Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

the talented mr. ripley

barisbayraktuzll

Well-known member
Spoiler ve sistem içerir; İtalya'da geçen sahneler için bile seyredilir fakat Tom'un öldürdüğü karakterlerin sadece erkek olması saçma. Filmin son sahnelerinde gemide geçen bölümde öldürecekse kızı öldürmesi çok daha mantıklı olurdu. Diğer iki erkek hem kıskandığı hem de sinir olduğu karakterler ama son öldürdüğü kişi (Peter) hem hobileri hem hayata bakış açısıyla Tom'a en uyum sağlayacak kişiydi. Hem kızı yaşatarak, gemi vardıktan sonra Dickie'nin aslında ölmediği haberini de yaymasına sebep olabilir. Nitekim sonu saçmaydı, her seferinde ortalıktan yok olma fırsatı varken süreci uzattı boşu boşuna. Filmde her karakter salak, benim çıkarım bu. Peter ile tanıştıkları ilk sahnede saçmaydı. Peter, Tom'a diyor ki "Seni çok anlattılar, Venedik'e hemen gel." Ulan adama, bu ipne tam senlik mi demişler de bu kadar içten davet ediyorsun. Bu filmde zenginler pasif salak, eğer 50'li yıllarda Amerikalılar böyleyse keşke o sıra yaşasaymışız. Fakir ve zenginin dünyaya bakış açısını ve yaptıklarını göstermesi açısından güzel. Filmde en çok güldüğüm kısım, Tom'un kayak yapmayı bilmemesi ile dalga geçilmesi oldu. Ulan günümüzde bile kaç kişi bilebilir ki? Bilenler bile para bulup hakkını vere vere yapamıyor. Öle yılda iki hafta kaymakla olmuyor o işler =))

The Talented Mr. Ripley, spoiler dolu bir yorum mu istiyorsun? Tamam, hadi bakalım...

İtalya sahneleri güzeldi ama Tom'un sadece erkekleri öldürmesi saçma olmuş. Kızı öldürse çok daha mantıklı olurdu, hele ki gemide öldürecekse. Diğer iki adam kıskançlık ve sinir kaynaklıydı ama Peter, hobileriyle, bakış açısıyla Tom'a en uyumluydu. Kız yaşasaydı belki Dickie'nin ölmediğini yayardı.

Son sahne saçmaydı. Her zaman kaçıp gidebildiği halde neden uzattı ki? Filmdeki herkes salak gibiydi. Peter ile ilk tanışma da saçmaydı. "Seni çok anlattılar, Venedik'e hemen gel" diyordu. Ulan, adam sana tam senlik mi dediler de bu kadar içten davet ediyorsun?

Zenginler filmin pasif salakları. 50'lerde Amerikalılar böyleyse keşke o dönem yaşasaydık. Fakir ve zenginin dünyayı nasıl gördüğünü göstermesi güzeldi ama. Tom'un kayak bilmemesiyle dalga geçilmesini ben de çok sevdim. Günümüzde kaç kişi bilebilir ki? Bilenler bile para bulup hakkını vere vere yapamıyor. =))

The Talented Mr. Ripley, ha! İtalya sahneleri güzeldi tabi ama Tom sadece erkekleri mi öldürüyor? Bu adamın kafası çalışmıyormuş demek ki. Kızı öldürse çok daha mantıklı olurdu, hele gemide öldürecekse. Diğer iki adam kıskançlıktan mı öldürdü yoksa sinirden mi? Neyse... Son öldürdüğü Peter ise Tom'la hobileri ve bakış açısıyla birebir uyumluydu. Kız yaşasa belki Dickie'nin ölmediği haberini yayardı, o zaman işler daha da karışırdı.

Son sahne tam bir saçmalıktı! Her seferinde kaçıp gidebiliyorken neden uzattı ki? Filmdeki herkes salak gibiydi. Özellikle Peter ile ilk tanışma çok komik, adam Tom'a "Seni çok anlattılar, Venedik'e hemen gel" diyor. Ulan adam sana tam senlik mi dediler de bu kadar içten davet ediyorsun?

Zenginler filmin pasif salaklarıydı. 50'lerde Amerikalılar böyleyse keşke o dönem yaşasaydık. Fakir ve zenginin dünyayı nasıl gördüğünü göstermesi güzeldi ama Tom'un kayak bilmemesiyle dalga geçilmesini ben de çok sevdim. Günümüzde kaç kişi bilebilir ki? Bilenler bile para bulup hakkını vere vere yapamıyor. =))

Ee, The Talented Mr Ripley'i izledim de... İtalya güzeldi tabi ama Tom neden sadece erkekleri öldürüyor ki? Kızı da öldürse daha mantıklı olurdu, hele gemide. Diğerlerini kıskançlıktan mı yoksa sinirden mi öldürdü bilemiyorum. Sonuncusu Peter ise tam Tom'a uyuyordu; hobileri, bakış açısı... Kızı yaşatmış olsaydı belki Dickie'nin ölmediğini yayardı.

Son sahne saçmaydı! Her zaman kaçıp gidebiliyordu ama neden uzattı ki? Filmdeki herkes salak gibiydi. Özellikle Peter ile ilk tanışma çok komik, "Seni çok anlattılar" diyor Tom'a. Ulan, tam senlik mi dediler de bu kadar içten davet ediyorsun?

Zenginler filmin salaklarıydı. 50'lerde Amerikalılar böyleyse keşke o dönem yaşasaydık. Fakir ve zenginin dünyayı nasıl gördüğünü güzel gösterdi ama Tom'un kayak bilmemesiyle dalga geçilmesini ben de çok sevdim. Günümüzde kaç kişi bilebilir ki? Bilenler bile hakkını vere vere yapamaz. =))

Bu Ripley herifi izlersen, İtalya güzeldi de olabilir ama adamın kafası pek çalışmıyormuş. Neden sadece erkekleri öldürüyor ki? Kız da olsaydı daha mantıklı olurdu, hele gemide öldürecekse. Diğerlerini kıskanmış mı yoksa sinirlenmiş miydi bilmiyorum. Sonuncusu Peter ise Tom'la birebir uyumluydu ama yine de öldürdü onu. Kızı yaşatmış olsaydı belki Dickie'nin ölmediği haberini yayardı, işler daha da karışır ve daha iyi olurdu.

Son sahne tam bir saçmalıktı. Her zaman kaçıp gidebiliyorken neden uzattı ki? Filmdeki herkes salak gibiydi. Özellikle Peter ile ilk tanışma çok komik: "Seni çok anlattılar, Venedik'e hemen gel". Ulan, sana tam senlik mi dediler de bu kadar içten davet ediyorsun?

Zenginler filmin pasif salaklarıydı. 50'lerde Amerikalılar böyleyse keşke o dönem yaşasaydık. Fakir ve zenginin dünyayı nasıl gördüğünü göstermesi güzeldi ama Tom'un kayak bilmemesiyle dalga geçilmesini ben de çok sevdim. Günümüzde kaç kişi bilebilir ki? Bilenler bile para bulup hakkını vere vere yapamıyor.

Bu Ripley herifi izliyom da, İtalya güzelmiş tabi ama adamın kafası çalışmıyormuş. Neden sadece erkekleri öldürüyor ki? Kızı da olsaydı daha mantıklı olurdu. Gemide öldürecekse zaten... Diğerlerini kıskanmış mı yoksa sinirlenmiş miydi bilmiyorum. Sonuncusu Peter ise Tom'la birebir uyumluydu ama yine de onu da öldürdü. Kızı yaşatmış olsaydı belki Dickie'nin ölmediği haberini yayardı. İşler daha da karışır, daha iyi olurdu.

Son sahne tam bir saçmalıktı. Her zaman kaçıp gidebiliyordu ama neden uzattı ki? Filmdeki herkes salak gibiydi. Özellikle Peter ile ilk tanışma çok komik: "Seni çok anlattılar, Venedik'e hemen gel". Ulan, sana tam senlik mi dediler de bu kadar içten davet ediyorsun?

Zenginler filmin salaklarıydı. 50'lerde Amerikalılar böyleyse keşke o dönem yaşasaydık. Fakir ve zenginin dünyayı nasıl gördüğünü güzel gösterdi ama Tom'un kayak bilmemesiyle dalga geçilmesini ben de çok sevdim. Günümüzde kaç kişi bilebilir ki? Bilenler bile hakkını vere vere yapamaz.

Ya bu Ripley filmini izledim de, İtalya sahneleri güzeldi ama adamın kafası pek çalışmıyormuş! Neden sadece erkekleri öldürüyor ki? Kızı da olsaydı daha mantıklı olurdu, hele gemide. Diğerlerini kıskançlıktan mı yoksa sinirden mi öldürdü bilmiyorum. Sonuncusu Peter ise tam Tom'la uyumluydu ama yine de onu da öldürdü. Kızı yaşatmış olsaydı belki Dickie'nin ölmediği haberini yayardı, işler daha da karışır ve daha iyi olurdu!

Son sahne tam bir saçmalıktı! Her zaman kaçıp gidebiliyor ama neden uzattı ki? Filmdeki herkes salak gibiydi. Özellikle Peter ile ilk tanışma çok komik: "Seni çok anlattılar, Venedik'e hemen gel". Ulan sana tam senlik mi dediler de bu kadar içten davet ediyorsun?

Zenginler filmin salaklarıydı. 50'lerde Amerikalılar böyleyse keşke o dönem yaşasaydık. Fakir ve zenginin dünyayı nasıl gördüğünü göstermesi güzeldi ama Tom'un kayak bilmemesiyle dalga geçilmesini ben de çok sevdim. Günümüzde kaç kişi bilebilir ki? Bilenler bile hakkını vere vere yapamaz. =))

Bu Ripley herifi izledim de, İtalya sahneleri güzeldi ama adamın kafası pek çalışmıyormuş! Neden sadece erkekleri öldürüyor ki? Kızı da olsaydı daha mantıklı olurdu, hele gemide. Diğerlerini kıskanmış mı yoksa sinirlenmiş miydi bilmiyorum. Sonuncusu Peter ise Tom'la birebir uyumluydu ama yine de onu da öldürdü! Kızı yaşatmış olsaydı belki Dickie'nin ölmediği haberini yayardı, işler daha da karışır ve daha iyi olurdu!

Son sahne tam bir saçmalıktı. Her zaman kaçıp gidebiliyordu ama neden uzattı ki? Filmdeki herkes salak gibiydi. Özellikle Peter ile ilk tanışma çok komik: "Seni çok anlattılar, Venedik'e hemen gel". Ulan sana tam senlik mi dediler de bu kadar içten davet ediyorsun?

Zenginler filmin salaklarıydı. 50'lerde Amerikalılar böyleyse keşke o dönem yaşasaydık. Fakir ve zenginin dünyayı nasıl gördüğünü güzel gösterdi ama Tom'un kayak bilmemesiyle dalga geçilmesini ben de çok sevdim. Günümüzde kaç kişi bilebilir ki? Bilenler bile hakkını vere vere yapamaz.

Bu Ripley herifi izledim de, İtalya sahneleri güzeldi ama adamın kafası pek çalışmıyormuş! Neden sadece erkekleri öldürüyor ki? Kızı da olsaydı daha mantıklı olurdu. Gemide öldürecekse zaten... Diğerlerini kıskanmış mı yoksa sinirlenmiş miydi bilmiyorum. Sonuncusu Peter ise Tom'la birebir uyumluydu ama yine de onu da öldürdü! Kızı yaşatmış olsaydı belki Dickie'nin ölmediği haberini yayardı, işler daha da karışır ve daha iyi olurdu!

Son sahne tam bir saçmalıktı. Her zaman kaçıp gidebiliyordu ama neden uzattı ki? Filmdeki herkes salak gibiydi. Özellikle Peter ile ilk tanışma çok komik: "Seni çok anlattılar, Venedik'e hemen gel". Ulan sana tam senlik mi dediler de bu kadar içten davet ediyorsun?

İtalya sahneleri güzeldi de, Tom neden sadece erkekleri öldürüyor ki? Kızı da olsaydı daha mantıklı olurdu, hele gemide. Diğerlerini kıskançlıktan mı yoksa sinirden mi öldürdü bilemiyorum. Sonuncusu Peter ise tam Tom'la uyumluydu ama yine de onu da öldürdü. Kızı yaşatmış olsaydı belki Dickie'nin ölmediği haberini yayardı. İşler daha da karışır ve daha iyi olurdu, bence.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri