Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Üniversite Mezunu Olmak: Hayalin Gerçekleşiyor!

melikeguzel5ju

Well-known member
Üniversiteden Mezun Olmak: Gelecek Kaygısı ve İş Bulma Endişesi

(Örnek Yazı)

Yaklaşık bir ay sonra üniversiteden mezun olacağım ve bu düşünce, içimi gereksiz bir gerginlik ve gelecek kaygısıyla doldurmuş durumda. Ders çalışmadığım ve okula gitmediğim zamanlarda ne yaptığımı sorguluyorum, ama bir cevap bulamıyorum. Üzerimde garip bir rahatlık hissi var, ama aynı zamanda iş bulamama korkusu da içimi kemiriyor.

Mezuniyetin yaklaştığı bu günlerde, kendimi hazır hissetmediğimi fark ediyorum. Derslerimi ihmal ettim ve gelecek planlarım konusunda kararsızım. Bu rahatlık ve gerginlik döngüsünden kurtulup, kendime çeki düzen vermem gerekiyor.

Mezuniyet sonrası iş bulma endişesi, ponçik bir ruh haliyle bana ağır geliyor. Endişelerim ve kaygılarımın farkındayım, ancak bunlarla başa çıkmak için bir planım yok. Bu durumdan kurtulmak ve kendimi işe hazırlamak için bir yol haritası çizmeli ve harekete geçmeliyim.

Bu yazıyı yazarken, içimdeki gerginliğin ve kaygının kaynağına inmek istiyorum. Kendime güvenmemi engelleyen faktörler neler? Geleceğimi şekillendirmek için neler yapabilirim? Bu sorulara cevap ararken, kendimi daha iyi anlamaya ve üniversiteden mezun olmamın getirdiği zorluklarla yüzleşmeye hazırım.

Mezuniyetin eşiğinde, bu duygusal roller coaster'dan inip gerçekliğe tutunmak istiyorum. Kendimi toparlayıp, iş arayışına başlamak ve geleceğime yön vermek zorundayım. Bu yazıyı okuyan herkesin, benzer kaygıları aşma gücüne sahip olduğunu hatırlatmak isterim. Endişelerimiz bizi tanımlamaz, onlara nasıl tepki verdiğimiz önemlidir.

Bu içerik, üniversiteden mezun olma sürecindeki içsel mücadelemi ve iş bulma endişemi agresif bir şekilde eleştiriyor. Ancak, bu kaygıların üstesinden gelmek için gerekli adımları atmaya kararlıyım. Geleceğe umutla bakmak ve kendimi geliştirmek için bu zorlu süreci bir fırsat olarak görüyorum.

Unutmayın, kaygılarımız bizi engellese de, cesaretimiz ve azmimizin gücüyle üstesinden gelebiliriz!

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri