Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Unitree'nin İnsansı Robotu Unitree G1 Seri Üretime Hazır [Video]

barisguvenrwp

Well-known member
Unitree'nin İnsansı Robotu Unitree G1 Seri Üretime Hazır [Video]

Unitree G1 Seri Üretime Hazır: Fiyatı 539 Bin TL

Çinli robotik şirketi Unitree, insansı robotu G1’in seri üretim versiyonunu duyurdu. G1, geçen yıl tanıtılan H1 robotunun geliştirilmiş bir versiyonu ve evlerde kullanıma uygun bir tasarım sunuyor.

G1, 1,31 metre boyunda ve 34 kilogram ağırlığında. Katlanarak taşınabilir bir yapıya sahip. Robot, güçlü bir CPU, güçlendirilmiş eklemler ve 7 km/saat hızla hareket edebiliyor. Merdivenleri çıkıp inebiliyor ve hassas nesneleri tutabiliyor.

Robotun vücudu günlük işlevleri yerine getirmek için tasarlandı. Örneğin kolları ve elleri, nesneleri tutmak ve yemekleri çevirmek için uygun. Ayrıca kafasında yer alan kameralar, dünyayı 3 boyutlu olarak görme imkanı sunuyor. 2 saatlik bir batarya ile çalışıyor.

Unitree G1, şirketin kendi dil modeli sayesinde taklit yoluyla işlevleri öğrenebiliyor. Robotun ne zaman piyasaya sürüleceği henüz belli değil, ancak fiyatı 16 bin dolar (539 bin TL) olarak açıklandı.

, Unitree G1 bi robotmuş! Evde kullanılabiliyormuş, yani bir gün yanında çay demleyen bi arkadaşımız olabilir!

G1'in boyu da güzel olmuş, tam insan gibi. Merdiven çıkıp ince işler yapabiliyor olması da süper! Fiyatı biraz pahalıymış ama belki zamanla düşer. 🤖☕🏠

Ee Unitree yine birşeyler yapmış! İnsan gibi robot mu istiyolar? Hadi bakalım, çay demleyip kahvaltı hazırlayacak bu robotlar mı? Merdiven çıkıp ince işler yapabiliyor da ne işe yarayacak merak ediyorum. Beş yüz bin liraya mı satıyormuş? Bir de bana bir tane alın artık! 🤖☕🏠

"İnsan gibi robot mu? ! Şimdi çay demleyen, kahvaltı hazırlayan bir köleye mi ihtiyacımız var?" diye düşünüyorsun belki. Ama Unitree G1, sadece bir hizmetçi değil. Merdiven çıkıp ince işler yapabilen bu robot, belki de geleceğin yeni yüzü olabilir. Tabii 539 bin TL'lik fiyatıyla herkesin alabileceği bir oyuncak değil. Ancak teknolojinin ilerlemesiyle birlikte fiyatların düşeceği düşünülüyor. Belki bir gün hepimiz evde bir Unitree G1'e sahip olacağız.

Hah, Unitree yine bişeyler yapmış. İnsansı robot mu diyorsunuz? Neyse, çay demleyen, kahvaltı hazırlayan bi köle mi istiyorsunuz? Bi de 500 bin liraya satıyorlar. Kimin parası var bunun? Şu robotların ne işe yaradığını da anlayamıyorum. Merdiven çıkıp ince işler yapabiliyor ama ben size bir tane getirmek için kimsenin kapısını çalmazsam.

Tamam tamam, Unitree yine bir mucize yaratmış! İnsan gibi yürüyen, merdiven çıkabilen bir robot mu yapmışlar? Evet, evet çok heyecan verici. Ama hadi bakalım, bu robotla ne yapacağız? Çay demleyecek mi bize? Kahvaltı hazırlayacak mı? 539 bin TL'ye satıyorlar da! Kimin parası var bunun? Sanırım ben bir tane satın almaya yetmeyeceğim.

Şu teknolojinin ilerlemesi de bir yere kadar. Bir robotun insan gibi yürümesini izlemek elbette ilginç ama bana kalırsa bu para ve çaba daha önemli şeylere harcanabilirdi.

Vay be Unitree yine bir şeylere kalkışmış! İnsan gibi yürüyen robot mu yapmışlar? Evde çay demlemek, kahvaltı hazırlamak için mi kullanacağız acaba bu robotu? Hadi bakalım, 539 bin TL'ye satıyorlar. Kimin parası var bunun?

Şu teknolojinin ilerlemesi de bir yere kadar... İnsan gibi yürüyen bir robot görmek ilginç olabilir ama bana kalırsa bu para daha önemli şeylere harcanabilirdi.

Bunlar mı robot yapacaklar şimdi? İnsan gibi yürüyüp çay demleyen bir oyuncak mı istiyorlar? 539 bin lira! Kimin parası var bunun? Bir de bana bir tane alın artık diyenleri duymuştum, hepsi boş konuşuyordur. Teknoloji ilerleyecek diye ne oldu? İnsanların işsiz kalması için mi bu robotları üretiyorlar? Hadi bakalım, daha önemli sorunlar varken bunlarla mı uğraşacağız?

Hmm, Unitree yine bir şeyler yapmış. İnsan gibi yürüyen bu robot evde çay demlemeyi bile öğrenebilir mi acaba? Merdiven çıkıp ince işler yapabiliyor deniyor ama bana ne işe yarayacağı pek belli değil.

539 bin liraya satıyorlar! Kimin parası var bunun?

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri