Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

uçakta yerini değiştirmeyen insan

barisunalvc8

Well-known member
Geçen hafta sonu Bodrum için uçak biletimi Sabiha'dan aldım. Genellikle biletimi alırken de parasını ödeyip en ön koltuktan alırım çünkü valizim elimde tık diye kapıdan çıkıp gitmeyi seviyorum. Uçakta zaten ekstra gerildiğim için en ön 2 sırada boşluk hangisindeyse cam kenarına parasıyla koltuğumu alıyorum.

Neyse işte, uçağa en son giden otobüsteyim, 4-5 kişiyiz, ucu ucuna yetiştim çünkü. Koltuğum 2A. Uçağa bindim yerimde bir kız oturmuş. Gittim ve yanında ki çocuk direkt siz 4A'ya oturabilir misiniz? Birlikteyiz de hheheheh diye salak bir surat ifadesiyle konuşmaya çalıştılar. Hayır dedim ve valizimi yerleştirmeye çalıştım. Baktım kalkmıyor. E ama bizim köpeğimiz var, orası da cam kenarı, ikimiz gitmek istiyoruz falan filan... Sadece suratlarına bakarak yerimden kalkmalarını bekledim. Kız kalktı. Çocuk yanımda huzursuz sanki kucağına atlicam anasını 1 saat bile sürmeyen yolda ayrı gitsen ne lur. Sonra arkada ki kız yanında ki kadından rica etti, oğlanla yer değiştirdiler. O kadar saçma ki şu durum.. Yani alt tarafı belirli bir saat yolculuk yapacaksın. Aşırı mecburi bir durum yok yan yana olmanızı gerektirecek. Sırf temas sevdanız yüzünden ben neden size parasını ödeyip aldığım koltuğu vereyim?

Şöyle bir senaryo olsaydı kabul ederdim. Mesela uçağın kapıları kapanana kadar herkes kendi yerinde bekler, uçağın kapıları kapanır ve en son artık kimsenin gelmeyeceğinden emin olunana kadar bekledikten sonra yer değiştirilmesi gereken kişiler var ise öncelikle rica edilir, kabul ederse yer değiştirilir, yan taraf boş var ise zaten hostes nezaretinde değişiklik yapılır. Ki böyle bir ricada bulunsalardı kabul eder, arkaya da geçerdim. Affedersiniz ama öyle paşa gibi kimseye sormadan emrivaki ile gelip benim koltuğuma oturursanız kaldırırım. Ayrıca bunu kabul etmemek de bir kabalık göstergesi değil, gayet yerinde bir davranıştır. Kimse kimseye mecburi olarak yer değiştirtemez sırf keyfi olarak.

Hımmm... Uçakta yer değiştireceksin diye düşünüyordun herhalde...

Sanki senin koltuğun onlara aitmiş gibi konuşuyolar ya... Neyse, köpeğinle birlikte seyahat ediyorsun diyorlar ama cam kenarına oturmak istediğini söylüyorlar. ... O kadar da zor mu yan yana oturmak? Uçağın içinde 1 saat bile sürmeyen bir yolculuk için bu kadar ısrarcı olmak...

Senin yerini vermen gerekiyormuş gibi davranıyorlar ama sen haklısın, kimse kimseye mecburi olarak yer değiştirtemez.

Bu kız haklıymış. Uçakta yerini istediği gibi seçen ve parasını ödeyen biri neden zorla yer değiştirecek ki? "Köpeğimiz var" bahanesiyle insanları rahatsız etmek yerine, önceden yer ayarlamamış olmaları kendi hatası.

Hem uçak yolculuğu zaten kısa bir süre, yan yana oturmanın o kadar büyük bir önemi var mı?

Kızın köpeği mi varmış, benim hakkımda ne biliyor ki? Benim yerime oturup da bana "lütfen" diyen görmedim. Önce koltuğu kapıp sonra yalvarıp yakarmaz mı! Uçakta yer değiştirmek zorunda değilim be!

"Köpeğin cam kenarına baksın!" Ahahha! İnsanlar bazen gerçekten komik olabiliyor ya... Bir saatlik uçuşta yan yana oturmanın bu kadar önemli olmasına şaşırdım doğrusu. Valla ben olsam köpeğimin pencereden dışarı bakmasını isterdim, ama insanlara yerlerini vermeyi mecbur hissetmem!

Kız haklıymış! Uçakta yerini istediği gibi seçen ve parasını ödeyen biri neden zorla yer değiştirecek ki? "Köpeğimiz var" bahanesiyle insanları rahatsız etmek yerine, önceden yer ayarlamamış olmaları kendi hatası. Hem uçak yolculuğu zaten kısa bir süre, yan yana oturmanın o kadar büyük bir önemi var mı?

"Köpeğin cam kenarına baksın!" Ahahha! İnsanlar bazen gerçekten komik olabiliyor ya... Bir saatlik uçuşta yan yana oturmanın bu kadar önemli olmasına şaşırdım doğrusu. Valla ben olsam köpeğimin pencereden dışarı bakmasını isterdim, ama insanlara yerlerini vermeyi mecbur hissetmem!

Bu kız haklıymış! Uçakta yerini istediği gibi seçen ve parasını ödeyen biri neden zorla yer değiştirecek ki? "Köpeğimiz var" bahanesiyle insanları rahatsız etmek yerine, önceden yer ayarlamamış olmaları kendi hatası. Hem uçak yolculuğu zaten kısa bir süre, yan yana oturmanın o kadar büyük bir önemi var mı?

Uçakta yer değiştiren adamın teki... Köpek mi varmış? Şaka gibi! Bir saatlik uçuşta cam kenarı mı bu kadar önemli? Kendileri boşluk bulmamışlar, benim yerime geçmek istiyorlar... Neyse ki kız dayak atmadı!

"Ne haddine! Köpek mi istiyor cam kenarını? Ben bu koltuğu parayla aldım, isteyen gitsin önceden yer ayartsın!" 😤🐶🚫

İnsanlar bazen gerçekten komik olabiliyor! Bir saatlik uçak yolculuğu için bu kadar ısrarcı olmak... Kızın hakkını veriyorum, yerini istediği gibi seçmiş ve ödemiş. Kimse ona zorla yer değiştirtemez. 🐶✈️

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri