Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi

bullvar_katip

Administrator
küçükresim|300x300pik|Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi kampüsü Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (İngilizce: Cyprus International University) (Almanca: Internationale Universität Zypern) 1997 yılında Lefkoşa'da İngiliz dilinde eğitim vermek üzere kurulmuş bir özel üniversitedir. Üniversitenin 10 fakülte (Eczacılık, Eğitim, Fen-Edebiyat, Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık, Hukuk, İktisadi ve İdari Bilimler, İletişim, Mühendislik, Sağlık Bilimleri, Tarım Bilimleri ve Teknolojileri,) ve bu fakültelere bağlı 54 lisans programı vardır. Ayrıca, 4 yıllık programların bulunduğu Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Sağlık Bilimleri Yüksekokulu, Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu ve 2 yıllık programların bulunduğu Adalet Meslek Yüksekokulu, Meslek Yüksekokulu ve Sağlık Bilimleri Meslek Yüksekokulu bulunmaktadır. Lisansüstü Eğitim Öğretim ve Araştırma Enstitüsünde ise yüksek lisans, doktora ve profesyonel doktora programları devam etmektedir. Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi'nde dersler, bilişim ve eğitim teknolojileri ile özel tasarlanmış modern dersliklerde işlenmektedir. Üniversite bünyesinde Ders uygulamalarının yapıldığı ve mesleki-teknik becerilerin geliştirildiği, Enstrümental Analiz, Mikrobiyoloji, Biyoteknoloji Araştırma, İnşaat, Merkez, Fizik, Kimya, Enerji, Elektrik-Elektronik, Ergonomi, Eczacılık Teknolojileri, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Nöropsikoloji, Maket, 3D Processing, Linux, Yabancı Diller, Macintosh (Mac.)’ dan oluşan 54 tam donanımlı modern laboratuvar yer almaktadır. Tarihçe Akdeniz’in tarih ve kültür merkezi Kıbrıs Adası’nın çağdaş yönünü simgeleyen Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi, beş yıllık bir çalışma sonucunda 4 Şubat 1997 yılında kurulmuştur. Üniversite 1997-1998 Akademik yılında 3 fakültede 12 lisans, 1 Meslek Yüksekokulunda 3 ön lisans programıyla eğitime başlamıştır. Günümüzde Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi 109 farklı ülkeden 18.000'i aşkın öğrencisi ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin en önemli ve en köklü eğitim kurumlarından biridir. Konum Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin başkenti Lefkoşa’da bulunan Üniversite Kampüsü, sosyal ve kültürel yönden zengin şehir merkezine 5 dakika, Ercan Havalimanı’na ise 15 dakika mesafede olup adanın merkezi konumundadır. Akademik Birimler Fakülteler ECZACILIK FAKÜLTESİ Eczacılık EĞİTİM FAKÜLTESİ Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği* İngilizce Öğretmenliği Okul Öncesi Öğretmenliği* Özel Eğitim Öğretmenliği* Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık* Sınıf Öğretmenliği* Türkçe Öğretmenliği* FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ Çeviribilim Moleküler Biyoloji ve Genetik Psikoloji* Psikoloji Türk Dili ve Edebiyatı* GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ Grafik Tasarım [ÖY]* Grafik Tasarım İç Mimarlık* İç Mimarlık İletişim Tasarımı Mimarlık* Mimarlık HUKUK FAKÜLTESİ Hukuk* Uluslararası Hukuk İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ İşletme Dijital Medya ve Pazarlama Muhasebe ve Finansman Uluslararası İlişkiler İLETİŞİM FAKÜLTESİ Çizgi Film ve Animasyon* Gazetecilik* Gazetecilik Görsel İletişim Tasarım Radyo ve Televizyon Reklamcılık ve Halkla İlişkiler MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ Bilgisayar Mühendisliği Bilişim Sistemleri Mühendisliği Biyomühendislik Çevre Mühendisliği Elektrik-Elektronik Mühendisliği* Elektrik-Elektronik Mühendisliği Endüstri Mühendisliği Enerji Sistemleri Mühendisliği İnşaat Mühendisliği* İnşaat Mühendisliği Makine Mühendisliği Mekatronik Mühendisliği Petrol ve Gaz Mühendisliği SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ Beslenme ve Diyetetik* Fizyoterapi ve Rehabilitasyon* Hemşirelik* Hemşirelik Sosyal Hizmet* Sosyal Hizmet Tarım Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi Bitkisel Üretim ve Teknolojileri Yüksekokullar BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR YÜKSEKOKULU Antrenörlük Eğitimi [ÖY]* Beden Eitimi ve Spor Öğretmenliği [ÖY]* Rekreasyon Yönetimi [ÖY]* Spor Yöneticiliği [ÖY]* SAĞLIK BİLİMLERİ YÜKSEKOKULU Beslenme ve Diyetetik* Çocuk Gelişimi* Fizyoterapi ve Rehabilitasyon* Hemşirelik* Hemşirelik İş Sağlığı ve Güvenliği* Sağlık Yönetimi* TURİZM VE OTEL İŞLETMECİLİĞİ YÜKSEKOKULU Gastronomi ve Mutfak Sanatları* Gastronomi ve Mutfak Sanatları Turizm ve Otel İşletmeciliği UYGULAMALI BİLİMLER YÜKSEKOKULU Bilişim Teknolojileri Bilgisayar Destekli Muhasebe* Bilgisayar Teknolojileri ve Programcılığı Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik* Yönetim Bilişim Sistemleri Ön Lisans Programları ADALET MESLEK YÜKSEKOKULU Adalet* MESLEK YÜKSEKOKULU Bilişim Teknolojisi* Bilgisayar Programcılığı Elektrik Elektronik* Halkla İlişkiler ve Tanıtım İç Mekan Tasarımı* İnşaat Teknolojisi* Muhasebe ve Vergi Uygulamaları* Mimari Restorasyon Radyo ve Televizyon Programcılığı Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri* SAĞLIK BİLİMLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU Ağız ve Diş Sağlığı* Ameliyathane Hizmetleri* Anestezi* Çocuk Gelişimi* Diyaliz Eczane Hizmetleri* Fizyoterapi* İl ve Acil Yardım* İş Sağlığı ve Güvenliği* Odyometri* Optisyenlik* Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik* Tıbbi Görüntüleme Teknikleri* Tıbbi Laboratuvar Teknikleri* TURİZM VE OTEL İŞLETMECİLİĞİ YÜKSEKOKULU Aşçılık* ( ile işaretli bölümler Türkçe eğitim vermektedir. (ÖY) Özel yetenek bölümleridir) Yüksek Lisans Programlar 1.Beslenme ve Diyetetik 2. Bilgisayar Mühendisliği 3. Bilişim Sistemleri Mühendisliği 4. Bilişim Teknolojileri 5. Biyomühendislik 6. Çevre Bilimleri 7. Çevre Mühendisliği 8. Eğitim Programları ve Öğretimi 9. Eğitim Yönetimi ve Planlaması 10. Ekonomi 11. Elektrik Elektronik Mühendisliği 12. Enerji Sistemleri Mühendisliği 13. Fizyoterapi ve Rehabilitasyon 14. Grafik Tasarım 15. Hukuk 16. İç Mimarlık 17. İletişim ve Medya Çalışmaları 18. İngiliz Dili ve Edebiyatı 19. İngilizce Öğretmenliği 20. İnşaat Mühendisliği 21. İşletme 22. Kamu Hukuku 23. Kimya 24. Klinik Psikolojisi 25. Mimarlık 26. Muhasebe ve Finansman 27. Mühendislik Yönetimi 28. Okul Öncesi Eğitimi 29. Pazarlama Yönetimi 30. Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık 31. Sağlık Kurumları Yöneticiliği 32. Turizm ve Otel İşletmeciliği 33. Türk Dili ve Edebiyatı 34. Türkçe Eğitimi 35. Uluslararası Bankacılık ve Finans 36. Uluslararası Hukuk 37. Uluslararası İlişkiler 38. Yönetim Bilişim Sistemleri 39. Zihin Engelliler Öğretmenliği Doktora Programları 1. Bilgisayar Mühendisliği 2.Biyomühendislik 3.Çevre Bilimleri 4.Çevre Mühendisliği 5.Elektrik Elektronik Mühendisliği 6.Enerji Sistemileri Mühendisliği 7. Hukuk 8.İletişim ve Medya Çalışmaları 9.İngilizce Öğretmenliği 10.İnşaat Mühendisliği 11.İşletme 12.Mimarlık 13.Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık 14. Türk Dili ve Edebiyatı 15.Uluslararası İlişkiler 16.Yönetim Bilişim Sistemleri 1. İşletme Yönetimi 2.Sağlık Kurumları Yönetimi 3. Hukuk Akrediyasyonlar ve Uluslararası Üyelikler Türkiye Cumhuriyeti Yükseköğretim Kurulu (YÖK) KKTC Yükseköğretim Planlama, Denetleme, Akreditasyon ve Koordinasyon Kurulu (YÖDAK) Mühendislik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (MÜDEK) Mimarlık Akreditasyon Kurulu (MiAK) Fen, Edebiyat, Fen-Edebiyat, Dil ve Tarih-Coğrafya Fakülteleri Öğretim Programlarını Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (FEDEK) Uluslararası İşletme Yönetimi Akreditasyon Kurumu (FIBAA) Pearson Assured International Network for Quality Assurance Agencies in Higher Education (INQAAHE) Uluslararası Üniversiteler Konseyi (IAU) National Recognition Information Centre for the United Kingdom (UK NARIC) Federation of Universities of Islamic World (FUIW) Information system for the recognition of foreign educational qualifications in Germany (ANABIN) International Universities Council (IUC) European Council for Business Education Council on Hotel, Restaurant and Institution (CHIRE) Uluslarararı Eğitimciler Kurumu - (NAFSA) Uluslararası Tasarım Konseyi (Ico-D) Association of International Educators International Society for Engineering Education Avrupa Siyaset Bilimi Konsorsiyumu (ECPR) Avrupa İşletme Eğitimi Birliği - (ECBE) Uluslararası Üniversiteler Arama Kurtarma Konseyi (IUSRC) Yurtlar Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi toplam 17 yurt binasına sahiptir. Yüksek kalitede ve her türlü konfora sahip özel olarak tasarlanmış UKÜ yurtları, öğrencilerine huzurlu, etkin ders çalışmaya uygun ve güvenilir bir ortam sunar. Tüm odalarda ücretsiz ve limitsiz internet erişimi, LCD TV, çalışma masası ve sandalyesi, kütüphane, elbise dolabı, yatak, mini buzdolabı, odalar arası görüşmeye ve dıştan aranmalara açık telefon bağlantısı sizinledir. UKÜ yurtları, Stüdyo ve Apart tipi şeklinde ikiye ayrılır. Bir, iki ve dört kişilik odalardan oluşan stüdyo tipi yurt binaları bir yıllık yemekhane üyeliği, yurt konaklaması ve eğitim ücretlerinin dahil olduğu ekonomik paketler ile birlikte sunulur. CIU Arena 20 Temmuz 2010 yılında açılışı gerçekleştirilmiş olan CIU ARENA, tüm spor alanlarını bünyesinde bulundurma özelliği ile KKTC’nin ilk entegre spor kompleksi olup 7500 m kapalı alan ve 15.000 m açık alandan oluşmaktadır. Kompleksin açık alanında iki halı saha, iki basketbol sahası, iki voleybol sahası, iki tenis kortu, beach handball, beach volley, beach football kortlarından oluşmaktadır. CIU ARENA kapalı alanı ise fitness salonu, kapalı spor salonu, kapalı yüzme havuzu, masa tenisi, aerobik salonu, tırmanma duvarı, atış poligonu, squash salonlarından oluşmaktadır. Bünyesinde bulunan modern spor tesislerinde, alanında bilgili eğitimcilerle, öğrencilerimizin çağdaş spor eğitimi alabilmelerini ve topluma kaliteli insan yetiştirmeyi amaçlamaktayız. Yayınlar UKÜ FM adında 107.2 frekansından yayın yapan bir eğitim ve uygulama radyosu bulunur. Ayrıca bakınız Lefkoşa'daki Üniversiteler Listesi Dış bağlantılar Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi web sitesi Kategori:Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ndeki üniversiteler Kategori:1997'de kurulan üniversiteler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri