Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

toyota türkiye kusurlu sıfır araç rezaleti

aysekocc91

Well-known member
iyi günler sizi rahatsız ediyorum özür dilerim. yıllar önce başınıza gelen sıfır araç problemini ve ekşi sözlük sayesinde bu konuyu çözdüğünüzü gördüm. sizden yardım almak için yazıyorum. paylaşabilirseniz çok teşekkür ederim. hukuki olarak bir avukata danıştık ama davaların 4 yıla kadar sürdüğünü öğrendik, zira araba aldığımız toyota plazada buna güvenerek gidip dava edin diye bize yol gösterdiler. zar zor biriktirip aldığımız sıfır arabanın kusurlu çıkması ve toyota bayinin ayıbını yazdım. istanbul toyota sonkar bayiisinden, satış müdürü oktay yükselin yönlendirmesi ile sıfır kilometre aldığımız kasko, trafik sigortası ve seramik kaplama dahil 34ksg151 plaka numaralı toyota corolla cross marka araç aldık. satış sürecinde eşim ve çocuğum aktif kullanacak diye en üst paketin güvenlik özellikleri en iyi diye ısrar ettiler , ben de borç harç üstünü tamamlayıp aldım. zira konu eş çocuk olunca böyle şeylere dikkat ediyor. aracımız henüz 60 km’de iken gaz, sürüş başlatma ve motor arızası verdi. bu uyarılarla birlikte arabanın hızlanması ile ilgili sorun yaşadık, akan trafikte kaza yapıyorduk. bunun üzerine aracı bayiye zor bela götürdük. burada yapılan incelemelerde araçta ve aküde herhangi bir sorun olmadığı sadece hibrid araç olduğu için akünün akımında düşme olduğu için uyarı verdiği söylendi .satış sonrası hizmetler müdürü recep eroğlu aracımızla ilgili herhangi bir problem yaşamayacağımız ekledi, zira bu kadar düşük kilometrede arıza vermesi çok ilginçti. aracı bu sürede aktif kullanırken teslimatın ikinci günü aynı arızaları tekrar vermeye başladı. bunun üzerine aracı tekrar servisinize bıraktık, tabii sıfır aldığımız aracın imalat kusurlu olduğu böylece anlaşılmış oldu. ikinci arızadan itibaren ne aracımızla ilgili sağlıklı bir sözel bilgi ne de yazılı mail alabildik, her aramamızda aracımızın genel merkeze gidip inceleneceği söylendi, maillere cevap bile verilmedi, zira yazılı delil kalsın istemiyorlardı ayrıca araçla ilgili sorunu anlamamışlardı. bir hafta sonra aradığımda hala genel merkezde denilmişti ancak bir saat sonra pat diye aranıp serviste gaz pedalını ve gaz sensörünü değiştik dediler. sıfır arabanın 60. km de arıza vermesi ayrı, ikinci kez servise gidip orda bir hafta kalması ayrı, bize sormadan arızanın nedenini bizle paylaşmadan parça değiştirmeleri ayrı rezaletti. bunun tüketici kanuna aykırı olduğunu para iadesi yada yeni araç vermeleri gerektiğini ifade ettik. zira arabayı eşim sürüyor ve 3 yaşındaki oğlumuzu kreşe götürüyor;akan trafikte arıza ile yavaşlayan bu araç kazaya davetiye çıkarıyordu. ayrıca sorunu giderdiklerinin de garantisini vermiyorlardı, arıza verdiğinde yavaşlama problemi yaşamayalım diye pedalı değişmişler. tartışma sonrası istersek daha açabileceğimizi söylediler, şimdi avukatla görüştük meğer davalar en az 4 yıl sürüyormuş. bilir kişiler ve itirazlar ile sürecin yıpratıcı olduğu, sonucun tatmin edemeyeceği ve otomotiv pazarlayanların bunu bildiği için umurlarında olmadığını iletildi. bu rezillik, olmayan hukuk sistemine güvenip kafalarına göre iş yapmalarının önünü açıyor anladığım. çözüm yine sosyal medyadan umut beklemekten geçecek anladığım

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri