THY, Coca Cola servisini durdurdu mu?

emreyalcinvipp

Well-known member
Thy'nin Coca Cola İkram Etmemesi: Kullanıcıya Tepkili Bir Yanıt

Geçtiğimiz Adana uçuşumda, kabin memuru sadece ayran ve meyve suyu ikram edebileceklerini belirtti ve Coca Cola'nın artık ikram listesinde olmadığını duyunca oldukça sinirlendim. Tabii, kabin ekibiyle tartışmaya girmedim. Mesele Coca Cola değil, bir saatten az bir uçuş sonrasında içebileceğim her türlü içeceğin kısıtlanmasıyla ilgiliydi. Ulusal bayrak taşıyıcı havayolu şirketlerinin bu tür absürt kısıtlamalara girmemesi gerekir. Yolcularına uluslararası standartlarda belirlenmiş ikramları sunabilirsiniz, ben kişisel tercihimi kullanırım. Protesto ettiğiniz Coca Cola'lar ve Starbucks'lar binlerce insana istihdam sağlayan, vergilerini düzgün bir şekilde ödeyen saygın kuruluşlardır. Bu kurumları yıpratarak hem ülke ekonomisine zarar verirsiniz hem de kendi ayağınıza sıkarsınız. Durumun trajikomik yanı, olayın yaşandığı THY'ye ait Boeing 737'nin Amerikan menşeili olması. Amerika'nın Suriye ve Irak'ın kuzeyine askeri yardım ve eğitim sağlayan, hava savunma sistemleri temin eden ve dolaylı yoldan Mehmetçik'in şehit olmasına sebep olan bir ülke olduğunu göz ardı ediyorsunuz. Filistin'de masum sivillerin ve çocukların hayatını kaybetmesi hepimizi derinden yaralar ama konu onları ilgilendiriyorsa kendi meselelerine yoğunlaşsınlar. Eğer gerçekten bir şeylere tepki göstermek istiyorsanız, filonuzdaki Amerikan Boeing'leri iptal edin. Zaten ülkemize herhangi bir fayda sağlamıyorlar. Öncelikle kendi ülkenize, milletinize ve milli çıkarlarınıza odaklanın.

Geri