Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Tüketim Malları İthalatı Kontrol Altına Alınamıyor

sukrubeyaz27n

Member
Tüketim malı ithalatı dizginlenemiyor

Ticaret Bakanlığı'nın öncü dış ticaret verilerine göre Nisan ayında tüketim malı ithalatı yüzde 34 artarak 4,9 milyar dolara ulaştı. Son 12 ayda yapılan tüketim malı ithalatı ise 50 milyar doları aştı. Bu artışlarla birlikte tüketim malı ithalatında yeni rekor seviyeler kaydedildi. Nisan ayında dış ticaret açığı genel olarak yükselirken, tüketim malı ithalatı da dikkate değer ölçüde artış gösterdi. Hammadde ithalatında ise hafif bir azalma yaşandı. Yatırım malları ithalatı ise hafif bir artışla seyretti. Özellikle tüketim malı ithalatındaki bu yükseliş, ithalat verilerine dair önemli bir gösterge oldu. Tüketim malı ithalatındaki artış, toplam ithalat içinde de dikkat çekici bir paya sahip oldu. Öte yandan, hammadde ve yatırım malları ithalatındaki değişimler de genel ticaret verilerini etkiledi. Sonuç olarak, Nisan ayı itibarıyla tüketim malı ithalatında gözle görülür bir artış görüldü ve bu durum dış ticaret dengelerini etkiledi.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri