Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Uşak Üniversitesi

bullvar_katip

Administrator
Uşak Üniversitesi Türkiye nin Uşak ilinde bulunan bir üniversite. Üniversitenin kurulmasına ilişkin karar 1 Mart 2006 tarihli ve 5467 sayılı resmî gazetede yayınlanmıştır. 2006 yılında 4 fakülte 5 meslek yüksek okulu ile Afyon Kocatepe üniversitesinden ayrılarak Uşak Üniversitesi adı altında kurulmuştur. Kurucu rektörü Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından atanan Adnan Şişman dır. 2011 yılında rektörlük seçimlerini kazanan Sait Çelik, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından 2. rektör olarak atanmıştır. 2015' te ise Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 130’uncu ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13’üncü maddeleri uyarınca, Yükseköğretim Kurulunun önerdiği adaylar arasından Prof. Dr. Sait Çelik ikinci kez Uşak Üniversitesi Rektörlüğüne atandı. Rektör Çelik, 4 yıl süre ile daha görevini yürütmeye devam edecek. Sait Çelik, Uşak Üniversitesi’nde yapılan aday belirleme seçimlerinde 267 öğretim üyesinden toplam 171 oy almıştı. Akademik birimler Fakülteler Mühendislik Fakültesi Fen-Edebiyat Fakültesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İletişim Fakültesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Fakültesi Spor Bilimleri Fakültesi İslami İlimler Fakültesi Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Diş Hekimliği Fakültesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Tıp Fakültesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Enstitüler Fen Bilimleri Enstitüsü Sosyal Bilimler Enstitüsü Yüksek Okullar Uygulamalı Bilimler Yüksek okulu Yabancı Diller Yüksek Okulu Meslek Yüksek Okulları Uzaktan Eğitim Meslek Yüksek Okulu Banaz Meslek Yüksek Okulu Karahallı Meslek Yüksek Okulu Ulubey Meslek Yüksek Okulu Eşme Meslek Yüksek Okulu Sivaslı Meslek Yüksek Okulu Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu Teknik Bilimler Meslek Yüksek okulu Adalet Meslek Yüksek Okulu Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Sivil Havacılık Meslek Yüksek Okulu İdari Birimler Döner Sermaye İşletme Müdürlüğü Genel Sekreterlik Bilgi İşlem Daire Başkanlığı Yapı ve Teknik İşler Daire Başkanlığı Strateji ve Geliştirme Daire Başkanlığı Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı Personel Daire Başkanlığı Hukuk Müşavirliği Protokol Basın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü Döner Sermaye İşletmesine Bağlı ve İlgili Birimler Uşak Sürekli Eğitim Merkezi Eğitim Fakültesi Deri Araştırma ve Uygulama Merkezi Uşak Meslek Yüksek Okulu İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Spor Bilimleri Fakültesi Bankacılık ve Finans Araştırma ve Uygulama Merkezi Bilgisayar Araştırma ve Uygulama Merkezi Mühendislik Fakültesi Uygulamalı Bilimler Yüksek okulu Türkçe Öğretim Merkezi Diş Hekimliği Fakültesi Uşak Bilimsel Araştırmalar ve Teknoloji Merkezi Okul Öncesi Eğitim ve Uygulama Merkezi Uşak Üniversitesi Kapalı Spor Merkezi 2014 yılının Mart ayında açılış töreni düzenlenen spor merkezinde şu birimler bulunmaktadır: Uşak Üniversitesi Spor Salonu (2000 kişi kapasiteli) Yarı Olimpik Yüzme Havuzu (Engelli asansörlü) Jakuzi, Sauna ve Buhar Odaları Fitness Salonu Dış ilişkileri Kafkasya Üniversiteler Birliği'nin üyesidir. Kaynakça Dış bağlantılar Uşak Üniversitesi İnternet Sitesi Kategori:Türkiye'deki devlet üniversiteleri Kategori:2006'da kurulan üniversiteler Kategori:Kafkasya Üniversiteler Birliği Kategori:Uşak merkezli kuruluşlar Kategori:Uşak'taki yapılar

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri