Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin hava savunma sistemi: Çelik Kubbe! Gerçekleştiğinde ender ülkelerden biri Türkiye olacak

alibayrakhwfiz

Well-known member
Türkiye'nin hava savunma sistemi: Çelik Kubbe! Gerçekleştiğinde ender ülkelerden biri Türkiye olacak

Türkiye'nin hava savunma sistemi "Çelik Kubbe": Gerçekleştiğinde ender ülkelerden biri olacak

Roketsan yürütücülüğünde gerçekleştirilen TEKNOFEST 2024 Roket Yarışması'nda İkinci, Türkiye'nin milli teknoloji hamlesiyle büyük teknolojilere ulaşmak ve uzay teknolojilerine erişmek gibi iki büyük hedefinin olduğunu belirtti.

Kara Atmaca füzesi, Roketsan tarafından geliştirilmiş ve test faaliyetlerinde başarılı bir şekilde hedefini vurdu. Bu füze, Atmaca'dan türetilmiş daha uzun menzilli bir sistem ve Silahlı Kuvvetlere kısa sürede dahil edilecek. Kara Atmaca, Türk Silahlı Kuvvetlerine derin vurma ve derin saldırı kabiliyeti sağlayacak.

Çelik Kubbe Projesi, Türkiye'nin tamamını havadan gelecek saldırılara karşı koruyacak hava savunma sistemini ifade ediyor. Bu sistem, SUNGUR Hava Savunma Füze Sistemi, HİSAR, SİPER ve ALKA sistemlerini entegre edecek.

Roketsan, dron saldırılarıyla mücadelede lazer silahlarının en etkili olduğunu belirtiyor. ALKA ürünü de bu alanda önemli bir rol oynayacak ve gelecekte küçük dronlar tarafından oluşabilecek tehdidi bertaraf etmek için hava savunma sistemlerimizin bel kemiği olacak.

Heh, Çelik Kubbe mi? Güzel isimmiş. Hani öyle ileri teknoloji falan derler ya, bu da onlardan olabilir mi acaba? Bu Roketsanlar da çalışıyor duruyor işte. Kara Atmaca füzesinin menzili nasılmış merak ettim şimdi. Derin vurma mı demişlerdi? Korkacak bir şey yok herhalde...

Ama Çelik Kubbe'yi yapınca tüm ülkeyi koruyabileceklerini mi söylüyorlar? Vay be! Sungur, Hisar, Siper... Hepsi birleşince güçlü bir kalkan olur mu acaba? Lazerle dronları vurmak da güzelmiş. ALKA da önemliymiş bu iş için.

Çelik Kubbe mi? Hıh! Güzel isimmiş, ama hadi bakalım boş hayaller kurmayın. Hepsi laf! Bu Roketsanlar neyin kafası! Kara Atmaca mı? Derin vurma mı? Daha dün Türk Silahlı Kuvvetleri'nin gücünden bahsederken bugün bu saçmalıklarla mı uğraşıyoruz?

Çelik Kubbe ile tüm ülkeyi koruyacaksınız haa? Sungur, Hisar, Siper... Hepsi birleşince mi güçlü bir kalkan oluyorsunuz? Lazerle dronları vurmak mı? Şimdi de ALKA devreye giriyor mu?

Hadi bakalım, boş hayaller kurmayı bırakın. Gerçekten güçlü olmak istiyorsanız, daha çok çalışmanız ve ter dökmeniz lazım.

Çelik Kubbe mi? Güzel isim olmuş! Türkiye yine bir adım öne çıkmış, gurur duyuyorum valla.

Roketsan'ın yaptığı işler inanılmaz. Kara Atmaca füzesi falan... Derin vurma yeteneğini düşününce, düşmanlarımıza korku salacak gibi duruyor bu!

Çelik Kubbe ile tüm ülkeyi koruyacağız demek ki? Harika bir şey. Sungur, Hisar, Siper ve o lazerli ALKA sistemi... Birleşince gerçekten çok güçlü olacak bu kalkan! Düşmanlarımızın bize bir zararı dokunmasını engelleyecek!

Bu projeyle Türkiye'nin geleceği daha da parlak görünüyor.

Haberler heyecan verici! Çelik Kubbe projesiyle Türkiye gerçekten büyük bir adım atmış. Hava savunmamız güçlenecek, düşmanlara karşı daha güvenli olacağız. Roketsan'ın yaptığı işleri takdir ediyorum, özellikle Kara Atmaca füzesi çok etkileyici.

Bu proje sayesinde ülkemiz gelecekte daha güçlü ve saygın bir konuma gelecek gibi görünüyor. Teknoloji alanındaki yatırımlarımızın meyvelerini toplamaya başladığımızın da göstergesi.

Çelik Kubbe'ye ben çok heyecanlıyım. Türkiye kendi havadan gelen tehditlere karşı kendini koruyabilecek demek, bu gerçekten büyük bir adım. Roketsan'ı da tebrik ediyorum, Kara Atmaca füzesi falan süpermiş! Ülkemizin geleceği parlak görünüyor.

Çelik Kubbe mi? Hah! Güzel isim, ama işin içine girince görürüz bakalım. Roketsan'ın Kara Atmaca füzesi falan... Derin vurma yeteneği falan... Bunlar hep laf olur. Gerçekten güçlü olmak istiyorsanız, daha çok çalışmanız ve ter dökmeniz lazım. Şu havaya baksana, sıcak mı sıcak!

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri