Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Üsküdar Dış Ticaret Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi

bullvar_katip

Administrator
Tarihçe 1979 Mali yılında Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı, Ticaret ve Turizm Öğretimi Daire Başkanlığı'nın malı olarak Üsküdar İlçesinin Sultantepe Mahallesi, Selmani Pak caddesinde 102 pafta 505 ada 37.parsel sayılı 6852,48 metre kare sahalı 450/480 hissesi hazine adına müseccel olup Milli Eğitim Bakanlığına tahsisli bulunmaktadır.1984-1985 Eğitim ve öğretim yılında 840 öğrenci ile ikili öğretime başlamıştır,İlk mezunlarını 1986-1987 öğretim yılında vermiştir. Bu güne kadar (2006-2007 öğretim yılı dahil)15.912 öğrenci ile 1075 okul dışı bitirme olmak üzere 16.987 kişi mezun olmuştur.1987 yılından itibaren 3308 Sayılı Çıraklık ve Mesleki Eğitim kapsamına alınmış olup halen son sınıf öğrencileri işyerlerinde Mesleki Eğitim yapmaktadır. 1991-1992 Öğretim yılından itibaren Ders Geçme ve Kredi Sistemi uygulanmış, 1995-1996 öğretim yılında Sınıf Geçme Ve Sınav Yönetmeliği uygulamasına geçilmiştir.2006-2007 Öğretim yılında ise modüler sistem uygulanmaya başlanmıştır. Ayrıca 2005/2006 öğretim yılında okul bünyesinde Anadolu Ticaret Meslek Lisesi açılmış, 2008/2009 öğretim yılı İlk Anadolu Lisesi mezunu vermiştir. 2013/2014 Öğretim Yılına kadar Hem Anadolu Ticaret Meslek, hem Ticaret Meslek Lisesi olarak eğitim öğretimine devam eden 2014/2015 Öğretim Yılından itibaren Üsküdar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak merkezi sistemle öğrenci almaya başlayan üç ayrı kategoride e okul üzerinden takip edilmektedir. 2016 Yılında Okul Restorasyon Edilmiştir. 2020-2021 Yılında Okulun İsmi Üsküdar Dış Ticaret Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Olmuştur. Okulumuz Hakkında Okulumuz 4 katlıdır Proje Okuludur; 1 Adet Fen Laboratuvar, 1 adet Kütüphane, 1 adet Spor Salonu, 1 adet Futbol Sahası, 1 adet Konferans Salonu, 1 adet Kantin, 6 Adet Atölye, 1 adet Öğretmenler Odası, 1 adet Mescit Bulunmaktadır. Okulumuzda Erasmus, StemJam ve e-Twinning Projeleri Desteklenmektedir. Alanlar SINAV PUANIYLA (LGS) ÖĞRENCİ ALAN ALANLAR Bilişim Teknolojileri Büro Yönetimi Ulaştırma Hizmetleri Muhasebe Finansman (20 Saat İngilizce) SINAVSIZ (OBP) ÖĞRENCİ ALAN ALANLAR Bilişim Teknolojileri Muhasebe Finansman Kulüpler İzcilik Kulübü Kütüphane Kulübü Yeşilay Kulübü Bilişim Kulübü Lojistik Kulübü Müzik Kulübü Spor Kulübü Bando Kulübü Kaynakça Üsküdar Dış Ticaret Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Hakkında Dış Bağlantılar Twitter'da Üsküdar Dış Ticaret Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Kategori:Üsküdar'daki liseler Kategori:Anadolu liseleri

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri