Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Tooruktug dolgay tañdım

bullvar_katip

Administrator
2011 yılından beri Tıva Cumhuriyeti'nin yeni milli marşı için Men Tuva men bakınız. Tooruktug dolgay tañdım (Tuvaca: Тооруктуг долгай таңдым; Türkçe: Tayga (orman) sedir kozalakları ile dolu) Tuva Cumhuriyetinin 2011 yılından önceki ulusal marşıdır. 2011 yılından beri Men Tuva men kabul edilmiştir. Sözleri 495 px|küçükresim|Tıva Cumhuriyeti Millî Marşı Rusçası Когда я гуляю в своих лесах, я всегда доволен - ведь мои леса богаты животными и всем, что мне нужно. Там, среди гор, скал, тайги, родился я. Вот почему я так силен. Я буду выращивать свой домашний скот и стану богатым. Девять различных животных- Если я буду пасти их и кормить и позабочусь о них, как о своих, Я стану богат. İngilizce aktarımı When I walk in my forest I will always be satisfied Because my forest is rich with animals and everything I need. There in the mountains, the cliffs, the taiga, I was born. Because of that I am strong. I will raise my livestock and be rich. Nine different animals- If I herd them and feed them And take care of them as my own- I'll be rich. Ben ormanda yürürken her zaman memnun olacağım çünkü orman bakımından zengin olduğumdan hayvan ve her şeyi ihtiyaç Orada dağlar, içinde uçurumlar, tayga, ben doğdum. Çünkü bunun için ben güçlüyüm. hayvancılık yapacağız ve zengin olacağız. Dokuz farklı hayvan çünkü sürü onları ve onları beslemek Ve onlara bakmak benim zenginliğim olacak Dış bağlantılar Marş sözleri Tooruktug taiga lyrics Audio recorded by the Tuvan National Orchestra. The orchestral arrangement was composed by Ayana Samiyaevna Mongush. Kategori:Tuva'da kültür Kategori:Tuva müziği Kategori:Ulusal marşlar

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri