Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türk Lokumuyla Tatlı Rüyalar

bullvar_katip

Administrator
Türk Lokumuyla Tatlı Rüyalar, 2002'de Universal - S Müzik tarafından yayınlanan Mazhar Alanson stüdyo albümü. Mazhar Alanson'un film müzikleri dışında yaptığı ilk solo çalışması olan albüm 19 Nisan 2002'de piyasaya sürüldü. Albümdeki bütün besteleri Mazhar Alanson yaparken, Cemal Süreya ve Sabahattin Ali'den kullanılan iki şiir dışında bütün sözleri de Alanson yazdı. Albümün kapanışını yapan "Piskopat" şarkısında Mazhar Alanson'a, komedyen Cem Yılmaz eşlik etti. Ayrıca Alanson'un MFÖ'den grup arkadaşları Fuat Güner ve Özkan Uğur da geri vokal yaparak Alanson'u yalnız bırakmadılar. Albümden yayınlanan ilk klip "Yandım" şarkısına çekildi. Daha önce Tarkan tarafından yorumlanan bu beste Alanson'un sesi ile daha büyük ilgi gördü. Bu şarkı, albümün bir diğer klip şarkısı "Ah Bu Ben" ve daha önce Her Şey Çok Güzel Olacak filmi soundtrack'inde yayınlanan "Benim Hala Umudum Var" ile birlikte MFÖ konserlerinde de seslendirilmeye devam etti. MFÖ'nün Peki Peki Anladık albümünde yer alan "New York Sokakları"na göndermede bulunan "Jazz (New York Sokakları 5)" albümün kliplenen bir diğer şarkısı oldu. Şarkı listesi Tüm şarkılar belirtilenler dışında Mazhar Alanson tarafından yazılıp bestelendi. "Dünya Bu Dünya" (3:40) "Bir Bilsen" (4:12) "Ah Bu Ben" (3:59) "Yapma" (4:42) "Hüznün Kuşları" (3:21) "Yandım" (3:06) "Benim Hala Umudum Var" (3:34) "Yurt Dışındayım" (4:14) "Ne Dersiniz" (4:23) "Hamak" (4:06) "Hindistan" (4:26) "Jazz (New York Sokakları 5)" (3:43) "Piskopat" (Cem Yılmaz ile) (3:48) Künye Mazhar Alanson: Vokal, gitar, davul programlama, prodüktör, aranjör (1-12) Fuat Güner: Geri vokal Özkan Uğur: Geri vokal, bas gitar Reha Koçer: Bağlama Ercan Irmak: Ney İsmail Soyberk: Bas gitar Volkan Öktem: Davul Can Şengün: Gitar Erdinç Şenyaylar: Gitar Rob Ten Bokum: Gitar Hamdi Akatay: Perküsyon Mehmet Akatay: Perküsyon Serdar Erbaşı: Perküsyon Yaşar Akpençe: Perküsyon Gündem Yaylı Grubu: Yaylılar Bilgehan Erten: Keman Cem Yılmaz: Vokal (13), davul programlama Peter Schön: Davul programlama, aranjör (2-3, 6, 10-12) Mehmet Sinan Sungar: Davul programlama, tonmeister Bilgehan Erten: Aranjör (4) Aytekin Kurt: Aranjör (5) Murat Uncuoğlu: Aranjör (5) Burhan Bayar: Aranjör (13) Ulaş Ağce: Ses mühendisi, mix, master Ufuk Demiroğlu: Prodüktör Biricik Suden: Fotoğraf Cemal Noyan: Danışman Kategori:Mazhar Alanson albümleri Kategori:2002 albümleri Kategori:Universal Müzik Yapım albümleri

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri