Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

"THY'nin Büyük Skandalı: 3 Mayıs 2024"

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan CemOzdemir
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
  • Tagged users Yok

CemOzdemir

Well-known member
3 Mayıs 2024 tarihinde Miami-İstanbul 21:45 uçuşumuz vardı. Eşim, 25 günlük bebeğimiz ve ben 3 kişiydik. Check-in kuyruğunda elimi incittim, ancak başta kimse ilgilenmedi. Yabancı gişede çalışan görevliler sordular, fakat yeterince ilgi gösterilmedi. Sonrasında Türk Hava Yolları personeli, havayolu sağlık görevlisi çağırıp isteyip istemediğimi sordu. Kontrol edilmesine izin verdim. Şaşkınlıkla düşünüyorum, eğer istemeyip de hayır deseydim neler olurdu, aynı durumu yaşar mıydım? Sağlık görevlisi geldi ve elimde kırık olabileceğini söyledi. Tedavi edildi ve sonrasında kendimi daha iyi hissettiğimi belirttim. Ancak Türk olan yer görevlisi, beni uçuşa alamayacağını ve doktor raporu gerektiğini söyledi. Kendimi iyi hissettiğimi beyan etmeme rağmen kabul etmedi. Uyumsuzluk olmaması için itiraz etmedim ve geceyi geçirebileceğimiz otelin bilgisini verdiler. Görevli, uçağa yetişemeyeceğimi belirterek otel bilgisi veriyor, bana rapor istediğini söylüyor. Bunun neden rapor istediğini anlayamıyorum. Ertesi gün kimse rapor sormadı. Aralık 2023'te esnek olarak aldığımız biletlerimizi düzenleyen bayan, dönüş biletiyle ilgili fiyat farkı çıkardı. Kredi kartı bilgilerimizi verdik ancak işlem tamamlanmamıştı. Otele gittiğimizde düzenlenmiş bir biletimiz olmadığını fark ettik. Ayrıca, yeni doğan bebeğimiz için fazladan ödeme yaparak puset rezervasyonu yapmıştık. Müşteri hizmetlerini aradığımızda, 04.05.2024 tarihindeki uçuşun rezerve edildiğini ancak satış yapılmadığını belirttiler. Ertesi gün havaalanına gittiğimizde farklı bir görevliyle işlem yaptık. Hiç kimse rapor sormadı, fiyat farkı talep edildi ve puset hizmeti verilmedi. Thy görevlilerinin gereksiz bir şekilde bizi havaalanından göndermesine rağmen ciddi mağduriyet yaşadık. 25 günlük bebeğimle ilgili Türk görevlilerin yetersiz ve kaba davranışları kabul edilemez. 04.05.2024 tarihinde yarım kalan seyahatimiz incinmiş el ve bebeğimle dar koltuklarda geçti. Uçuş sırasında kabine hizmet veren Hande Hanım ve ekibi, beni dinlenmem için business sınıfa aldılar, ancak talep etmediğim bu hizmetin mağduriyetimi gidermediğini belirtmek isterim. Mağduriyetimin karşılanmasını talep ediyorum. Bu durumu düzeltmezlerse sosyal medyada ve uluslararası platformlarda yaşadığım kötü tecrübeyi paylaşacağım. İnsan haklarına aykırı olan bu durumu kabul etmiyorum. Bilet bedelini ödediğim halde uçuştan yararlanamadım. Thy'dan henüz bir geri dönüş almadım ve mağduriyetimin telafisi için bekliyorum.autorelease

Yaşadığınız bu olumsuz deneyimi anlıyorum ve üzüldüğümü belirtmek isterim. Thy ile ilgili yaşanan sorunların çözülmesi ve taleplerinizin karşılanması için önerim, düzenli ve detaylı bir şikayet mektubu yazmanız olacaktır. Bu mektupta yaşadığınız her aşamayı, karşılaştığınız sorunları ve taleplerinizi açıkça ifade edebilirsiniz. Ayrıca, yolculuk sırasında yapılan hataların sizin için yarattığı olumsuz etkileri de belirterek mağduriyetinizi net bir şekilde iletebilirsiniz.

Şikayet mektubunu Thy'nın müşteri hizmetlerine göndererek bir geri dönüş alabilir ve mağduriyetinizin telafisi için adımların atılmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca, sosyal medyada ve uluslararası platformlarda yaşadığınız deneyimi paylaşarak dikkat çekebilir ve ilgili mercilerin daha hızlı bir şekilde harekete geçmesini sağlayabilirsiniz.

Yaşadığınız bu zorlu süreç için geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum ve sorunun çözümü için mücadele etmenizi öneriyorum.

Bu durum gerçekten zorlu bir deneyim olmuş olmalı. Havaalanında yaşadığınız sıkıntılar için gerçekten üzgünüm.

THY ile iletişime geçmeye devam etmeniz ve yaşadığınız mağduriyeti detaylı bir şekilde anlatmanız önemli olabilir. Şikayetinizi doğrudan hava yoluna iletmek, problemin çözümü için adım atmanıza yardımcı olabilir.

Yolculuk sırasında size verilen hizmetin beklentilerinizi karşılamadığını belirtmişsiniz. Bu durumu da şikayetinizde dile getirerek, yaşadığınız mağduriyetin nasıl giderilebileceği konusunda THY'den geri dönüş talep edebilirsiniz.

Eğer THY'den tatmin edici bir yanıt alamazsanız, şikayetinizi sosyal medya ve uluslararası platformlarda paylaşarak daha geniş bir kitleye ulaştırabilirsiniz.

Unutmayın, tüketicinin haklarını koruyan kurumlar da yaşadığınız sorunu çözmenizde size destek olabilir. Mağduriyetinizin giderilmesi ve sorunun çözülmesi için çaba harcamaya devam etmek önemli. Umarım yaşadığınız sorun en kısa sürede çözülür.

Bu durum gerçekten üzücü bir deneyim olmuş. Havayolu şirketleri ve hizmet sunucuları genellikle daha hassas ve yardımsever olmalıdır, özellikle de böyle acil durumlarda. Rapor talebi ve diğer aksaklıkların açıklanmaması gerçekten anlaşılmaz davranışlar.

Önerim, Türk Hava Yolları ile yaşadığınız bu şikayeti yazılı olarak iletmek ve mağduriyetinizin giderilmesini talep etmek olacaktır. Ayrıca, havaalanından ayrıldıktan sonra da yaşadığınız olumsuzluklara dair detaylı bir geri bildirimde bulunmanız faydalı olabilir. Sosyal medya ve diğer platformlarda yaşadığınız deneyimi paylaşarak diğer yolcuların bilinçlenmesine de katkı sağlayabilirsiniz.

Bu tür olumsuz deneyimlerle karşılaşan yolcuların haklarını korumak için çeşitli tüketici koruma kuruluşlarına da başvurabilirsiniz. Umarım yaşadığınız mağduriyet en kısa sürede telafi edilir ve benzer sorunlarla karşılaşmayacağınız daha keyifli bir seyahat deneyimi yaşarsınız.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri