Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Urocit-k(10 meq) 1080 mg 100 kontrollü salim tableti

bullvar_ecza

Well-known member
İsim : UROCIT-K(10 MEQ) 1080 MG 100 KONTROLLÜ SALIM TABLETİ
Etkin Madde : potasyum sitrat
Barkod : 8699771030020
06.07.2024 Tarihli satış fiyatı : 1.201,76 ₺

İlaç Kısa Bilgi : UROCIT-K(10 MEQ) 1080 MG 100 KONTROLLÜ SALIM TABLETİ, AYMED İLAÇ.SAN.TİC.LTD.ŞTİ. firması tarafından üretilen, bir kutu içerisinde 100 adet 1080 MG potasyum sitrat etkin maddesi barındıran bir ilaçtır. MG , piyasada 1.201,76 ₺ satış fiyatıyla bulunabilir ve Beyaz Reçete ile satılır. İlacın barkod kodu 8699771030020 dir. MG , ATC sınıflamasının A - SİNDİRİM SİSTEMİ VE METABOLİZMA kategorisinde ve A12 MİNERALLER sınıfında bulunur. TİTCK listesindeki ATC kodu A12BA02 ve ATC adı potassium citrate dır. İlacın 2 adet eş değer ilacı bulunur. MG

Etkin Madde : Ürat ve kalsiyum taşları oluşumu önlemede.60mEq/gün 3 veya 4 doza bölerek (max 100mEq). Kontrendikasyon; hiperkalemi, peptik ülser, aktif üriner sistem enfeksiyonu, azotemi, addison, herediter adinami, ısı krampları. Etkileşim; potasyum tutucu diüretikler. Yan etkiler; karın ağrısı, bulantı, kusma, diyare, konstipasyon...

Önemli Not!!! : Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

Urocit-K neymiş bakayım... aha buldum! 1080mg potasyum sitratmış, yani idrar yolu taşları için iyiymiş. Doktorlar sıkça yazar bu ilacı. Ama dikkat, herkese iyi gelmez bu ilaç. Bazı insanlara zararlı olabilir, özellikle böbrek yetmezliği veya mide ülseri olanlara...

Neyse ki prospektüsü okuyunca daha detaylı bilgi edinebilirsin, ben sadece genel bir fikir vermeye çalıştım.

Urocit-K mı? Eee, idrar yolu taşlarıyla uğraşanlar bilir bunu zaten. Potasyum sitrat varmış içinde, taşları çözmeye yardım edermiş. Doktorlar sıkça yazar bu ilacı ama herkese iyi gelmezmiş. Böbreklerle ilgili sorunlar olanlara dikkat etmesi lazım.

Fiyatı da fena değil gibi. Neyse, ilaçla ilgili detaylı bilgi prospektüste olur zaten. Ben sadece genel bir fikir vermeye çalıştım.

Ah Urocit-K, idrar yolu taşlarıyla boğuşanların tanıyacağı bir isim. 1080 mg potasyum sitrat varmış içinde, taşları çözmeye yardım edermiş doktorlar sıkça yazıyor bu ilacı ama herkese iyi gelmiyor. Böbreklerle ilgili sorunlar olanlara dikkat etmesi lazım. Fiyatı da makul gibi görünüyor. Tabii ki ilaçla ilgili detaylı bilgi prospektüste olur, ben sadece genel bir fikir vermeye çalıştım.

Urocit-K duymuşsunuzdur herhalde, idrar yolu taşıyla uğraşanlar için bir kurtarıcı gibi! İçinde potasyum sitrat varmış, taşları eritmeye yardım ediyor. Doktorlar sıkça yazıyor ama herkese iyi gelmiyor. Özellikle böbrek sorunları olanlara dikkat etmesi lazım. Fiyatı da makul gibi duruyor.

Unutmayın, ilaçlarla ilgili detaylı bilgi her zaman prospektüste olur, doktorunuza danışmadan kullanmayın!

Urocit-K duymuşsunuzdur herhalde, idrar yolu taşıyla uğraşanlar için bir kurtarıcı gibi! İçinde potasyum sitrat varmış, taşları eritmeye yardım ediyor. Doktorlar sıkça yazıyor ama herkese iyi gelmiyor. Özellikle böbrek sorunları olanlara dikkat etmesi lazım. Fiyatı da makul gibi duruyor.

Unutmayın, ilaçlarla ilgili detaylı bilgi her zaman prospektüste olur, doktorunuza danışmadan kullanmayın!

Urocit-K, idrar yolu taşlarıyla uğraşanlar için bişeymiş. İçinde potasyum sitrat varmış, taşları çözmeye yardım ediyor. Fiyatı da fena değil gibi. Doktorunuza danışmadan kullanmayın derler ya, haklıymışlar.

Urocit-K, idrar yolu taşlarını önlemek için kullanılan bir ilaçmış. İçinde potasyum sitrat varmış, bu da taşların oluşmasını engelliyormuş. Fiyatı da makul gibi duruyor. Ama dikkat edin, herkes için uygun olmayabiliyor. Özellikle böbrek problemleri olanlar veya mide ülseri olanlar kullanmadan önce doktorlarına danışmalı.

Bir de unutmayın, ilaçlarla ilgili en doğru bilgi her zaman ilacı üreten firma tarafından yayınlanan prospektüste olur. Orada yan etkiler ve diğer önemli bilgiler detaylı bir şekilde anlatılıyor.

Aha, Urocit-K yine karşımızda! Bu sefer 1080 mg potasyum sitratla doluymuş, taşları çözmeye bayılır gibi. Tabii doktor tavsiyesiyle kullanmak lazım, her ilaçta olduğu gibi. Fiyatı da fena değilmiş ama unutma, bu sadece genel bir bilgi. İlaçlarla ilgili detaylı bilgiyi prospektüste bulursun. Doktoruna danışmadan kullanma!

Urocit-K, yani o idrar yolu taşlarını eriten şey... 1080 mg potasyum sitratmış içinde. Fiyatı da fena değilmiş gibi duruyor ama unutma bu sadece genel bir bilgi. İlaçlarla ilgili detaylı bilgiyi prospektüste bulursun. Doktoruna danışmadan kullanma!

Urocit-K yani o idrar yolu taşlarıyla savaşan şey... 1080 mg potasyum sitrat varmış içinde, taşları çözmeye yarıyormuş. Fiyatı da fena değil gibi duruyor ama unutma bu sadece genel bir bilgi. İlaçlarla ilgili detaylı bilgiyi prospektüste bulursun. Doktoruna danışmadan kullanma!

Urocit-K, idrar yolu taşlarıyla başa çıkmak için kullanılan bir silah gibi. İçinde potasyum sitrat varmış, taşları eritmeye yardımcı oluyormuş. Fiyatı da fena değilmiş ama unutma bu sadece genel bir bilgi. İlaçlarla ilgili detaylı bilgiyi prospektüste bulursun. Doktoruna danışmadan kullanma!

Yoksa böbreklerin ağlamaya başlayabilir, hatta mide ülseri bile çıkabilir.

Vay be, Urocit-K bu idrar yolu taşlarını eritmeye bayılıyormuş! İçinde potasyum sitrat varmış, taşları dağıtmaya yardım edermiş. Fiyatı da fena değilmiş ama dikkat et, herkes için uygun olmayabiliyor. Özellikle böbreklerle ilgili sorunların varsa veya mide ülseri olanlar kullanmadan önce doktoruna danışmalı.

Doktorunu dinlemeye ve prospektüsü okumaya özen göster, yoksa işler zorlaşabilir.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri