Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Ümit Kıvanç

bullvar_katip

Administrator
Ümit Kıvanç (d. 1956, İstanbul), Türk gazeteci sinemacı, belgeselci ve yazar. 1956'da İstanbul'da doğdu. İstanbul Erkek Lisesi'ni ve İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu'nu bitirdi. Altın Kitaplar Yayınevi, Birikim dergisi, Milliyet yazı işleri, Cumhuriyet Haber Merkezi’nde ve Yeni Gündem haftalık haber dergisinde çalıştı. Radikal gazetesinde ve 2012 yılına değin Taraf gazetesinde köşe yazarı olarak yazdı. Yazarlık çalışmaları dışında İletişim Yayınları için kapak tasarımları yaptı. Mozaik'te ve Ayşe Tütüncü Piyano-Perküsyon grubunda davul çaldı. Birçok romanı 1989'dan itibaren yayımlandı. Halen Birikim dergisinde ve dijital olarak yayınlanan Gazete Duvar'da yazıyor. Belgesel ve kısa film çalışmaları yapmaktadır. Halit Kıvanç'ın oğludur. Kitapları Nikaragua:bir kıvılcım (Haber, İnceleme-Analiz, Birikim Yayınları, 1979) Afrika Boynuzu'nda Ne oldu(Haber, İnceleme-Analiz, Birikim Yayınları, 1979) 'Bekle' Dedim Gölgeye (Roman, İletişim Yayınları, 1989) Aşkım Bana Resimaltı (Roman, İletişim Yayınları, 1989) Erkek Hikâyeleri (Öyküler, İletişim Yayınları, 1990) Macbeth. Muhitimize Uyarlama Denemesi (Oyun, İletişim Yayınları, 1991) Gaib Romans (Roman, İletişim Yayınları, 1992) Yalnız Olmuyor (Roman, İletişim Yayınları, 1995) Siyah Makamı (Roman, İletişim Yayınları, 1997) Demiş Bulundum: memeleket ahvali üstüne yazılar (Deneme, Birikim Yayınları, 1999) Kesin Ofsayt (Futbol Yazıları, İletişim Yayınları, 2001) Bir Zamanlar Ermeniler Vardı (Ortak Kitap, Birikim Yayınları,2008) Ergenekona Gelmeden:Türkiye'de Devlet Zihniyeti (Siyasi Makale, (Ahmet İnsel ile birlikte) Birikim Yayınları, 2008) Pan-İslâmcının Macera Kılavuzu, (Siyasi Makale, Birikim Yayınları, 2015) Çevirileri Silahlanma ve Azgelişmişlik III. Enternasyonal Belgeleri Kim Yapar Bezi Dolabı Kitabı, Anna Seghers Ypsilon Eroin Senaryo Bekle Dedim Gölgeye (Barış Pirhasan ile birlikte) 1990 Filmleri Bitti Derken Başladı (yönetmen, belgesel) Kızlar ve Kökler (yönetmen, belgesel) Nazê (yönetmen, belgesel) Şarkılarla Geçtim Aranızdan - Kazım için bir film (yönetmen, belgesel) Uçurtmam Tellere Takıldı (yönetmen, belgesel) 16 Ton (yönetmen, belgesel) Ağlama Anne Güzel Yerdeyim 2012 (yönetmen, belgesel) Albümleri Plastik Aşk - Mozaik Çeşitlemeler - Ayşe Tütüncü (Piyano Perküsyon Grubu) Kaynakça Dış bağlantılar Riya tabirleri - İnternet sitesi Kategori:20. yüzyıl Türk yazarları Kategori:21. yüzyıl Türk yazarları Kategori:Resim aranan yazarlar Kategori:Türk bateristler Kategori:Türk film yönetmenleri Kategori:Türk senaristler Kategori:İstanbul doğumlu yazarlar Kategori:1956 doğumlular Kategori:Yaşayan insanlar Kategori:Taraf (gazete) kişileri Kategori:Ermeni Soykırımı iddialarını kabul edenler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri