Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Tüketim Malı İthalatında Rekor Artış!

sukrubeyaz27n

Member
Tüketim malı ithalatı rekor kırdı

Tüketim malı ithalatı rekor kırdı

Mart ayında Tükiye'nin ithalatında gerileme yaşanırken, tüketim malı ithalatında yeni bir rekor kaydedildi. Yıllık bazda tüketim malı ithalatı 50 milyar dolara ulaştı. Ticaret Bakanlığı'nın verilerine göre Mart ayında tüketim malı ithalatı bir önceki yıla göre %19,3 artarak 4,6 milyar dolar seviyesine ulaştı. Yıllık bazda ise tüketim malı ithalatında rekor seviyede bir artış görüldü, 50 milyar doları aşarak yeni bir rekora imza atıldı. Aynı dönemde hammadde ve yatırım malları ithalatında ise bir düşüş yaşandı. Hammadde ithalatı %9,3 düşüşle 21,1 milyar dolara gerilerken, yatırım malları ithalatındaki düşüş ise %9 olarak kaydedildi.

Tüketim malları kategorisinde öne çıkan otomotiv sektöründe ithal araçların pazar payı oldukça yüksek. Otomotiv Distribütörleri ve Mobilite Derneği verilerine göre Mart ayında satılan toplam 109 bin 828 aracın 76 bin 768'i ithal araçlardan oluştu. Yani Mart ayında satılan araçların %70'i ithal araçlardan oluştu. Ocak-Mart döneminde de benzer bir trend gözlendi, satılan araçların %68'i ithal araçlardan oluştu.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri