane ile dövüşür ve burada Knightfall gerçekleşir. Dövüş sahnesi mükemmel çekilmiş. Gerçekten ürktüm, Bane'in gücü ve Batman'in çaresizliğini çok iyi aktarmışlardı. Tebrik! Ama Batman, sadece yumruk, tekme ile dövüşen bir adam değildi. Karşısındakinin dikkatini dağıtır, çok seri bir şekilde iş bitirirdi. Yani ne oldu da Bane ile yalnız kalınca hurra diye girişti adama?

Batman çukura atıldı, beli tamamen kırılmadığı için çabuk iyileşmiş olması da normal karşılıyorum. Burada benim için sorun yok.

Sonra Batman yine epik bir dönüş yapar. Bane'in karşısına çıkar ve inanılmaz öfkeli bir şekilde Bane'e saldırır, ki kendisini en son Joker ile sorgu odasındayken bu kadar öfkeli görmüştük. Ne oldu da Bane'le böyle oldu?

Bane, Batman'i öldürmeye kalktığı sırada Catwoman olaya dahil olup, bat pod'dan tek atış yaparak Bane'i öldürür. İşte zurnanın zırt dediği yer burası oldu benim için. Bane, Batman ve Gotham'a yaptıklarından sonra böyle mi ölecekti? Batman'in bütün öfkesini kusarak Bane'i yenmesi gerekmez miydi? Bu bur hiç olmamış.

Talia'nın ölümü... Tüm samimiyetimle söylüyorum; filmin yönetmeni ben olsam, o sahneyi çekerken Marion Cotillard böyle bir oyun sergilese, onu setten kovarım. Nolan ne düşünerek bu sahne için 'tamamdır, oldu' dedi bilemiyorum ama bu sahne tek kelime ile rezalet.

Sonra bombanın patlamasına 2 dakika kala ne olduğu ve nereden çıktığı hala bilinmeyen Catwoman ve Batman'in öpüşme klişesi de Nolan'ın hanesine eksi puan yazdırıyor. Sonra Batman, bombanı alıp uzaklara götürür ve bomba patlıyor. Bombanın, filmde daha önce söylendiği gibi 10 kilometrelik bir alanda etkisi olduğu için bu sahne de tamam, problem yok. Sonrasında Michael Caine'in mezarlıktaki sahnesi çok başarılı. Allah uzun ömürler versin kendisine, daha çok filmde izleyelim onu.

Film içinde sıkça sözü geçmiş olmasından anlıyoruz ki Batman, otomatik pilot sorununu çözmüş ve hala hayatta. Sonra Robin çıkıyor ortaya, Bruce her şeyi ona bırakmış giderken. Sözlükteki piçler yüzünden keyfimiz kaçsa da, güzel sürpriz ama; Nolan ve Bale abiler siz değil miydiniz Robin projeye dahil olursa projeyi bırakırız diyen? Niye şimdi her şeyi Robin'e bıraktınız ki?

Sonra Alfred'in hayalinde olduğu gibi Floransa'daki bir kafede Bruce ile karşılaşıyorlar ve hiç konuşmadan birbirlerine gülümsüyorlar ama o da ne?! Yanında yine ne olduğu, nereden geldiği bilinmeyen Catwoman var. Abi bu kadın ne ara geldi, ne ara kaynaştınız, ne ara birlikte kaçıverdiniz yahu? Hayatını sikti adam 15 dakika içinde. Ne oldu da bu kızla birlikte gittin uzaklara?

Velhasıl, beklentilerin çok altında kalan, hele hele Nolan kardeşlerin yaptığı işlerin yanına bile yaklaşmayan bir film çıkmış ortaya. Film çok kötü değil hatta bir süper kahraman filmi için çok iyi ama Batman Begins ve The Dark Knight'ı yapan adamların böyle bir film çektiğine inanamıyorum gerçekten.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri