Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

türkiye'deki zenginlerin kaliteli gıda yiyememesi

alipolatenh

Well-known member
Bir fakir olarak zenginlere de üzülüyorum. Kaliteli gıda yiyemiyorlar. Düşünsenize dünya kadar paran var ama yediğin dondurma sütlü buz :ddddd. Herhangi bir dondurma alsan üzerinde dondurma yazmıyor, içinde süt olmadığı için :d. Zenginsin bir kere dondurma yiyemiyorsun. Tavuk alsa zengin adam östrojen hormonuyla dolu bir tavuk alacak. Erkekliği yok edecekler, yakında bu tavuklar yüzünden. Hepsi kadınlık hormonuyla dolu. Diyeceksiniz ki zengin adam niye tavuk alsın? Haklısınız. Neyse devam edelim. Bu adam diyet yapsa Türkiye'de diyet ürünü yok. Ben hiç bir yabancı ülkede böyle bir saçmalık görmedim. Diyet ürünleri bütün herşeyi içinden alınmış. Şekeri, yağı, tuzu. Sadece saman gibi çikolata kalmış ürünler Türkiye'de daha pahalı :ddd. Yumurta alsa en dandik hormonlu yumurtayı alacak. Türkiye'deki çoğu yumurta 3 numara ile başlıyor. Diyeceksiniz ki bu yumurtanın üzerindeki rakamlar ne alaka? Hemen açıklıyorum; kod. Eğer 3 ile başlıyorsa kafes tavuğu, diğer bir deyişle tavuk çiftliklerinde fabrikasyon usulü üretilen yumurtaları düşünebilirsiniz. Bu tavukların çoğunlukla katkı maddeli yemlerle beslendiği söylenirken Türkiye'de de en fazla tüketilen ve en ucuz yumurta türü budur. Kümes tavuğu yumurtalarının ise kodu 2 ile başlayacak şekilde düzenlenmiş durumda. Piyasada en fazla bu kodla damgalanmış yumurtalarla karşılaşabilirsiniz. 0 ve 1'de olduğu gibi organik ve sağlıklı yemlerle beslendiğini bu tür yumurtalar için söylemek pek mümkün değil. Eğer aldığınız yumurtanın üzerindeki kodun ilk rakamı 1 ise gezen tavuk yumurtasıdır. Kümeslerde değil, tavuk çiftliklerinde yetişen ve özgür gezen tavukların yumurtalarıdır. Organik yumurtadan sonra en sağlıklı yumurta budur diyebiliriz. Cipslere felan hiç girmiyorum çünkü Pringles gibi kaliteli cips'i kaybettik. Mangal tadında diye cips yapmışlar. Et yiyemediğimiz için et özlemimizi geçirelim diye benim favorim biftek aromalı Cheetos. En azından bifteğin aromasını alıyoruz :dddddd. Zengin adam votka içse Türkiye'de şunu düşünür: bu verdiğim parayla yurtdışında bu votkadan 4 tane alabilirim diye düşünebilir. Bu da moral kaybı. Sütlere bakacak olursak Türkiye'deki çoğu sütler artık tam yağlı olarak üretilmiyor. Tam yağlı bulmak çok zor artık çoğu sütler yağsız ve yarım yağlı. Eskiden hep yağlı sütler vardı ama artık onları bulmak çok zor. Nar sosları içlerinde %1 nar %99 aroma var. Hafshahf ben bugün bunu bitireme. Bu tez konusu ileride ekleme yaparım.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri