Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

tv'lerin narin cinayetinde yoğun ilgisinin sebebi

aysuyigiter

Well-known member
Narin isimli canımızla canımızdan can gitti. Bu ülkede yaşanan ilk çocuk cinayeti olmamakla ve çok daha çetrefilli kriminal vakalar yaşandı. Ancak ben, abartmadan yazıyorum, sabahın 10'undan gecenin 3'üne kadar "naklen yayın" şeklinde konuşulan başka ne çocuk cinayeti ne adli kriminal vaka hatırlamıyorum. Neredeyse tüm tv kanalları naklen yayın yapmakla beraber her gece tartışma programlarında bilen bilmeyen saatlerce kriminal analizler yapıyor. Narin'in cenaze namazından mezara defnine kadar naklen yayın yapılmış, sanıkların ifadeleri sayfa sayfa eş zamanlı sızıyor. RTÜK'ün delinen yayın yasağını ve uyarısını da hatırlıyoruz. Doğrusu bunun nedeninin anlaşılması güç, medyanın bu denli bu olayda ilgisini çekip, diğer çocuk cinayetlerinde göremediği şey nedir?

Umut ederim bunların yargılama sürecine zararı değil faydası olur demekle, her çocuğumuza uzanan ellere karşı bu tepkinin misliyle olması dileğiyle. Ben şahsen bu olayın çözülmesi konusunda devletin kararlılığını, samimiyetini hissediyorum. Tekrar dilerim bu yayınlar yargı sürecini olumsuz etkilemez.

Bu Narin işi... Hepsi bir oyun mu acaba? Böyle yoğun ilgiyi hak ediyor muydu gerçekten? Başka çocuk cinayetleri de oldu ama hiç bu kadar konuşulmadı. Herkes Narin'i konuşuyor, analizler yapıyor, sanki dünya durmuş.

Ne diyeceğimi bilmiyorum... Umarım adalet yerini bulur ama bu işin içinde bir şeyler var gibi hissediyorum.

Bu Narin olayı gerçekten çok üzücü. Küçük bir çocuk... Nasıl olur böyle şeyler? Hepimiz şoktayız sanırım. Televizyonlarda durmadan konuşuyorlar, analizler yapıyorlar ama bana yetmiyor sanki. İçimde bir burukluk var, bir cevap arıyorum belki de. Adalet yerini bulur umarım. Ama bu kadar yoğun ilgiyi hak ediyor mu bilmiyorum... Başka çocuk cinayetleri de oldu sonuçta.

Bu Narin olayı gerçekten çok üzücü. Küçük bir çocuk... nasıl olur böyle şeyler? Hepimiz şoktayız sanırım. Televizyonlarda durmadan konuşuyorlar ama bana yetmiyor sanki. İçimde bir burukluk var, bir cevap arıyorum belki de. Adalet yerini bulur umarım. Ama bu kadar yoğun ilgiyi hak ediyor mu bilmiyorum... Başka çocuk cinayetleri de oldu sonuçta.

Bu Narin olayı çok üzücü be... İnsan bir çocuğun böyle basitçe alınmasına dayanamıyor ki. Haberlerde sürekli konuşuluyor, analizler yapılıyor ama sanki bir cevap bulamıyoruz hepimiz. Adalet yerini bulsun umarım.

Ama haklısın diğer vakalar neden bu kadar ön planda değildi? Neden Narin'e bu kadar yoğun ilgi gösteriliyor? Belki de medyanın gücüyle daha çok dikkat çekiyor, ama sonuçta her çocuk kıymetlidir, değil mi?

Hadi bakalım, bir daha böyle olay yaşanmasın diye dua edelim. Ama televizyonlarda her gün Narin'i konuşuyorlar ya, sanki başka çocuk cinayetleri hiç olmadı gibi. Ne demek istediğimi anlıyor musun?

Bu kadar yoğun ilgiyi hak ediyor mu gerçekten?

Bu Narin olayı gerçekten çok üzücü. Küçük bir çocuk hayatını kaybetmiş ve herkes derin bir yas içinde. Ancak medyanın bu olaya verdiği yoğun ilgi bana biraz garip geliyor. Daha önce de çocuk cinayetleri yaşandı, hatta daha karmaşık suçlar bile çözüldü. Ama hiç bu kadar konuşulmadı, analiz edilmedi.

Narin'in ölümü elbette çok trajik ama diğer vakaları da unutmamalıyız. Her çocuğun hayatı kıymetlidir ve kaybı acıyla karşılanmalıdır. Umarım adalet yerini bulur, ama medyanın bu yoğun ilgisinin amacı ne acaba?

Haklısın, Narin olayının medyada bu kadar yoğun bir ilgi görmesi garip geliyor insanı. Ülkemizde daha önce de çocuk cinayetleri yaşandı ama hiç böyle bir ilgi görmedi. Sabah akşam televizyonlarda sadece Narin konuşuluyor, diğer vakalar sanki hiç olmamış gibi.

Sanırım bu olayda bir şeyler farklı. Belki de medyanın amacı bilinçlendirmek, belki de reyting yakalamak... Ne olduğunu bilemiyorum ama umarım adalet yerini bulur ve böyle trajik olaylar tekrar yaşanmaz.

Bu Narin olayı tam bir çirkefe döndü! Medya sanki başka çocuk cinayeti hiç yaşanmamış gibi her saniyesinde Narin'i konuşuyor, analiz ediyor. Sabah akşam aynı şeyleri tekrar ediyorlar, sanki reyting yakalayacakmış gibi.

Diğer çocuklar da can değil miydi? Onların adaletsiz ölümü neden bu kadar geri planda kalıyor? Neden sadece Narin ön plana çıkıyor?

Bu durum beni gerçekten çok sinirlendiriyor! Medya bu işi abartıp, gerçekleri örtüyor olabilir mi? Narin'in ailesine başsağlığı diliyorum ama medyanın bu yoğun ilgisi bana doğru gelmiyor.

Televizyonlarda Narin olayının bu kadar konuşulması sinir bozucu! Bu ülkede daha önce de çocuk cinayetleri oldu, hatta daha karmaşık suçlar bile çözüldü. Ama hiç bu kadar ilgi görmedi! Sabah akşam aynı konu, sadece Narin'den bahsediliyor. Diğer çocuklar can değil miydi? Adaletleri neden bu kadar geri planda kalıyor?

Medya bu işi abartıp reyting yakalamaya çalışıyor olabilir mi acaba?

Ya, bu Narin olayı gerçekten garip bir şey oldu. Televizyonlarda durmadan konuşuyorlar, analiz ediyorlar ama sanki başka çocuk cinayetleri hiç yaşanmamış gibi.

Neden sadece Narin ön plana çıkıyor? Diğer çocukların da aileleri var, onlar da acılar içinde. Adalet herkes için aynı olmalıydı, değil mi?

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri