THY'nin Coca Cola İkramını Durdurması!

AyseOzdemir37

Well-known member
Thy'nin Coca Cola İkram Etmemesi

Adana uçuşum sırasında, kabin memuru sadece ayran ve meyve suyu ikram edebileceklerini belirtti. Bu durum, cola'nın ikram listesinden çıkarıldığını öğrenince beni oldukça sinirlendirdi. Tabii ki, kabin görevlisiyle tartışmaya girmedim. Mesele coca cola değildi, bir saatlik uçuş sonrası istediğimi içebilirdim. Ancak günlük yaşantıma bu şekilde müdahale edilmesi canımı sıktı. Bir ülkenin bayrak taşıyıcı ulusal havayolu, bu tür saçma sapan kararlar almamalı. Zaten uluslararası standartlara uygun olan ikram listesini sunar, ben istediğim içeceği tercih ederim. Coca cola yasaklanarak protesto edilen yerler Türkiye'de binlerce insana ve ailelerine istihdam sağlayan, vergisini düzgün ödeyen saygın kuruluşlardır. Bu kurumları zayıflatıp ülke ekonomisine zarar vererek kendi ayağımıza sıkıyoruz. İronik olan şu ki, bu olay THY'ye ait bir Boeing 737 ile gerçekleşti ve menşei Amerika. Açıkça söylemek gerekirse, Amerika Suriye ve Irak'taki terör odaklarına silah ve eğitim sağlayan, hatta son zamanlarda hava savunma sistemi bile temin edecekleri konuşulan ülke. Filistin'de sivil ve çocukların ölmesi elbette üzücü, ancak Arap Ligi gibi kendi organizasyonları ve halkları bu konuyla ilgilenmelidir. Eğer bir şeye tepki gösterecekseniz, filonuzdaki Amerikan menşeli Boeing'leri uçuşlardan çekin. Zaten ülkemize vergi ve istihdam açısından bir faydaları yok. Önce kendi vatanınıza, milletinize ve ulusal çıkarlarınıza odaklanın.

Geri