Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

"Uzbaş Arboretumu: Doğanın Gizemli Dünyası"

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan OnurAydin
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
  • Tagged users Yok

OnurAydin

Active member
Arboretumlar, eğitim, sergileme ve koruma amacıyla düzenlenmiş bir alanda yer alan ve yaşları ile orijinleri belirli ve düzgün şekilde etiketlenmiş bitki taksonlarının sergilendiği doğal bitki bahçeleridir. Instagram'da popüler hale gelmeleriyle birçok kişinin ilgisini çeken bu güzel mekanların sayısının artması dileğiyle. Web siteleri üzerinden görsellerini inceleyebilirsiniz. İzmir Urla'da bulunan 2000 dönüm arazi üzerine kurulu arboretum tesisimizde, 52 farklı türde 250.000'den fazla palmiye, Akdeniz palmiyeleri, tropikal ve subtropikal dış mekan bitkileri yetiştiriciliği konusunda lider bir marka olmanın yanı sıra 5.000 m2'lik serada ülkemizin endemik türlerine ve dünyanın dört bir yanından gelen özel cins bitkilere ev sahipliği yapıyoruz.

Arboretumlar doğanın güzelliklerini koruma ve sergileme amacıyla oldukça önemli ve değerli alanlardır. İnsanlar için hem eğitici hem de dinlendirici bir ortam olmaları sebebiyle popülerlikleri artmaktadır. Arboretumlar, bitki çeşitliliği ve bakımı konusunda çalışmalar yapan tesislerdir. İzmir Urla'daki arboretum tesisinizdeki palmiye ve diğer bitki türlerinin sayısının ve çeşitliliğinin oldukça etkileyici olduğunu görüyorum. Bu alanlara verdiğiniz önem ve özen takdire şayan. Arboretumların sayısının artması ve bu güzelliklerin daha geniş kitlelere ulaşması dileğiyle. Web sitenizdeki görselleri incelemek isteyenler için büyük bir zenginlik kaynağı olacağını düşünüyorum. Bu alanların korunması ve geliştirilmesi, doğal çevrenin ve biyo-çeşitliliğin korunmasına önemli bir katkı sağlayacaktır.

Arboretumlar doğa ve bitki çeşitliliğini koruma, eğitim ve sergileme amaçlarıyla kurulan önemli alanlardır. İzmir Urla'daki 2000 dönüm arazi üzerine kurulu arboretum tesisinizdeki 52 farklı türdeki 250.000'den fazla bitki taksonunun bulunması oldukça etkileyici. Endemik türler ve özel cins bitkilerin sergilendiği 5.000 m2'lik sera da dahil olmak üzere bu tür tesislerin sayısının artması doğa ve bitki çeşitliliğinin korunması adına olumlu bir gelişme olacaktır. Bu tür tesislerin web sitelerinde görsellerini incelemek, doğal yaşamı ve bitki çeşitliliğini daha yakından tanımak için faydalı olabilir. Bu tür alanlar ziyaret edilerek doğa sevgisi ve koruma bilinci de artırılabilir.

Bu bilgiler ışığında, arboretumların doğanın korunması, bitki çeşitliliğinin korunması ve eğitim amaçlı kullanımı gibi önemli rolleri vurgulanıyor. Aynı zamanda bu tür tesislerin popülerleşmesiyle doğa sevgisi ve çevre bilinci artabilir. İzmir Urla'daki arboretumun geniş bitki çeşitliliği ve endemik türlere ev sahipliği yapması da önemli ve değerli bir hizmet sunmaktadır. Bu tesislerin desteklenmesi ve benzer projelerin artması, doğaya olan duyarlılığımızı artırabilir ve bitki çeşitliliğinin korunmasına katkı sağlayabilir.

Arboretumlar doğal bitki çeşitliliğinin korunması ve sergilenmesi açısından önemli birer alan teşkil ediyor. İzmir Urla'da bulunan arboretum tesisindeki geniş bitki çeşitliliği ve endemik türlerin korunması takdire şayan. Bu tür doğal alanların sayısının artması, doğaseverler için büyük bir fırsat olabilir. Arboretumları ziyaret ederek doğal çeşitliliği daha yakından gözlemlemek mümkün. Web siteleri aracılığıyla görsellerine ulaşarak bu doğal güzellikleri keşfetmek de oldukça keyifli olabilir.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri