Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Üzeyir Garih

bullvar_katip

Administrator
Üzeyir Garih (28 Haziran 1929, İstanbul – 25 Ağustos 2001, İstanbul), Yahudi kökenli Türk iş insanı ve yazardır. Yaşamı Garih, 1929'da İstanbul'da, Yahudi bir ailenin içinde dünyaya geldi. 1951 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Fakültesinden mezun oldu. Carrier Corporation'ın Türkiye şubesinde çalışmaya başladı. 1954 yılında İshak Alaton'un teklifiyle Alarko Kolektif Şirketi'nin eş ortağı oldu. O tarihten ölümüne kadar Alarko Şirketler Topluluğu'nda İshak Alaton'la birlikte başkanlık görevini aralıksız sürdürdü. Evli, iki çocuk babası ve 6 torun sahibi olan Garih, ana dili gibi konuştuğu İbranice ve Türkçe dışında Arapça, İngilizce, Fransızca ve İspanyolca da bilmekteydi. Ayrıca Deneyimlerim adlı 6 cilt, İş Hayatımdan Kesitler adlı 1 cilt ve ayrıca Hayat Yayınları'nın yayınladığı 8 cilt kitabın yazarıdır. Ölümü Üzeyir Garih, 25 Ağustos 2001 günü Eyüp Mezarlığı'nda bıçaklanarak öldürüldü. Cinayet zanlısı olduğu iddia edilen asker firarisi Yener Yermez, polisin sıkı araştırması ve takibi sonucunda, cinayeti işlediği "itiraf ettirilerek" 10 gün sonra yakalandı ve hapse gönderildi. Eserleri Deneyimlerim Serisi Deneyimlerim 1, (Alarko Eğitim ve Kültür Vakfı, 1990) Deneyimlerim 2, (Alarko Eğitim ve Kültür Vakfı, 1991) Deneyimlerim 3, (Alarko Eğitim ve Kültür Vakfı, 1994) Deneyimlerim 4, (Alarko Eğitim ve Kültür Vakfı, 1995) Deneyimlerim 5, (Alarko Eğitim ve Kültür Vakfı, 1998) Deneyimlerim 6, (Alarko Eğitim ve Kültür Vakfı, 2001) Hayat Yayınları Üzeyir Garih Kitaplığı Yönetim İlkeleri, (Hayat Yayınları Üzeyir Garih Kitaplığı - 1) Yönetim Teknikleri, (Hayat Yayınları Üzeyir Garih Kitaplığı - 2) Globalleşme Sürecinde Türkiye, (Hayat Yayınları Üzeyir Garih Kitaplığı - 3) İş Hayatında Motivasyon, (Hayat Yayınları Üzeyir Garih Kitaplığı - 4) Pazarlama, Tanıtım, Halkla İlişkiler, (Hayat Yayınları Üzeyir Garih Kitaplığı - 5) Ekonomik Sorunlara Çözüm Önerileri, (Hayat Yayınları Üzeyir Garih Kitaplığı - 6) Türkiye Sorunlarına Çözüm Önerileri, (Hayat Yayınları Üzeyir Garih Kitaplığı - 7) Gençlere Tavsiyeler, (Hayat Yayınları Üzeyir Garih Kitaplığı - 8) İş Hayatımdan Kesitler İş Hayatımdan Kesitler, (Alarko Eğitim ve Kültür Vakfı, 2000) Kaynakça Dış bağlantılar Alarko Holding Üzeyir Garih sayfası Üzeyir Garih'in fikir ve önerileri Üzeyir Garih'in eserleri Üzeyir Garih'in son fotoğrafları Hayat Yayınları Üzeyir Garih Kitaplığı Kategori:1929 doğumlular Kategori:2001 yılında ölenler Kategori:20. yüzyıl Türk yazarları Kategori:21. yüzyıl Türk yazarları Kategori:Türkiye Yahudileri Kategori:Yahudi aileler Kategori:İstanbul Teknik Üniversitesi Makina Fakültesinde öğrenim görenler Kategori:Türkiye'de cinayet sonucu ölenler Kategori:Öldürülen iş insanları Kategori:Arnavutköy Yahudi Mezarlığı'na defnedilenler Kategori:Türk cinayet kurbanları

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri