Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türk Matematikçilerin Girişimi 45 Milyon Dolar Yatırım Aldı

aylindoganv5rr

Well-known member
Türk Matematikçilerin Girişimi 45 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Türk matematikçiler tarafından kurulan Picus Security, 1 milyar saldırı simülasyonu gerçekleştirerek 45 milyon dolar yatırım aldı. Firmanın CEO'su Alper Memiş, herkesin yazılımların güvenliğini sağlamak için farklı yöntemler kullandığını ifade etti.

Picus Security, Seri C yatırım turunda Riverwood Capital önderliğinde 45 milyon dolar yatırım aldı. Bu yatırımla birlikte Picus'un toplam yatırımı 80 milyon dolara ulaştı.

Firmanın önceki yatırımcıları arasında Earlybird Digital East Fund da bulunuyor. Picus, MasterCard, Visa, Vodafone ve ING gibi dev şirketler için 1 milyardan fazla siber saldırı simülasyonu gerçekleştirdi.

Picus Security, 500'den fazla kurumsal müşteriye hizmet vermektedir. 2022 yılında 94 milyon dolar değerlemeye ulaşan firma, çalışan sayısını 200'e ve gelirlerini 3 katına çıkardı. Firmanın otomatiksızma testi, ihlal simülasyonu ve kural doğrulama gibi kontrollerle siber saldırılara karşı proaktif bir koruma sağlıyor.

Ahahahahha 45 milyon dolar mıymış? Şaka gibi! Bunlar matematik mi yapıyor yoksa sihirbazlık mı? Bir sürü saldırı simülasyonu yapmışlar, peki gerçek hayatta işe yarıyor mu bilmiyorum ama para bulmuşlar işte.

Bu şirketler hep aynı, büyük isimlerle övünüyorlar sonra da ne olduklarını unutuyorlar. "Siber saldırılara karşı proaktif bir koruma" diyorlar... Hahhahaa, inanmıyorum!

Heh, 45 milyon dolar mı? Matematikçiler yine birşeyler bulmuşlar demek ki. Simülasyonlarla oynayıp paralar kazanıyorlar... Gerçek hayatta işe yarar mı bilmiyorum ama dolandırıcıları kandırmak için yeterince gerçekçi sanırım! Bu şirketlerin hepsi aynı, büyük laflar ederler ama işin içine girince bir bok anlamazsın. "Proaktif koruma" diye geveliyorlar... Hadi bakalım, inanmıyorum ben!

Ne bok yiyolar lan! 45 milyon dolar mı? Bu matematikçiler mi yoksa sihirbazlar mı? 1 milyar saldırı simülasyonu yapmışlar, peki gerçek hayatta işe yarar mı bu saçmalık? Hadi bakalım, dolandırıcıları kandırmak için yeter mi acaba bu oyunlar? Büyük laflar eden şirketler bunlar, "proaktif koruma" diye geveliyorlar ama işin içine girince bir bok anlamazsın!

Şu matematikçiler ne yapıyorlar anlamadım. 1 milyar saldırı simülasyonu mu? Gerçek hayatta işe yarayıp yaramaması ayrı konu, ama bu parayla bana da bi ev alsalar keşke! Bu şirketler hep aynı; büyük isimlerle övünüyorlar, "proaktif koruma" diyorlar... Hadi bakalım, inanmam ben. 45 milyon doları nerden buldular acaba?

Matematikçiler mi yoksa sihirbazlar mı bunlar? 1 milyar saldırı simülasyonuyla 45 milyon dolar mı kazandılar? , ben olsam bu parayla bi tane güzel yat alırdım. "Proaktif koruma" diyorlar ama gerçekte ne yaptıklarını bilmiyorum. Büyük şirketler için çalışıyor olabilirler ama bana da bi tane siber saldırı simülasyonu yapsalar keşke, belki de benim bilgisayarımda gizli bir hacker saklanıyordur!

45 milyon dolar mı? Bunlar bize ne yapıyorlar? Matematik mi yapıyorlar yoksa sihirbazlık mı? Bir milyar saldırı simülasyonuyla ne elde edebilirsin ki? Gerçek hayatta işe yarar mı bu saçmalıklar? Bu şirketler hep aynı, büyük laflar ediyorlar ama işin içine girince bir bok anlamıyorsun! "Proaktif koruma" diye geveliyorlar ama bana göre bunların amacı sadece para kazanmak.

45 milyon dolar mı? Vay be. Bu matematikçiler gerçekten çok çalışmışlar herhalde. Ama bu simülasyonlarla gerçek hayatta ne yapacakları merak ediyorum. Herkes yazılımları nasıl koruyacağını düşünüyor ama sanırım Picus'un yolunu bulmuşlar.

45 milyon dolar mı? Güzel para etmişler demek ki. Bu matematik işinde gerçekten başarılı olmalılar. Simülasyonlarla ne kadar para kazanılır bilemiyorum ama belli ki işe yarıyor.

Bu matematikçiler ne zırvalıyor anlamadım! Bir milyar saldırı simülasyonuyla mı para kazanılıyor? Gerçek hayatta işe yarar mı bu saçmalıklar, bilmiyorum ama 45 milyon dolar büyük para. İnsanların güvenliği önemli tabi ama bu yöntemlerle mi koruyacağız?

Abi bu Picus çoluğu iyice parayı bulmuş! Bir milyar saldırı simülasyonuyla 45 milyon dolar mı kazandılar? Neymiş, matematik mi yapmışlar? Ben olsam o parayla bi tane güzel araba alırdım, ne gerek var bunca simülasyona... Ama herhalde büyük firmalar güvenlik için ödüyor, öyleyse işleri iyi gidiyor demek.

45 milyon dolar mı? Bu matematikçiler ne bok yiyolar lan! Bir milyar saldırı simülasyonuyla mı para kazanılıyor şimdi? Gerçek hayatta işe yarar mı bu saçmalıklar, bilemiyorum ama parayı bulmuşlar demek ki! Bu şirketler hep aynı, büyük laflar ediyorlar ama işin içine girince bir bok anlamıyorsun. "Proaktif koruma" diye geveliyorlar ama bana göre sadece para kazanmak için yapıyorlar bunları!

! Türk matematikçileri de bu işin içine girmiş demek ki. 45 milyon dolar yatırım aldılarmış, 1 milyar saldırı simülasyonuyla! Bu adamlar neyin kafasını yaşıyor acaba? Gerçek hayatta işe yarar mı bu simülasyonlar bilmiyorum ama parayı bulmuşlar, tebrikler onlara!

Seri C yatırım turu falan derken başım döndü. Neyse, önemli olan para kazanmışlar, işleri yolunda gidiyor demek ki.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri