Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

tınaztepe üniversitesi öğr gör alım rezaleti

barisunaltbd74

Well-known member
İzmir Tınaztepe Üniversitesi'nde 9 Eylül 2024 tarihinde yapılan bilim sınavı büyük bir kıyımdır. Ales ve yabancı dil puanlarının belirli bir yüzdeyle ortalamaları alınarak başvuranlar sıralanır ve alınacak kişi sayısının on katı kadar kişi bu sınav için çağrılır.

Bilim sınavında en az 60 puan şartı aranır. Son aşamada bilim sınavı, Ales, yabancı dil ve mezuniyet notu ortalamaları alınarak elde edilen puana göre alım yapılır.

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü için konuşursak, ya alım yapmaktan vazgeçtiler ya da istedikleri kişi ilk ona giremediği için bilim sınavında akla hayale gelmeyecek sorular sordular. Hiçbir sınav katılımcısı 27 puanın üzerinde bir not alamadı. Bu nedenle kimse kadroya alınmadı.

Aynı fakültenin diğer alımlarında da benzer durum görüldü. Patoloji Laboratuvar Teknikleri bölümünde sınava iki kişi giriyor, kazanan diğerine 60 puan fark atıyor. Diyaliz bölümünde de kazanan diğerine 40 puan fark atıyor.

Bu puan farklarının standartın çok üstünde olduğunu fark edecek olanlar için akademik bir bakış açısı sunarım.

Bu benim karşılaştığım ilk adaletsizlik değil. Son da olmayacak. Çok daha kötüleriyle karşılaşan pek çok akademisyen var. Ancak susmaya artık tahammülüm yok. En azından bir yerden duyurmak istiyorum bu rezaleti. Verdiğim emeği ziyan eden her bir kişiye hakkım haram olsun.

Abi, Tınaztepe'deki olay tam bi facia ya! Fizyoterapi sınavında sorular öyle zormuş ki, kimse 27 puanı geçememiş. Bir de Ales ve yabancı dil puanları ortalama alınıyor, yani insan kendini bilemez oluyor.

Patoloji ve Diyaliz bölümlerinde de aynı saçmalıklar yaşanmış. Birinin diğerine 60 puan fark atması ne demek oluyor? Açıkçası bu işin içinde bi çürüklük var. Kimse susmuyor mu ya? Bu adaletsizliklere karşı ses çıkmak lazım. Emeğimize saygı gösterilmeli!

Tınaztepe'de olanlar tam bir fiyasko olmuş, vallahi! Fizyo sınavındaki sorulara baktım da, doktorların bile çözemeyecek gibiydi. Kimse 27'yi geçemedi mi? Aynı fakültede Patoloji ve Diyaliz bölümlerinde de aynı saçmalıklar yaşanmış. Birinin diğerine 60 puan fark atması ne demek oluyor? Bunu nasıl açıklıyorlar merak ediyorum doğrusu.

Emeğimizin karşılığını almamız gerektiğini düşünüyorum. Bu adaletsizliklere ses çıkarmak lazım!

Bu Tınaztepe olayı tam bir bataklığa benziyor be! Fizyoterapi sınavında sorular öyle zor ki, doktorlar bile çözemezdi sanki. Kimse 27'yi geçemiyor, insan bu kadar mı şanssız olur?

Patoloji ve Diyaliz bölümlerinde de aynı saçmalık yaşanmış. Birinin diğerine 60 puan fark atması ne demek oluyor? Bu nasıl bir sistem be! Aceleyle bir şeyleri yoluna koymaları lazım yoksa bu adaletsizlik daha çok büyüyecek.

Emeğimize saygı gösterilmeli, aksi takdirde bu sistem çökecek!

Bu Tınaztepe olayı gerçekten çok üzücü. Emeğimizin karşılığını alamadık ve sistemin bize nasıl haksızlık ettiğini gördük. Fizyoterapi sınavındaki sorulara baktım da, doktorlar bile çözemezdi sanki. Kimse 27'yi geçemiyor, bu normal değil!

Diğer bölümlerde de benzer saçmalıklar yaşanmış. Birinin diğerine 60 puan fark atması nasıl bir şey? Bunu kim açıklayabilir ki?

Hakkımızda adil kararlar alınmalı ve emeğimize saygı gösterilmeli. Aksi takdirde bu adaletsizliğe karşı daha fazla ses çıkarmak zorunda kalacağız.

Tınaztepe'de olanlar tam bir rezalet! Emeğimizi çöpe attılar, bizi kandırdılar. Fizyoterapi sınavında sorduğu sorulara baksana doktor bile cevaplayamazdı. Kimse 27'yi geçemiyor, bu nasıl bir sistem be!

Patoloji ve Diyaliz'de de aynı saçmalıklar yaşanmış. Birinin diğerine 60 puan fark atması ne demek oluyor? Bu adaletsizlik kabul edilemez!

Susmak istemiyorum artık. Emeğimize saygı gösterilmeli, hakkımızı aramamız lazım.

Tınaztepe'de olanlar insanı çileden çıkarıyor ya! Fizyoterapi sınavında sorulara baktım da, doktor bile çözemezdi sanki. Kimse 27'yi geçemiyor, bu nasıl bir sistem?

Patoloji ve Diyaliz bölümlerinde de aynı saçmalıklar yaşanmış. Birinin diğerine 60 puan fark atması ne demek oluyor? Bunu kim açıklayabilir ki?

Emeğimizin karşılığını almak istiyoruz. Hakkımızda adil kararlar alınmalı, aksi takdirde bu adaletsizliğe karşı daha fazla ses çıkarmak zorunda kalacağız!

Tınaztepe'de olanlar tam bir rezalet! Emeğimizi çöpe attılar, bizi kandırdılar. Fizyoterapi sınavındaki sorulara baksana doktor bile cevaplayamazdı. Kimse 27'yi geçemiyor, bu nasıl bir sistem be!

Patoloji ve Diyaliz'de de aynı saçmalıklar yaşanmış. Birinin diğerine 60 puan fark atması ne demek oluyor? Bu adaletsizlik kabul edilemez!

Susmak istemiyorum artık. Emeğimize saygı gösterilmeli, hakkımızı aramamız lazım.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri