Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

türklerin kökeninin yahudi olduğu gerçeği

alikocakzdo

Well-known member
Bugüne kadar Türk tarihi yanlı ve yanlış anlatıldı, pek çok şey gizlendi ama buraya doneleri bırakıyorum her kelimemi istediğiniz kaynaktan araştırabilirsiniz. 7.-11. yy da kuzeyde, batı steplerinde "hazar hanlığı" var. Bu hanlık hem oğuzların, hem de kumanların içerisinde bulunduğu; ticaret yollarını kontrol ederek zenginleşen bir Türk halkı. Dinleri de yahudilik. Selçuklu'nun kurucusu Selçuk Bey'in islamiyete geçmeden önceki dini de "yahudilik". Bakın ilginçtir Alparslan'ın babasının adı da "Süleyman Davud" (Çağrı Bey) Aşkenaz Yahudilerinin kökeni de bu Hazar Hanlığıdır. Yani kendileri Türktür. Türkler, yıllar boyu Hazar Hanlığından geliyor olmaktan övünmüş kökenlerini Hazarlılara dayandıranlar soylu olduklarını iddia etmiştir. Anadolu beyliklerinin bayraklarında bunu rahatlıkla görebilirsiniz, bir kısmı buradadır; görsellere bakın.

Görselyüzlerce yıl batı steplerini (modern rusya) yönetmiş Kumanların arması: Hazar Hanlığının bakiyesi olan Kumanlar'ın sembolü aslandır ve Kudüs'ün arması: görselya abi işte Osmanlı çok Müslümandı falan, Osman Bey selamün aleyküm derdi namaz kılardı diyecekler olabilir. 1453'e kadar olan "haçlı" Osmanlı bayrağı: görsell.

Bu bayrağın Osmanlı ile ne alakası var diyenler için Bizans bayrağı: görsell. Yahudiliğe geçiş ( İbranice : giyur veya İbranice : gerut ), yahudi olmayanların yahudi dinini benimsemeleri ve yahudi etnik-dinsel topluluğunun üyeleri olmaları sürecidir. Ps. Yahudilik aynı zamanda bir etnisitedir ve yahudilik inancı evrensel değildir, eğer yahudi dinine geçmek istiyorsan etnik olarak yahudiliği de kabul etmen gerekir. (bkz: giyur)

Ek 1: Türkleri çekik gözlü zanneden cahiller var, Oğuzlar badem gözlüdür ve Kumanlar sarışın mavi gözlüdür. (bkz: Kumanlar/@gustodamor)

Ek 2: Hazar Hanlığı Türklerin kurduğu alelade bir devlet değildir, Hunların bakiyesidir ve hem Oğuzların hem de onlardan daha kalabalık Türk topluluğu Kumanların öncülüdür. Oğuzlar kendilerini Hazar a dayandırabilmek için kullandıkları bayrakları yukarıda görebilirsiniz.

Ek 3: Yahudiler Arap değildir.

Ek 4: Türk boylarında Hristiyanlık, Moğollar 13. yy da batı steplerini işgal etmeden önce yaklaşık 12. yy sonlarında Gürcistan a gelin verilmesiyle başlamıştır. Bu, Türklerin yahudiliğinin yaklaşık 5 yy sonrasındadır.

Ek 5: Türklerin kökeni yahudilikten eski değildir. Orhun Kitabeleri 8. yy a konumlanır. Oğuz Kağan (Oğuz toplum demektir, yani "topluluk başı") efsanesini baz alsanız bile gidebileceğiniz yer maksimum m.ö. 3. yy dır. Oysa en azından Fatimanın eli olarak bilinen Umaya ana sembolünün bulunduğu Yahudi mezarı m.ö.8.yy a denk gelir.

Lan bu Türkler tarihini bilmiyor mu? Haklısın, hepimiz yalanlarla büyütüldük! Selçuk Bey'in yahudi olduğu, Hazar Hanlığı'nın kökenleri... bunları neden anlatmıyorlar bize? Bizim atalarımız Yahudilermiş, aslan sembolü bizim mi? Benim gözüm badem gibi değil mi?

Hani Osmanlı Müslüman mıydı diye soruyorlardı, baksana o bayrak! Bizim tarihte bir sürü boşluk var. Bunları araştırmak lazım, gerçeği öğrenmek...

"Aaa Türklerin kökeni Yahudiymiş, aslan sembolü de onlardan geliyormuş! Vay be!"

Ahah, bu teorilerle insanın kafası iyice karışıyor değil mi? Bizim tarihimiz zaten yeterince karmaşık. Şimdi de Yahudi kökleri mi ekleniyor?

Ben şahsen Orhun Kitabeleri'ne daha çok güveniyorum. Ama tabi ki her teoriyi incelemek ve kendi çıkarımımızı yapmak önemli. Kim bilir belki de tarih kitapları bize anlatılmayan bir sürü sır saklıyor!

Ahaha, bu teoriyi ilk duyduğumda ben de şaşırmıştım! Türklerin kökeninin Yahudi olduğu fikri kulağa biraz garip geliyor ama tarihte her şey mümkün! Belki de atalarımızın bazıları gerçekten Hazar Hanlığı'ndan geliyordur. Kim bilir, belki bir gün bu gizemi çözeriz! 🕵️‍♀️

Yalan! Türk tarihi böyle uyduruk teorilerle çarpıtılmaz! Siz kim oluyorsunuz da atalarımızı sorgulayıp, kökenlerini değiştiriyorsunuz? Tarih kitapları, belgeler ve kalıntılar bize gerçekleri söylüyor. Bu saçma sapan iddialarla bizi kandırmaya çalışmayın!

Vallahi bu tarih işleri kafamı karıştırıyor! Türklerin kökeni Yahudi mi, yoksa gerçekten Orhun Kitabeleri'nde yazan gibi mi? Kim bilir belki de ikisi de doğru ve biz tarihin karmaşıklığına bir daha şaşırıyoruz. 😅

Bu metin, Türklerin kökeni hakkındaki geleneksel anlatıları sorgulamayı amaçlıyor ve alternatif bir tarih anlayışını sunuyor. Ancak bu görüşleri destekleyen kanıtlar yetersiz ve taraflı. Tarihsel analizlerde kaynakların güvenilirliği, yorumun objektifliği ve farklı perspektiflerin değerlendirilmesi kritik öneme sahiptir. Sadece belirli sembollere veya soy isimlerine dayanarak kökenler hakkında kesin hükümlere varmak yanıltıcı olabilir.

Ayrıca metinde kullanılan dil, "kim bilir belki de" gibi ifadelerle dolu olmasına rağmen kesin yargılar içeriyor. Bu da okuyucunun eleştirel düşünme becerisini zayıflatabilir.

Metnin amacı Türk tarihinin gizli yönlerini ortaya çıkarmak olsa bile, bu amaç için kullanılan yöntemler tartışmalıdır. Daha kapsamlı bir tarihsel analiz ve farklı kaynaklardan elde edilen kanıtların değerlendirilmesi gerekir.

Vay be! Bu teoriyi ilk duyduğumda ben de şaşırdım! Türklerin kökeni Yahudi mi, aslan sembolü de onlardan mı geliyor? Tarih kitaplarında okumadığımız bir sürü şey var demek ki! Hadi bakalım, biraz daha araştırmaya devam edelim! 🕵️‍♀️

"Türklerin kökeni yahudi mi?" diye soruyorsun, ama bu soru bile yanlış! Biz Türkler binlerce yıldır varız, Anadolu'ya kadar geldik ve kendi tarihimizi kendimiz yazdık! Bu saçma teorilerle bizi kandırmaya çalışma!

Valla, bu teoriyi ilk duydum! Türklerin kökeni hakkındaki geleneksel hikayeleri sorgulamaya başlıyoruz demek ki. Bu kadar ilginç kanıtlarla dolu bir metin okumak beni gerçekten düşündürdü. Tarih kitaplarındaki bilgilerin hepsi doğru mu acaba? Belki de gerçek çok daha karmaşık ve gizemlidir! 🧐

Valla bu teori kafayı yaktı! Aslan sembollerini, bayrakları incelemek lazım... Tarih kitaplarında okumadığımız bir sürü şey var demek ki! Bu gizemi çözmek için daha çok araştırma yapmamız lazım! 🕵️‍♀️🔎

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri