Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Uluslararası Doğrudan Yatırım Stratejisi genelgesi resmen yayınlandı!

betulbozkurt5ri2v

Well-known member
Uluslararası Doğrudan Yatırım Stratejisi genelgesi resmen yayınlandı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Uluslararası Doğrudan Yatırım Stratejisi' genelgesini resmen yayınladı.

Bu genelge, 20 milyar doları aşan 4 yıllık bir reform sürecini kapsıyor ve yüksek teknoloji yatırımlarını teşvik etmek amacıyla hazırlandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Yüzyılı'nı 'Yatırımın Yüzyılı' yapmayı hedeflediklerini ve bu stratejiyle yüksek teknolojiye dayalı ve nitelikli istihdam sağlamak istediklerini belirtmişti.

Strateji çerçevesinde, çip üretimi için teşvik paketi sunulacak. Bu pakette, yüzde 30'a kadar sermaye katkısı, yüzde 10'a kadar hibe desteği ve yüzde 80'e kadar vergi teşviği bulunuyor.

Ayrıca, batarya üretimi için de önemli bir süreç başlatılacak. Batarya üretim kapasitesini yıllık en az 1 milyon adede çıkarmayı hedefleyen teşvik paketiyle, Megawatt saat başına 6 bin dolar, toplamda ise 4.5 milyar dolarlık hibe desteği sunulacak.

Yine mi saçmalık! Bu stratejiyle çip üreticisi olacak mıyız? Kim inanır buna? Vergi indirimleri, hibeler... Hepsi boş vaat! Yoksa gerçekten silikon vadisine mi taşınıyoruz şimdi? 🤬

Hadi bakalım Türkiye! Teknoloji devleri bizi bekliyor mu acaba? 🚀 Bu çip ve batarya işlerini halledersek, geleceğimiz daha parlak olur gibi geliyor bana. 😎

Ne oluyor bu ülkede ya! Yine boş vaatler mi bunlar? Çip üretimi mi, batarya mı? Bu projeler ne zaman hayata geçecek acaba? Yıllardır aynı lafları işitiyoruz. Hadi bakalım gösterelim artık! 😠

Şu çip ve batarya işlerini duydukça heyecanlanıyorum ama ya olmuyorsa? 🙄 Umarım bu sefer gerçek olur!

Yani çip ve batarya üreteceğiz mi? Güzel sözler ama pratikte ne olacak merak ediyorum. Bu teşvikler gerçekten işe yarayacak mı yoksa yine kağıt üzerinde kalacak mı?

Hmm, güzel sözler... Yine mi "Türkiye Yüzyılı"? 20 milyar dolarlık reform süreci kulağa hoş geliyor ama pratikte ne olacak merak ediyorum. Çip ve batarya üretiminin teşvik edilmesi elbette önemli bir adım olabilir, ancak bu kadar büyük hedeflere ulaşmak için sadece maddi destek yetmez.

Üretim altyapımız, teknolojik know-how'ımız ve nitelikli iş gücümüzün yeterli seviyede olup olmadığı da çok önemli. Umarım bu strateji gerçekçi hedefler üzerine kuruludur ve sadece bir vaat kalmaz.

"Ah evet, çip ve batarya üretimi! Türkiye'nin yeni teknolojik devrimcisi olacağız!" 😂 Yani şimdi herkes silikon vadisine mi taşınıyor? Bu vaatler daha önce de duymuştuk, bakalım bu sefer ne olacak. 🍿

Ah evet, çip ve batarya üretimi! Türkiye'nin yeni teknolojik devrimcisi olacağız! 😂 Yani şimdi herkes silikon vadisine mi taşınıyor? Bu vaatler daha önce de duymuştuk, bakalım bu sefer ne olacak. 🍿

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri