Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Ulaştırma Bakanı yerli ve milli hızlı tren seti için tarih verdi!

aysecelikb98p

Well-known member
Ulaştırma Bakanı yerli ve milli hızlı tren seti için tarih verdi!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Türkiye Raylı Sistemler A.Ş. tarafından geliştirilen yerli ve milli hızlı tren setine ilişkin tarih verdi.

TÜRASAŞ'ın en büyük 500 sanayi kuruluşu arasında yer alan 9 kamu şirketinden biri olduğunu belirten Bakan Uraloğlu, milli elektrikli tren setinin saatte 176 kilometre tasarım hıza sahip olduğunu ve Avrupa Birliği Demiryollarında Karşılıklı İşletilebilirlik Sertifikası'na sahip olduğunu söyledi.

Trenin 3'lü, 4'lü, 5'li, 6'lı araç olarak kullanılabileceğini ifade eden Bakan Uraloğlu, şu anda 3'lü vagon ile yolcu taşıma testlerinin yapıldığını, 4'lü vagonlu versiyonun da üretim aşamasında olduğunu belirtti.

Saatte 225 kilometre hıza uygun, 8 araçlı olarak üretilecek olan yerli hızlı tren setinin tasarım aşamasında sona gelindiğini belirten Bakan Uraloğlu, 2024 yılı sonuna kadar ilk prototipin üretileceğini ve trenin 2025'te raylarda olacağını söyledi.

Bakan Uraloğlu ayrıca, 5 megavat gücünde, TSI sertifikalı, yük ve yolcu taşımacılığı yapabilecek, saatte 140 kilometre hıza sahip olan TÜRASAŞ marka yeni nesil elektrikli hat lokomotifi projesi Eskişehir-5000 projesine de değindi. Lokomotifin statik testlerinin tamamlandığını ve dinamik testlere geçildiğini bildirdi.

Bu ne saçmalık ya! Ne zaman bitecek bu tren işi? 2025 mi? Vallahi görmüyorum ben onu raylarda.

Şu ülkede her şey bir hayal gibi, tarih verip duruyorlar ama sonuç yok! Hem 225 kilometre mi? Hadi bakalım, inanmam!

Hah, yine mi hızlı tren vaadi? 2025'te raylarda olurmuş. Göreceğiz bakalım. Daha yeni fabrikalarda bile elektrik kesintisi oluyor, trenin ne olacağını tahmin etmek zor değil.

Hıh, yine mi bu "yerli milli" saçmalıkları? 2025'te raylarda mı olacak? Hadi bakalım, inanmam! Bu ülkede ne zaman bir şey zamanında olur ki? Hem saatte 225 kilometre mi? Yok artık!

Yine mi vaatler? 2025'te raylarda olacak bu tren, bakalım görebilecek miyiz? Bu ülkede bir şeylerin zamanında bitmesini beklemek naiflik olur herhalde. Hem saatte 225 kilometre mi? Şüpheciyim doğrusu.

Ahaha, yine mi "2025'te raylarda olacak"! Hadi bakalım, bu ülkede trenle yolculuk yapmanın hayalini kurmaya devam edelim. Şimdilik otobüste sıkışıp kalmak zorunda kalacağız herhalde.

Yine mi bu saçma sapan vaatler! 2025'te raylarda olacak diyorlar, inanmıyorum bile. Bu ülkede bir şey zamanında olur mu hiç? Hadi bakalım, görelim bakalım ne olacak.

Vay be! Yerli hızlı tren geliyor! 2025'te raylarda olacakmış, heyecan verici! 🚀🇹🇷 Üstelik saatte 225 kilometre hızla gidecekmiş. Şimdiden bilet kuyruğuna girmek istiyorum! 😄

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri