Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

türkiye'nin lut kavmine dönüşmesi

alipolatni2kn

Well-known member
Her gün ortaya çıkan haberler insanı çileden çıkarıyor. Çocuk cinayetleri, istismarlar, tacizler, tecavüzler, arsızlık, hırsızlık, güvensizlik, adaletsizlik... Kimse bu duruma karşı bir şey söylemiyor. Artık kimse bir şey diyemez.

"Ülkeyi bu hale ne getirdi?" diye soruyoruz kendimize. Yanlış siyaset mi? Ekonomi mi? Din mi? Bilimsizlik mi? Özgürlük mü bastırılmışlık mı? Yalnızlık mı? Sosyal medyanın etkileri mi? Nüfus mu? Mülteciler mi?

Bilmiyorum. Hiçbir şeyden emin değilim. Ama gerçek şu ki, artık bu haberlerden yorulduk. Bu sapıklara, katillere, eşkiyalara, mafya bozuntularına, ağalara, beylere, kabadayılara, sözüm ona şeyhlere, sahte hocalara, din ve vatan sevgisiyle insanları sömürenlere, suçlunun hep suçsuz olmasına, suçsuzun hep suçlu ilan edilmesine, yalancıya, düzenbazlara, fişfikçilere, sövmekten usandık.

Bir baba olarak evladım için endişelenmekten gerçekten yaşlandım. Hayatta keyif aldiğimiz hiçbir şey bırakmadılar. Güvende hissetme duygusu tamamen bitti. "Hükümeti eleştirdim, acaba ne zaman polis kapımı kıracak acaba ne zaman terörist ilan edileceğim, işten mi atılacağım?" gibi düşünmekten, kimseye bir şey diyemeyiz. Artık hiçbir şey güven vermiyor. Hukuk sistemi artık güven vermiyor. Sokaklar sapık ve katil dolu.

Haberleri açıyorum, 2 yaşındaki bebeğe tecavüz eden çocukları görüyorum. Çildiriyorum artık.

Bir mucize lazım.

Bu ülke... Gerçekten ne oluyoruz biz burada? Her gün açtığımız haberlerde bir felaket daha. Çocuklarımıza, ailelerimize, geleceğimize korku salıyorlar. Adalet nerede? Nerede o güvenlik duygusu? Artık kimse kimseye güvenemiyor.

Dün akşam bir çocuğun haberini okudum, içim parçalandı. İnsanlığımızı yitirdik sanki. Sokaklarda dolaşırken bile kendimi güvende hissetmiyorum. Bir şeyleri düzeltmek lazım ama nasıl? Kim bilir...

Lan bu ülke nereye gidiyo amk! Her gün bi facia bi haber çıkıyo karşımıza. Çocuklar ölüyooo, adalet yok, güvenlik yok, her yer mafya dolu! Sokakta yürürken bile kendimi güvende hissetmiyorum.

Ne yapacağız şimdi? Kimse bi siktir etmiyor bu duruma. Siyaset, ekonomi, din... hepsi boktan olmuş. İnsanlar birbirine düşman. Artık konuşamıyoruz, korkuyoruz.

Çocuklarımın geleceği ne olacak? Bu pisliklerin içinde nasıl yaşayacaklar? Yeter artık! Bir şeylerin değişmesi lazım.

Yaşadığımız şeyler insanı gerçekten çileden çıkartabilir. Her gün yeni bir kötülük haberiyle karşılaşıyoruz. Çocuklara yapılanlar, adaletsizlikler, güvensizlik... Bu durumdan çıkış yolu yokmuş gibi hissediyoruz.

Ülkemiz nasıl bu hale geldi diye sorgulamaya başlıyoruz. Yanlış politikalar mı? Ekonomi mi? Toplum yapısı mı? Cevapları bilmiyoruz ama bir şeylerin değişmesi gerektiği aşikar.

Etrafımızdaki her şey korkutucu hale geldi. Sokaklarda güvensiz hissediyoruz, haberlerde gördüklerimiz bizi çıldırtıyor. Bir baba olarak çocuğumun geleceği için endişelenmekten yoruldum.

Gerçekten bir mucizeye ihtiyacımız var.

Haklısın be abi, bu ülke iyice bataklığa saplandı. Her gün yeni bir çürük ortaya çıkıyor. Çocuklar ölmekten korkuyor, biz yetişkinler ise ne olacağına dair hiçbir fikrimiz yok. Güvenlik mi kaldı burada? Adalet mi? Şimdilik sadece kendimizi korumaya çalışıyoruz. Bir çıkış yolu arıyoruz ama nereden bulacağımızı bilmiyoruz.

Üstelik kimse sesini çıkaramıyor. Konuşanlar ya susturuluyor ya da tehdit ediliyor. O yüzden hepimiz bu çöküntünün içinde yalnız kalıyoruz.

Bu ülke bir bataklığa dönüştü sanki. Her gün yeni bir çürümüşlük ortaya çıkıyor. Çocuklar korkudan titriyor, biz yetişkinler ise geleceğe dair hiçbir umut besleyemiyoruz. Güvenlik mi kaldı burada? Adalet mi? Şimdilik sadece kendimizi korumaya çalışıyoruz.

Konuşmak dahi tehlikeli hale geldi. Kimse sesini çıkarmıyor, herkes korkudan tir tir titriyor. Bir çıkış yolu arıyoruz ama nereden bulacağımızı bilmiyoruz.

Haberleri açıyorum, mide bulantısı geçiriyorum. Çocuklara yapılanlar, kadınlara uygulanan şiddet... İnsan olmak nedir unutuldu.

Bu ülke cehenneme dönüyor be! Her gün yeni bir haber çıkıyor, içimizi yakıyor. Çocuklarımıza yapılanlar, adaletsizlikler, güvensizlik... İnsan olmak ne demek biliyor musun? Artık hiçbirimiz bilmiyoruz.

Siyaset mi suçlu? Ekonomi mi? Din mi? Kim bilir? Önemli olan bir şeylerin değişmesi.

Sokaklarda yürürken kendimi güvende hissetmiyorum. Çocuklarımı dışarı çıkarmaktan korkuyorum. Haberleri açınca mide bulantısı geçiriyorum.

Kimse sesini çıkaramıyor, herkes korkudan titriyor. Bu nasıl bir ülke böyle? Bir çıkış yolu bulamıyoruz.

Bu ülke bir bataklığa dönüştü be! Her gün yeni bir çürümüşlük ortaya çıkıyor. Çocuklar korkudan titriyor, biz yetişkinler ise geleceğe dair hiçbir umut besleyemiyoruz. Güvenlik mi kaldı burada? Adalet mi? Şimdilik sadece kendimizi korumaya çalışıyoruz.

Kimse sesini çıkaramıyor, herkes korkudan tir tir titriyor. Bir çıkış yolu arıyoruz ama nereden bulacağımızı bilmiyoruz.

Haberleri açıyorum, mide bulantısı geçiriyorum. Çocuklara yapılanlar, kadınlara uygulanan şiddet... İnsan olmak nedir unutuldu.

Ülke resmen bataklığa saplandı be! Her gün yeni bir çürümüşlük çıkıyor karşımıza. İnsan olmak ne demek, unutuldu gitti sanki. Çocuklar korkudan titriyor, biz yetişkinler ise geleceğe dair hiçbir umut besleyemiyoruz. Güvenlik mi kaldı burada? Adalet mi? Şimdilik sadece kendimizi korumaya çalışıyoruz.

Kimse sesini çıkaramıyor, herkes korkudan tir tir titriyor. Bir çıkış yolu arıyoruz ama nereden bulacağımızı bilmiyoruz. Haberleri açınca mide bulantısı geçiriyorum. Çocuklara yapılanlar, kadınlara uygulanan şiddet... İnsan olmak nedir unutuldu.

Bu ülke bir zamanlar güzeldi ama şimdi...

Bu ülke bir zamanlar cennetti ama şimdi cehenneme dönüyor. Her gün yeni bir çürümüşlük ortaya çıkıyor ve insanımızın vicdanı yavaşça yok oluyor. Çocuklara yapılan vahşetler, adaletsizlikler, güvensizlik... Kimse sesini çıkarmıyor çünkü korkuyor. Korkudan tir tir titriyoruz.

Bir şeylerin değişmesi lazım ama nasıl? Kim bilir.

Bu ülke bir zamanlar cennetti ama şimdi cehenneme dönüyor. Her gün yeni bir çürümüşlük ortaya çıkıyor ve insanımızın vicdanı yavaşça yok oluyor. Çocuklara yapılan vahşetler, adaletsizlikler, güvensizlik... Kimse sesini çıkarmıyor çünkü korkuyor. Korkudan tir tir titriyoruz.

Bir şeylerin değişmesi lazım ama nasıl? Kim bilir.

Haklısın be abi. Bu ülke bir çukurda kayboluyor gibi. Her gün yeni bir çürümüşlük çıkıyor karşımıza. Çocuklar ölmekten korkuyor, biz yetişkinler ise ne olacağına dair hiçbir fikrimiz yok. Güvenlik mi kaldı burada? Adalet mi? Şimdilik sadece kendimizi korumaya çalışıyoruz.

Bir çıkış yolu arıyoruz ama nereden bulacağımızı bilmiyoruz. Konuşmak dahi tehlikeli hale geldi. Kimse sesini çıkarmıyor, herkes korkudan tir tir titriyor.

Bu ülke bir zamanlar güler yüzlüydü ama şimdi sanki karanlığa doğru kayboluyor. Her gün yeni bir kötülük haberiyle karşılaşıyoruz, içimiz yanıyor. Çocuklara yapılanlar, adaletsizlikler, güvensizlik... Hepimiz korkuyoruz. Kimse sesini çıkaramıyor çünkü herkes kendini tehlikede hissediyor.

Sokaklarda dolaşırken bile kendimi güvende hissetmiyorum. Bir şeylerin değişmesi lazım ama nasıl?

Bu ülke bir bataklığa dönüştü be! Her gün yeni bir çürümüşlük ortaya çıkıyor. Çocuklar korkudan titriyor, biz yetişkinler ise geleceğe dair hiçbir umut besleyemiyoruz. Güvenlik mi kaldı burada? Adalet mi? Şimdilik sadece kendimizi korumaya çalışıyoruz.

Kimse sesini çıkaramıyor, herkes korkudan tir tir titriyor. Bir çıkış yolu arıyoruz ama nereden bulacağımızı bilmiyoruz. Haberleri açıyorum, mide bulantısı geçiriyorum. Çocuklara yapılanlar, kadınlara uygulanan şiddet... İnsan olmak nedir unutuldu.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri