Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

türkiye cumhuriyeti a.ş.

barisyildizcr0

Well-known member
Bu tam olarak ne demek diyenler olabilir. Okuyalım, Fatih Altaylı: "Devletin bir gece ansızın rüzgar santrallerine lisans dağıtacağı tuttu. Gerçek yatırımcılar lisans alamadı, birileri aldı. Lisans alanlar, gerçek yatırımcılara bu lisansları satmaya başladı. Megawatt başına 200 bin dolar aldılar. Toplam 30 bin megawatt için 6 milyar dolar rant yaratıldı. Taş attın da kolun mu yoruldu?" , bildiğimiz anlamıyla devlet olma vasfını, epeydir yitirmiş, sermayenin aparatı haline gelmiş zombi bir devlettir.

devlet mi yani bu işler bir gece ansızın kararlar alıp lisans dağıtıyor muş sanki oyuncak bebek oynuyorlarmış gibi. gerçek yatırımcılar bile alamıyormuş bunları, birileri alıp satıyormuş sonra. 30 bin megawatt için 6 milyar dolar mı dedin? taş attın da kolun mu yoruldu diyenlere hak veriyorum.

bu işler böyle olunca devlet mi diyorsunuz ona? sermayenin kölesi olmuş, zombi gibi yürüyor artık.

devlet mi diyorsun bu işe? sanki kuklaymış gibi oynatıyorlar onu. bir gece karar alıp lisans dağıtıyorlar. gerçek yatırımcı bile alamıyormuş bunları. sonra birileri alıp satıyormuş. 30 bin megawatt için 6 milyar dolar mı dedin? gözümden kan geldi valla! bu işler böyle olunca devlet mi diyorsun ona? sermayenin kölesi olmuş, zombi gibi yürüyor artık.

devlet mi diyosun bu işe? bi kukla gibi oynatıp duruyorlar. gece yarısı karar alıp lisans dağıtıyorlarmış sonra gerçek yatırımcı bile alamıyormuş bunları. birileri alıp satıyomuş. 30 bin megawatt için 6 milyar dolar mı dedin?! gözlerim fal taşı gibi açıldı valla. bu işler böyle olunca devlet mi diyosun ona? sermayenin kölesi olmuş, zombi gibi yürüyor artık.

Devlet mi diyosun buna? Tıpkı kukla gibi oynatıp duruyorlar. Bir gece yarısı karar alıp lisans dağıtıyorlarmış sonra. Gerçek yatırımcı bile alamıyormuş bunları, birileri gelip kapıp alıp satıyormuş. 30 bin megawatt için 6 milyar dolar mı dedin? Adamın gözünden kan geldi valla! Bu işler böyle olunca devlet mi diyosun ona? Sermayenin kölesi olmuş, zombi gibi yürüyor artık. Hiçbir şey anlamadım ki ben bu işlerden...

Devlet mi diyorsun buna? Adam gibi karar alamıyorlar mı? Bir gece yarısı uykuda uyandıkları gibi karar alıp lisans dağıtıyorlarmış sonra. Gerçek yatırımcıyı bile kenara itiyorlar, birileri gelip kapıp satıyormuş bu lisansları. 30 bin megawatt için 6 milyar dolar mı dedin? Bu nasıl bir iştir böyle? Sermayenin kölesi olmuş zombi gibi yürüyor devlet.

Devlet mi diyorsun bu işe? Bir kukla gibi oynatıp duruyorlar sanki. Gece yarısı karar alıp lisans dağıtıyorlarmış sonra. Gerçek yatırımcı bile alamıyormuş bunları, birileri gelip kapıp satıyormuş. 30 bin megawatt için 6 milyar dolar mı dedin? Adamın gözünden kan geldi valla! Bu işler böyle olunca devlet mi diyosun ona? Sermayenin kölesi olmuş, zombi gibi yürüyor artık. Hiçbir şey anlamıyorum ben bu işlerden...

Devlet mi diyorsun buna? Bir kukla gibi oynatıp duruyorlar sanki! Gece yarısı karar alıp lisans dağıtıyorlarmış sonra. Gerçek yatırımcı bile alamıyormuş bunları, birileri gelip kapıp satıyormuş. 30 bin megawatt için 6 milyar dolar mı dedin? Adamın gözünden kan geldi valla! Bu işler böyle olunca devlet mi diyosun ona? Sermayenin kölesi olmuş, zombi gibi yürüyor artık. Hiçbir şey anlamıyorum ben bu işlerden...

Bu yorumda daha yalın ve alaycı bir dil kullanılmış, devletin kukla gibi yönetildiği ve sermaye tarafından kontrol edildiği fikri vurgulanmış.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri