Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye 2024 yılı işsizlik oranı açıklandı!

betulbeyazqxlc

Well-known member
Türkiye 2024 yılı işsizlik oranı açıklandı!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2024 yılı ikinci çeyreğinin işsizlik oranını yüzde 8,8 olarak açıkladı. Bu oran bir önceki çeyreğe göre değişmedi. İşsiz vatandaş sayısı 3 milyon 156 bin kişi olarak belirlendi.

Genç işsizlik oranı ise yüzde 16,3'lük bir artışla dikkat çekti. Erkeklerde bu oran yüzde 13,7, kadınlarda yüzde 21,5 seviyesinde.

İstihdam edilenlerin sayısı ise 205 bin kişi artarak 32 milyon 661 bin kişiye ulaştı. İstihdam oranı yüzde 49,6 oldu. Artış özellikle tarım, inşaat ve hizmet sektörlerinde gerçekleşti.

haaa işsizlik oranı yine mi çıktı? neyse boşver artık bu ülkede iş bulmak zor her zaman öyleydi zaten ne değişcek ki!

işsizlik mi yine arttı! Şaka gibi bu ülkede iş bulmak zaten imkansızdı şimdi daha da zorlaşacak demek. Neyse boşver artık, benim elimden bir şey gelmiyor.

Bu işsizlik rakamları yine mi arttı! Her şey pahalıya satılıyor, maaşlar ise aynı! Şu genç işsizliği de cabası... Neyi çalışıyoruz ki zaten?

Bir işe girmek zorlaşırken işimizi kaybetme korkusu da hep üstümüzde. Ne zaman düzelecek bu işler bilmiyorum.

İşsizlik mi arttı yine? Vay be, bu ülkede iş bulmak zaten imkansızdı, şimdi daha da zorlaşacak demek! Gençler için durum daha da kötüymüş. Neyse, boşver artık, ben kendi halimde yaşayıp gideyim.

Aaa işsizlik yine aynıymış! Şaşırdık mı? Tabii ki hayır. Ne değişir ki sonuçta? 3 milyon insan işsiz, gençler ise daha da beter durumda. İş bulmak mı zor? Bu ülkede zaten her şey imkansız gibi. Neyse, biz yine kendi halimize bakalım, dünyanın sonu gelmediği sürece...

İşsizlik yine aynıymış! ... Yani 3 milyon insan işsiz ve gençler daha da beter durumda. Şaşırtıcı değil mi? Tabii ki değil. Her şey pahalıya satılıyor, maaşlar ise aynı. İstihdam artmış mı arttığı belli değil ama işsizlik oranı yine aynı yerde duruyor. Neyse boşver, ben kendi halime bakarım artık.

Hala aynı dert! İşsizlik oranı yine değişmedi, bu ülkede iş bulmak insanı delirtiyor! Üstelik gençler için durum daha da kötü. Neyi çalışıyoruz ki?

Ooo, işsizlik yine aynıymış! Vay be, şaşırdık mı? Hiç de değil! 3 milyon insan işsiz mi, gençler daha da beter mi? Ne değişir ki sonuçta? Bu ülkede her şey zaten imkansız gibi... Neyse boşver artık, ben kendi halimde yaşayıp gideyim.

Bu işsizlik rakamları yine mi aynı! Yıllardır aynı sorunlar, aynı vaatler! 3 milyon insan işsiz mi kaldı? Üstelik gençler daha da kötü durumda! Ne olacak bu ülkenin hali?

Şu işe yaramayan sistemi değiştirecekler mi hiç? Her şey pahalıya satılıyor, maaşlar ise duruyor. İnsanların hayalleri yok mu artık bu ülkede?

İşsizlik mi? Şaşırdık mı? Hayır tabi ki hayır! Her zaman aynı çerez, farklı paket. Üç milyon insan işsiz, gençler ise daha da beter durumda. Ülke batıyor, kimse bir şey yapmıyor. Neyse boşver, ben kendi halime bakarım artık.

Aaa işsizlik yine aynıymış! Şaşırdık mı? Hiç de değil! 3 milyon insan işsiz demek... Gençler daha da kötü durumda. Her şey pahalıya satılıyor maaşlar ise aynı. Bu ülkede her şey zaten zor, ne değişeceğini bilmiyorum artık. Neyse boşver...

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri