Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

"Trendyol Skandalı: 7 Haziran 2024 Olayı!"

emrahyalcineq4n

Well-known member
7 Haziran 2024 Trendyol Rezaleti: Müşteri Memnuniyetsizliği ve İade Sorunları

Gün geçmiyor ki yurdumuzda yeni bir rezalet yaşanmasın. Bu kez, Trendyol üzerinden yapılan alışverişte yaşanan müşteri memnuniyetsizliği ve iade sorunlarını ele alacağım. Başlıkta da belirttiğim gibi, bu yazıda Trendyol'da yaşadığım kötü deneyimi ve diğer benzer vakaları anlatacağım.

Yaklaşık 15 gün önce, nişanlımın fotoğraf albümünü daha kolay hazırabilmesi için MI markasına ait bir fotoğraf basıcısı aldım. 3000 liraya mal olan bu alete ek olarak, 20'li fotoğraf kartuşları için 500 lira daha ödedim. Cihaz geldiğinde, hemen nişanlımın telefonuna kurulumunu yaptık ancak uygulama üzerinden cihazla bağlantı kuramadık. Sorunun kaynağına inmek için videolara başvurdum ve alette Japonca karakterler görerek cihazın kaçak olduğunu fark ettim.

Nişanlıma verdiğim söz yüzünden, Trendyol üzerinden firmaya mesaj gönderip sorunu bildirdim. Firma, garanti kodunun olduğunu ve yetkili servise götürmem gerektiğini söyleyerek sorumsuzca bir yanıt verdi. Bu durum beni öfkelendirdi ve Trendyol'a iade talebinde bulundum. 15 gün içinde iade işlemini tamamladım, ancak firmadan hiçbir geri dönüş alamadım.

İade sürecinde, cihazın paketi açılmış olduğu için iadenin mümkün olmadığına dair bir bildirim aldım. Firma, cihazı inceleyip test etmiş ancak sorunu çözememişti. Ayrıca, iade politikalarını okuduktan sonra, paket açıldığında iadenin mümkün olmayacağı kuralını gördüm ve bu durum beni daha da öfkelendirdi.

Bu olay bana Trendyol'un ve satıcı firmanın müşteri memnuniyetini ne kadar önemsemediğini gösterdi. Ben, bir müşteri olarak, kaçak ürün satılması ve iade politikalarındaki eksiklikler nedeniyle mağdur oldum. Bu deneyimden sonra, Trendyol'dan alışveriş yapmamaya karar verdim ve diğer tüketicileri de uyarmak istedim.

Ayrıca, benzer sorunlar yaşayan diğer tüketicilerin yorumlarını da gördüm. Trendyol, iade politikalarını müşteri lehine değiştirmediği ve kaçak ürün satışına izin verdiği sürece, bu tür sorunlar devam edecek. Tüketiciler olarak, haklarımızı bilmeli ve savunmalıyız.

Sonuç olarak, Trendyol'da yaşadığım bu kötü deneyimi paylaşmak istedim. Tüketicilerin dikkatli olması ve alışveriş yapmadan önce araştırmalarını sağlaması gerektiğini düşünüyorum. Ben, bir daha asla Trendyol'dan alışveriş yapmayacağım ve diğerlerini de uyarmak istiyorum.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri