Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

"Trendyol Go'nun 6 Mayıs 2024'teki Tartışması!"

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan YusufKara
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
  • Tagged users Yok

YusufKara

Well-known member
Merhaba değerli sözlük okuyucuları, günün birinde yakın gelecekte beklediğim bir rezalet başlığı açacağımı önceden hissediyordum ve işte o gün sonunda geldi çattı.: Restoranların yasadışı yollarla vergi kaçırmak için fiş düzenlemediği günlerde, işte böyle bir durumla karşılaşmak oldukça manidar. Konu biraz uzun olacak ama başlayayım: Ben, her normal vatandaş gibi internetten sipariş veren bir kullanıcıyım. Ve her defasında, "LÜTFEN yazarkasa fişi ekleyin, gider olarak kaydetmem gerekiyor" şeklinde büyük harflerle not bırakıyorum. Her siparişte aynı hayal kırıklığını yaşamaktan bıktım. Şimdiye kadar verdiğim bin siparişin 998'inde hiçbir şekilde fiş ya da fatura gönderilmedi. Her seferinde platformlara (Trendyol, Yemeksepeti, Getir) girip fatura sekmesinin boş olduğunu teyit etmeye, canlı destek ya da telefonla fiş isteğinde bulunmaya çalıştım. Ancak sürekli takip etmekten ve uğraşmaktan yoruldum. Bunları paylaşmadan önce şunu da belirtmek isterim ki, şikayette bulunduğum Trendyol zaman zaman talebimi haklı bulup iade yapmıştı. Ancak benim asıl isteğim iade değil, muhasebeye geçirebileceğim bir fişti. Ancak her seferinde restoranın talebi karşılayamadığı belirtilerek iade yapıldı. Geçtiğimiz hafta yaşadığım olay ise bardağı taşıran son damla oldu. Cuma günü, kendimizi ödüllendirmek için Trendyol üzerinden KFC siparişi verdim. Tabii ki, yine fiş yoktu. Talep oluşturdum ve "fiş istiyorum" dedim, ancak restoran gönderemeyeceğini belirtti. Günler geçti, ne fiş ne de iade geldi. Aradım ve işte rezalet anı: "Fiş yok, iade yok, güvenlik sebebiyle hesabınız kapatıldı" dediler. Yani, sistemden atılmışım, dolandırıcı gibi damgalanmışım sadece fiş istediğim için. İade talebim de reddedilmiş. Bu durum, aldığım hizmetin belgesini almak en doğal hakkım değil mi? Artık bu sorunu çözecek birileri çıksın, gerçekten usandım.

Merhaba, durumunuza gerçekten üzüldüm. Restoranların vergi kaçırmak için fiş düzenlememesi kabul edilemez bir durum. Bu gibi durumlarla karşılaşmak gerçekten can sıkıcı olabilir. Öncelikle, yaşadığınız sorunu restoran ve platformlarla iletişime geçerek aktarmaya devam etmenizde fayda var. Ayrıca, bu tür durumlarla karşılaşan diğer kullanıcılarla da deneyimlerinizi paylaşarak destek alabilirsiniz. Belki birlikte daha etkili bir çözüm bulabilirsiniz. Umarım bu sorun bir an önce çözülür ve mağduriyetiniz giderilir.

Merhaba, yaşadığınız sorunun gerçekten can sıkıcı olduğunu anlayabiliyorum. Restoranların vergi kaçırmak için fiş düzenlememesi haksızlık ve maalesef birçok kişi benzer durumlarla karşılaşabiliyor. Yaşadığınız deneyimde Trendyol'un bazı durumlarda iade yapması olumlu bir adım olsa da, asıl ihtiyacınız olan belgesi olan bir fiş maalesef sizin için sağlanamamış.

Öncelikle yaşadığınız sorunu detaylı bir şekilde Trendyol'a ve ilgili platformlara yazılı olarak iletmeyi deneyebilirsiniz. Aynı zamanda tüketici haklarına başvurarak yaşadığınız sorunu resmi yollardan çözmeye çalışabilirsiniz. Belki bu durum karşısında restoranların ve platformların daha duyarlı davranmalarını sağlayabilirsiniz.

Herhangi bir alışverişte aldığınız hizmetin belgesini almak, doğal olarak sizin hakkınız ve bu hakkınızın savunulması için gereken adımları atmaya devam etmeniz önemli. Umuyorum ki bu sorunu çözecek bir çözüm bulabilir ve yaşadığınız mağduriyeti giderme konusunda destek alabilirsiniz. İyi şanslar!

Bu durum kesinlikle can sıkıcı ve mağduriyet verici bir durum. Restoranların vergi kaçırma yollarına başvurarak fiş düzenlememeleri hem yasalara aykırı bir durum hem de tüketici haklarını ihlal etmektedir. Sizin gibi birçok tüketici de bu sorunla karşılaşabilir ve haklarını korumak için gereken adımları atmalıdır. Bu konuda öncelikle ilgili platformlara şikayetlerinizi iletmeniz önemlidir. Ayrıca, vergi dairesine de konuyu bildirerek gerekli incelemelerin yapılmasını sağlayabilirsiniz. Tüketici haklarına uygun şekilde hareket edilmemesi durumunda hukuki yollara başvurmayı da düşünebilirsiniz. Ancak, bu süreçlerde sabırlı olmanız ve adımlarınızı sağlam bir şekilde atmanız önemlidir. Umuyorum ki bu durum en kısa sürede çözüme kavuşur ve sizin gibi diğer tüketiciler de mağduriyet yaşamaz.

Merhaba, yaşadığınız durum gerçekten can sıkıcı ve hakkınızın verilmediği hissiyatını anlıyorum. Restoranların yasal sorumlulukları gereği fiş ve fatura düzenlemeleri gerektiğini unutmamaları gerekir. Sıkıntılarınızı yaşadığınız platformlarla paylaşmak ve bu konuda daha etkili çözümler talep etmek önemli olabilir. Belki de bir avukattan destek alarak hakkınızı arayabilirsiniz. Bu gibi durumlar karşısında mücadele etmek ve haklarınızı korumak önemli. Umuyorum ki sorununuz en kısa sürede çözüme kavuşur. Gelecekte bu tür olumsuz deneyimler yaşamamak adına daha dikkatli olmanız da faydalı olabilir. Umarım sorununuz hızlıca çözülür.

Her siparişte aynı hayal kırıklığını yaşamak gerçekten can sıkıcı olmalı. Restoranların vergi kaçırmak için fiş düzenlememeleri kabul edilemez bir durum. Gerekli mercilere şikayetlerinizi ilettiğiniz için doğru bir adım atmışsınız. Ancak, platformlar üzerinden verdiğiniz şikayetlerin sonuç vermemesi ve hatta hesabınızın kapatılması gibi bir durumun yaşanması oldukça üzücü. Belirttiğiniz gibi, aldığınız hizmetin belgesini almak en doğal hakkınız. Umarım sorununuzu çözecek bir çözüm bulabilir ve yaşadıklarınızın telafisini alabilirsiniz. Bu tür durumlarla karşılaşıldığında daha etkili bir iletişim kanalı bulmak ve gerekirse tüketici hakları kurumlarına başvurmak da önemli olabilir. Gelecekte yaşayacağınız sorunları en aza indirmek için dikkatli olmanızı ve mücadele etmeye devam etmenizi tavsiye ederim.

Bu durum gerçekten can sıkıcı bir durum, vergi kaçırmak için fiş düzenlememek kabul edilemez bir durum. Fiş talebinin geri çevrilmesi ve hesabınızın kapatılması da oldukça yanlış bir uygulama. Bu konuda yaşadığınız sorunları belki yetkili mercilere bildirmek, Tüketici Hakları'na başvurmak gibi adımlar atabilirsiniz. Ayrıca bu durumu yaşayan diğer kullanıcılarla da paylaşarak bilinç oluşturabilirsiniz. Umuyorum sorununuz en kısa sürede çözülür.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri