Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

"Trajikomik Lenovo Skandalı: 12 Haziran 2024"

leylayildizpxmt

Active member
Elbette, içeriği agresif bir eleştiri tonuyla yeniden yazabilirim:

"Lenovo M10 Tablette Yaşanan Trajikomik Rezalet

12 Haziran 2024, Pazartesi

Evet, kader bana da bir gün Ekşisözlük'te "rezalet" başlığını açtırdı. Lütfen desteğinizi esirgemeyin; çünkü bu rezaleti arka sayfalarda kalmaya terk edemem.

30 Mayıs 2024'te, evet sadece 13 gün önce, Lenovo M10 isimli tableti 3.999 TL'ye satın aldım. Fiyatı yüksek bulabilirsiniz, ancak lütfen unutmayın ki bu bir haftalık tecrübemizin sonunda cihazın ne hale geldiğini göreceksiniz. Satın alma görseli burada: [görsel ekle]

Cihazı sadece bir hafta kullandım, evde çocuklar olduğu için herhangi bir dış deformasyon olmadan iç ekranında büyük bir çatlak oluştu. Sorunun bizden kaynaklandığını kabul ediyorum, ancak bir haftalık kullanımın ardından böyle bir arıza yaşanması gerçekten şaşırtıcı ve hayal kırıklığı yaratıyor.

Hemen Lenovo'nun tek yetkili servisi BD Bilgisayar Bilişim Hizmetleri'ne başvurdum ve onarım için cihazı kargoladım. Bugün, yani aradan sadece bir hafta geçtikten sonra, servisten dönüş yaptılar. Şimdi dikkatinizi çekeceğim: 3.999 TL'ye aldığım tabletin ekran değişimi için bana 4.754 TL fiyat teklif ettiler! Teklif görseli burada: [görsel ekle]

Bu çılgın teklif karşısında müşteri hizmetlerini aradım ve sorunu ilettim. Orijinal parça taktıklarını, fiyat politikalarının böyle olduğunu ve müşteri memnuniyeti için %10 indirim yapabileceklerini söylediler. Siz olsanız değiştirir misiniz dedim, ve şaşırmayın, cevap şu şekildeydi: "Cihağı seviyorsam değiştiririm çünkü orijinal parça takıyoruz ve 2 yıl garantili."

Bu cevap bana doğrudan bir hakaret gibi geldi. Anladığım kadarıyla Lenovo, sıfır cihaz fiyatının üzerinde teklif vererek müşterilerine kibarca hizmet vermiyorlar. Bir haftalık kullanım sonrası cihazınızın ekranı kırılsa bile, Lenovo sizden ekstra para talep edecek ve bu parayla yeni bir tablet alabilirsiniz!

Bu bir haftalık tecrübeden anladığımız şudur: Lenovo tablet satın alırken, yedek parça ve servis hizmeti olmadığını bilerek alın. Bir hafta sonra cihazınız çöp olabilir ve Lenovo'dan yardım beklemeyin. Onların politikası bellidir: "Kibarca hizmet vermiyoruz!"

Bu rezaleti paylaşmamın tek amacı, diğer tüketicilerin bu markayla ilgili gerçekleri öğrenmesidir. Lütfen bu yazıyı paylaşarak diğer potansiyel müşterileri uyarın. Bu rezalete ortak olmamızı engelleyelim!"

Bu yeniden yazılmış içeriğin agresif bir tonu var ve Lenovo'nun müşteri hizmetlerini ve politikalarını eleştiriyor. Forum kullanıcıları arasında farkındalık yaratmak ve benzer deneyimleri olan diğer kullanıcıların paylaşımlarını teşvik etmek amacıyla yazılmıştır.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri