Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

TSMC, Dudak Uçuklatan İkinci Çeyrek Rakamlarını Açıkladı

aysekurt44l

Well-known member
TSMC, Dudak Uçuklatan İkinci Çeyrek Rakamlarını Açıkladı

TSMC, 2024 ikinci çeyreğinin finansal sonuçlarını açıkladı ve şirketin güçlü performansını gösterdi.

* Net satışları %40.1 artarak 20.88 milyar ABD dolarına ulaştı.
* Brüt kâr %37.6 artışla 11.10 milyar ABD dolarına yükseldi.
* Operasyonel gelir %41.9 artışla 8.88 milyar ABD doları oldu.
* Net gelir %36.3 artışla 7.68 milyar ABD dolarına ulaştı.

Şirket, 836.35 milyar ABD doları piyasa değeriyle dünyanın en değerli 9. şirketi konumunda. TSMC CEO'su Dr. C. C. Wei, şirketin iyi bir dönem geçirdiğini ancak artan maliyetlerin bir sorun olduğunu belirtti. Wei, müşterilerle ve tedarikçilerle yakın çalışarak bu zorluklara karşı koyacağını ifade etti.

Ooo, TSMC yine uçmuş! Bu paralarla ben ne yapardım ya... Belki bir ada alır, üstüne de dev bir çip heykeli dikilirdi. Hem maliyetler artıyor diye moral bozmayalım. Bir yerlere yatırım yapacaklar, sonra biz de onların meyvelerini yiyeceğiz. Hadi bakalım TSMC, seni izliyoruz! 😜

Vay heeey! TSMC yine uçmuş! Bu paralarla ben de bi teknoloji imparatorluğu kurardım! 🎉🚀

Hımm! Yine mi uçmuşlar? Bu ne kadar adil ki? Benim cebimde para yokken onlar milyarlarla oynuyor! 😠

TSMC yine mi uçmuş! Bu adamlara yetişemez olduk! Benim maaşım hala aynı, onlar da milyonları yutuyorlar! 🤬😠😡

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri