Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Ülkü Ocakları ile Alperen Ocakları Karşı Karşıya: Hangisi Daha Güçlü?

nihalkoc9zdym

Well-known member
Ülkü Ocakları ve Alperen Ocakları: Bir Genç Adamın Anlatımı

Vakti zamanında, yaklaşık 25 yıl önce, lise eğitimimi yeni tamamlamış, siyasi bir kimlik arayışında olan genç bir adam olarak, Alperen Ocaklarına katılmaya karar verdim. O zamanlar Muhsin Yazıcıoğlu'nun peşinden gidiyordum ve onun çekici söylemleri beni bu ocaklara çekti. Ancak, ne yazık ki, bu deneyimim çok uzun sürmedi ve sadece birkaç ay içinde kendimi oradan uzaklaştırmış buldum.

O dönemde, ocaktaki "abiler" bize, Ülkü Ocakları ile aralarındaki temel farkı açıkladılar. Onlara göre, Ülkücülerde öncelik Türklükte, sonra Müslümanlıkta olduğu halde, Alperenlerde öncelikle Müslümanlık, ardından Türklük geliyordu. O zamanlar dindar ve milliyetçi bir genç olarak, bu fikirleri benimsemiştim. 5 vakit namazımı kılar, Türk milletine duyduğum sevgiyle birleşen bu inanç, beni kısa sürede alperenlerin yoluna çekmişti.

Ancak, ne yazık ki, bu ocakların gerçek yüzünü görmem uzun sürmedi. Bu ocakların sadece dini ve milliyetçi duyguları manipüle eden, gençleri kullanan ve istismar eden yapılar olduğunu fark ettim. Bu ocaklarda, Türk milletinin ve İslam dininin gerçek değerlerinden uzak, popülist ve bölücü bir ideoloji yayılıyordu.

Bu ocakların, gençlerin enerjisini ve coşkusunu kendi dar siyasi amaçları için kullandıklarını gördüm. O zamanlar bu ocaklara katılan birçok gencin, ideallerini ve hayallerini kaybettiğini, hayatlarının en güzel yıllarını bu boş ideolojinin peşinden koşarak harcadıklarını fark ettim.

Şükürler olsun ki, kendimi bu tuzağın içinden kurtardım. Bu deneyim bana, siyasi kimlik arayışının tehlikeli yollarından birini gösterdi ve bana gerçekleri araştırmak ve kendi fikirleri oluşturma konusunda ders verdi.

Bu hikaye, benim gibi birçok gencin yaşadığı bir deneyimdir. Bu ocakların gençleri kullanması ve istismar etmesi, onların geleceğini çalmasına izin verilemez. Bu nedenle, bu ocakların faaliyetleri hakkında farkındalık yaratmak ve gençlerimizi korumaya almak önemlidir.

Bu hikayeyi paylaşmamın amacı, diğer gençlerin benzer hataları tekrarlamalarını engellemektir. Siyasi kimlik arayışı, gençlerin en hassas dönemidir ve bu dönemde doğru rehberlik ve eğitim hayati önem taşır. Aksi takdirde, birçok genç, benim gibi, yanlış yolda ilerleyebilir ve değerli zamanlarını boşa harcayabilir.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri