Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türk Maarif Koleji

bullvar_katip

Administrator
Türk Maarif Koleji, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin en eski koleji olup, ortaokul ve lise düzeyinde eğitim veren köklü bir kurumudur. Okula giriş ilkokul sonrası yapılan Kolej Giriş Sınavı'yla yapılır. Tarihçe Kıbrıslı Türkler 1963 yılında başlayan toplumlararası sorunlar nedeniyle ikiye bölünen Lefkoşa'nın kuzey kısmına yerleşmiş ancak birçok öğrencinin eğitim gördüğü İngiliz Okulu'nun güneyde kalması sebebiyle okulda görev alan Kıbrıslı Türk öğretmenler tarafından "Köşklüçiftlik İngiliz Okulu" adı ile kuruldu. 1967 yılında Maarif Dairesi'ne devredilmiştir. Başarılar Uluslararası ve ulusal birçok sınavda başarılı olan ve defalarca dünya birincileri çıkaran kolej, aynı zamanda müzik, matematik ve bilgi yarışmalarında dereceler elde etmektedir. Bunların yanı sıra TÜBİTAK'ın düzenlediği Ulusal Bilim Olimpiyatları'nda çok başarılı bir profil çizmektedir. Kampüs 1974 yılından beri Okullar Yolu'nda bulunan kampüs kullanılmaktadır. Kampüs içerisinde bilgisayar, biyoloji, fizik ve kimya olmak üzere dört adet tam donanımlı laboratuvar, müzik ve resim atölyeleri, coğrafya odası, ritim odası, konferans salonu, spor salonu, futbol sahası, açık basketbol kortu, halı saha, kafeterya ve kütüphane bulunmaktadır. Diğer tesislerin yanı sıra ülkenin en büyük kültür salonlarından Rauf Raif Denktaş Kültür Salonu da Türk Maarif Koleji'ne aittir. Akademik personel Akademik personel; 1 müdür, 1 başmuavin, 4 müdür muavini ve 118 öğretmenden oluşmaktadır. Akademik personelin büyük çoğunluğu yüksek lisans veya doktora yapmıştır. Dış bağlantılar Kaynakça Kategori:Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ndeki okullar Kategori:1964'te kurulan eğitim kurumları Kategori:Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ndeki Liseler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri