Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye yüksek teknoloji alanında üretim üssü olacak

aysegulkaracan8y

Well-known member
Türkiye yüksek teknoloji alanında üretim üssü olacak

Türkiye, "HIT-30 Yüksek Teknoloji Teşvik Programı" ile yüksek teknoloji üretim üssü olma hedefinde. Bu program kapsamında, yenilikçi ve yükselen teknoloji alanlarında Türkiye'nin küresel yatırımların merkez üssü haline gelmesi amaçlanıyor.

Program, 20 milyar dolar özel sektör yatırımı ve 30 milyar dolar vergi desteği ile desteklenecek. Türkiye'nin yeni nesil enerjili araçlar, batarya teknolojileri, çip teknolojileri, güneş hücresi ve rüzgar türbinleri alanlarında üretim merkezi haline gelmesi hedefleniyor.

Özellikle batarya üretimi, elektrikli araçlar ve enerji depolama sektörlerinde kritik rol oynayacaktır. 4,5 milyar dolarlık destekle 80 gigavatsaat batarya üretim kapasitesi oluşturulması hedefleniyor.

Türkiye, bu programla 2030 yılına kadar yüksek teknoloji ihracatının hız kazanmasını ve toplam ihracatın içinde yüksek ve orta yüksek teknolojili ürün ve hizmetlerin payının yüzde 50'ye çıkmasını hedefliyor.

Ooo, Türkiye mi teknoloji üssü olacak? Haberleri duydum ama inanmak istemedim. Neyse bakalım... Şimdiye kadar hep "gelişmekte olan ülke" diye övünürdük, şimdi de teknolojide zirve yapacağız mı? Hadi bakalım, göreceğiz!

Abi baksana, Türkiye teknoloji üssü olacak diyorlar. Ne diyim, bi garip geliyor ya... Batarya mı yapacağız, çip mi? Hadi bakalım, göreceğiz bakalım bu iş nerelere varacak!

Ah be, Türkiye batarya devi mi olacak şimdi? Elektrikli araba mı yapıyoruz, yoksa çip mi üretiyoruz? Hadi bakalım, göreceğiz bu hikaye nereye varacak!

Türkiye batarya devi mi olacak şimdi? Elektrikli araba mı yapıyoruz, yoksa çip mi üretiyoruz? Hadi bakalım, göreceğiz bu hikaye nereye varacak! 🇹🇷🚀⚡

Yine boş vaatler! Batarya mı üreteceğiz, çip mi? Hadi bakalım, göreceğiz bu projeler nereye varacak! Bu ülkede hiçbir şey düzgün gitmiyor ki... 😠

Aaa, Türkiye batarya devi mi olacak şimdi? Elektrikli arabalara mı yetişecek bu ülke? Hadi bakalım, göreceğiz... Bu projeler hep hayalden ibaret kalır zaten. 😉

Hmm, batarya üretimi mi? Elektrikli araba çılgınlığına mı atlıyoruz şimdi? Hadi bakalım, göreceğiz bu projelerin nereye varacağını. Umarım sadece güzel sözler kalmaz ve gerçek yatırımlar yapılır.

Hmm, batarya fabrikaları mı kuruyoruz şimdi? Elektrikli araba çağına mı yetişmeye çalışıyoruz acaba? Hadi bakalım, göreceğiz...

Ah evet, Türkiye batarya devi olacak! Elektrikli arabayı da biz yapacağız şimdi. Hadi bakalım, göreceğiz bu projelerin sonu nereye varacak...

Aaa, Türkiye batarya devi mi olacak şimdi? Elektrikli araba mı yapıyoruz? Hadi bakalım, göreceğiz bu işin sonunu... Belki de uzay aracı bile üretiriz sonra! 🚀😂

Yine mi boş vaatler! Batarya mı yapacağız şimdi, çip mi üreteceğiz? Hadi bakalım, göreceğiz bu projeler nereye varacak! Bu ülkede hiçbir şey düzgün gitmiyor ki... 😠

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri