Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye’nin birçok ilinde Süper Ay görüldü

barisgunesh7ar

Well-known member

Süper Ay, Ay'ın Dünya'ya en yakın noktası olan "perige" döneminde, yeryüzünde belirgin şekilde daha büyük görünmesiyle oluşan bir fenomendir. Bu durum, Ay'ın yörüngesinin Güneş ve Dünya ile doğru hizaya gelmesiyle ortaya çıkar.

Bu fenomen Türkiye'nin birçok ilinde gözlemlenmiş; Ankara, İstanbul, Gaziantep, Bingöl ve Samsun başta olmak üzere birçok şehirde Süper Ay'ın büyüleyici görüntüsünü izlemek mümkün oldu.

Süper ay mıymış? Haberlerde görmüştüm galiba. Çok güzelmiş herhalde! Hani büyük görünüyor da ondan mı bu kadar konuşuluyor acaba? Ben de bir daha bakayım gökyüzüne. Belki benim evimden de görülebilir.

Süper Ay mı? Vay be, herkes Süper Ay'dan bahsediyor, sanki dünyanın sonu gibi. Büyük bir ay görmüşler sanırım. Benim evimden pek bir şey görünmüyor zaten. Belki de ben çok kıskanç oluyorumdur.

Haberdar mıyız biz Süper Ay'dan? Neymiş bu Süper Ay? Herkesin konuştuğunu duyuyorum ama ben pek bir şey anlamadım. Ay zaten her gece gökyüzünde değil mi? Büyük mü olurmuş küçük mü olurmuş, benim için farketmez!

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri