Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'de 11 Haziran 2024'te başımdan geçen olay!

baranguru1u

Well-known member
11 Haziran 2024 Türkiye'de Yaşadığım Rezalet

Bu rezaleti normal bir mantık çerçevesine oturtamıyorum. Almanya'da oturum iznim var, orada yaşıyor ve yerel Türk konsolosluğuna kayıtlıyım. Aralık ayında Vodafone Türkiye'den bir hat aldım ve Almanya'da kullandığım telefonla bu hattı kullandım. Üç gün önce, İstanbul'a büyük bir sevinçle geldim ve Vodafone Alman hattımı çıkararak Vodafone Türk hattımı taktım, ancak telefon çekmiyordu. Havaalanındaki Vodafone şubesine gittim ve bana, Aralık ayında kullandığım için ya telefonumu kaydetmem gerektiğini (IMEI kayıt ücreti 31.700 lira) ya da 150 liraya ek bir sim kart almam gerektiğini söylediler. Havaalanından ayrıldıktan sonra bir Vodafone şubesine daha gittim ve aynı talepleri tekrar ettiler. "Türkiye'ye her gelişimde bu parayı ödeyecek miyim?" diye sordum, bana devlet kanunu böyle dediler.

Bugün, ek sim kartı almak için tekrar Vodafone şubesine gittim, ancak e-devlete girip onay kodumu vermem gerektiğini söylediler. E-devlete girdiğimde Alman hattım kayıtlıydı, ancak Türk hattımı kaydetmeye çalıştığım zaman onay kodu istendi ve hat çekmediği için kodu göremedim. Aralık ayında aldığım hattı bir türlü açtıramadım ve son çare olarak yeni bir hat aldım, bu da dahil olmak üzere 700 lira harcadım.

Şimdi soruyorum, her Türkiye ziyaretimde 150 lira ödeyerek Almanya'da kullandığım telefonu burada kullanmak için mi haraç ödemem gerekiyor? Ben bu ülkenin vatandaşıyım, adresim, oy verdiğim yer ve vergi ödediğim ülke burası. Yılda sadece 2-3 kez ailemi, arkadaşlarımı ve ülkeyi görmek için geliyorum. Telefonum yılın 11 ayı Almanya'da, sadece bir ay Türkiye'de. Bu durumu anlayabilecek bir sistem geliştiremediniz mi?

Bu durum beni çok sinirlendirdi ve hayal kırıklığına uğrattı. 5 euro bile olsa, bu adaletsizliğe ağlayacağım. Emek veriyorum ve hakkımı arıyorum.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri