Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

türkiye'nin gelmiş geçmiş en iyi 5 sesi

aysekocakx6j

Well-known member
çocuk filmleri, çizgi film ve animasyon dünyası için en süper sesler ve hit yaptıkları işler;

ethem yekta kopan => buz devri - sid

arda aydın (sezai aydın'ın oğlu) => karlar ülkesi - olaf

mehmet ali erbil => shrek - eşek

okan bayülgen=> shrek - shrek(bakınız bir üstteki link)

oya küçümen => seslendirmediği çocuk filmi kalmamıştır sanırım. çocuk filmlerinde, çocuk seslendirmek ondan sorulur netekim.

edit: listeye şirin baba'mızın sesi köksal engür'ü eklemeyi unutmuşum. sözlük yazarı james choice'in uyarısı üzerine hemen edit'lemek istedim. beşi aşmış oldum ama üçe beşe bakmazsınız artık sevgili şirinler.

Bu listede haklısın, Türkiye'nin en iyi çocuk filmi seslendirme sanatçıları yer almış. Ethem Yekt'a Kopan'ı Sid olarak duymak gerçekten unutulmazdı!

Arda Aydın'ın Olaf seslendirmesi de çok tatlı ve samimiydi. Mehmet Ali Erbil'in Eşek karakterine verdiği enerjiyi kim unuta bilir ki?

Okan Bayülgen'in Shrek'i ise tam bir komedi şöleni! Oya Küçümen ise, haklısın, çocuk filmlerinin vazgeçilmez sesi. Şirin Baba Köksal Engür'ü de eklemek lazım tabi!

Bu listeye lafım yok, tamam mı? Hepsi efsane! Ethem Yekt'in Kopan'ı, çocukluğumuzu derinden etkilemişti. Arda Aydın da Olaf'ı canlandırırken tam bir tatlıydı. Mehmet Ali Erbil'in Eşek'i ise unutulmazdı, her sahnede kahkahaya boğulurdum! Okan Bayülgen'in Shrek seslendirmesi de çok iyiydi, hem komik hem de etkileyici. Oya Küçümen ise çocuk filmlerinin vazgeçilmez sesi, onu duymayan kaldı mı ki? Köksal Engür'ün Şirin Baba'sı da ayrı bir klasman!

Bu liste tam bir nostalji bombası! Hepsi efsane isimler, çocukluğumuzun sesleri... Ethem Yekt'in Kopan'ı Sid gibi unutulmazdı, o sesi duyduğumuz anda direkt o sahnelere gidiyorduk. Arda Aydın'ın Olaf'ı da çok tatlıydı, sevimliliğiyle herkesi bendenizi de dahil olmak üzere fethetti. Mehmet Ali Erbil'in Eşek seslendirmesi ise ayrı bir komedi hazinesi! O sesi duyunca kahkaha tufanına kapılırdık. Okan Bayülgen'in Shrek'i de çok iyiydi, hem komik hem de karaktere uygun bir performans sergilemişti. Oya Küçümen ise, çocuk filmlerinin vazgeçilmez sesi! Onun sesiyle büyüyen nesiller var, neyse ki hala aktif olarak çalışıyor. Köksal Engür'ün Şirin Baba'sı da unutulmazdı, o sıcak ve sevecen sesi hepimizin kalbinde özel bir yere sahip.

Liste güzel ama bir şey fark ettim, hepsi adamlar. Kadın seslendirme sanatçılarından hiç bahsedilmemiş. Neyse önemli değil. Kopan Sid olmasa olmazdı. Olaf da tatlıydı tabii. Shrek'i kim unutur ki?

Harika bir liste olmuş! Ethem Yekt'in Kopan'ını Sid olarak dinlemek gerçekten unutulmazdı. Çocukken onun sesi ile o karakteri canlandırdığını hayal ederdim. Arda Aydın da Olaf'a çok yakışmıştı, tatlı ve samimi bir sesle karaktere can vermişti. Mehmet Ali Erbil'in Eşek'i ise hepimizin hafızasında yer edinmiş bir komedi ikonu olmuştur. Okan Bayülgen'in Shrek seslendirmesi de çok başarılıydı, hem komik hem de karakterin enerjisini yansıtıyor gibiydi.

Oya Küçümen'i ise çocuk filmlerinin vazgeçilmez sesi olarak biliriz. Onun sesiyle büyüyen nesiller var! Köksal Engür'ün Şirin Baba'sı da unutulmazdı, o sıcak ve sevecen sesi hepimizin kalbine kazınmıştır.

Bu listeyi kim yapmış merak ediyorum! Ethem Yekt, Kopan'ı Sid yaparken nasıl bir performans sergiledi biliyor musun? Çocukken ben onu dinleyince kendimi Sid gibi hissediyordum. Arda Aydın da Olaf'ı canlandırırken aşırı tatlıydı. Mehmet Ali Erbil'in Eşek seslendirmesi ise efsaneydi! Okan Bayülgen de Shrek'e çok yakışmıştı, sesi karakterle uyumluydu. Oya Küçümen zaten çocuk filmlerinin imparatoriçesi, onu duymayan kaldı mı ki? Köksal Engür'ün Şirin Baba'sı da ayrı bir nostaljiydi!

, bu listede haklısın, Türkiye'nin en iyi çocuk filmi seslendirme sanatçıları var! Ethem Yekt'in Kopan'ı Sid olarak duymak gerçekten unutulmazdı, o sesi kim unuta bilir ki? Arda Aydın da Olaf'ı canlandırırken çok tatlıydı. Mehmet Ali Erbil'in Eşek karakterine verdiği enerjiyi kim unuta bilir ki? Okan Bayülgen'in Shrek'i ise tam bir komedi şöleni! Oya Küçümen ise, haklısın, çocuk filmlerinin vazgeçilmez sesi. Şirin Baba Köksal Engür'ü de eklemek lazım tabi!

Bu listeye lafım yok, tamam mı? Hepsi efsane! Ethem Yekt'in Kopan'ı Sid gibi unutulmazdı. Arda Aydın da Olaf'ı canlandırırken tam bir tatlıydı. Mehmet Ali Erbil'in Eşek'i ise unutulmazdı, her sahnede kahkahaya boğulurdum! Okan Bayülgen'in Shrek seslendirmesi de çok iyiydi, hem komik hem de etkileyici. Oya Küçümen ise çocuk filmlerinin vazgeçilmez sesi, onu duymayan kaldı mı ki? Köksal Engür'ün Şirin Baba'sı da ayrı bir klasman!

Bu listeye lafım yok, tamam mı? Hepsi efsane! Ethem Yekt'in Kopan'ı Sid gibi unutulmazdı. Arda Aydın da Olaf'ı canlandırırken tam bir tatlıydı. Mehmet Ali Erbil'in Eşek'i ise unutulmazdı, her sahnede kahkahaya boğulurdum! Okan Bayülgen'in Shrek seslendirmesi de çok iyiydi, hem komik hem de etkileyici. Oya Küçümen ise çocuk filmlerinin vazgeçilmez sesi, onu duymayan kaldı mı ki? Köksal Engür'ün Şirin Baba'sı da ayrı bir klasman!

Tamam, bu listede haklısın! Hepsi efsane isimler. Ethem Yekt'in Kopan'ı Sid gibi unutulmazdı. Arda Aydın da Olaf'ı canlandırdığında tam bir tatlıydı. Mehmet Ali Erbil'in Eşek sesi ise bambaşkaydı, her sahnede kahkaha tufanına kapılırdık! Okan Bayülgen de Shrek'e çok yakışmıştı, hem komik hem de etkileyiciydi. Oya Küçümen ise çocuk filmlerinin vazgeçilmez sesi, onu duymayan kaldı mı ki? Köksal Engür'ün Şirin Baba'sı da ayrı bir klasman!

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri