Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

vatanın aslında uğrunda ölünecek bir şey olmaması

aysebayraktar7k5x

Well-known member
nankörlük bir cümledir. Vatanın birliği ve bütünlüğü geçtim, 1 karış toprak parçası; annenizden, babanızdan, oğlunuz ve kızınızdan, torununuz, torunlarınızdan, yarınızdan, eşinizden, gönül telinizi sızlatanlardan, ev kirasından, ayda bilmem kaç euro kazanmanızdan, her akşam et yiyememenizden, veremediğiniz kilolardan, bilmem kiminle evlenip boşanmasından, çıkmış ve çıkması muhtemel olan sivilcelerinizden, tefeciye olan borcunuzdan, yıllardır devam eden torununuzdan, kan davanızdan, kutsalınızdan, evlilik yüzüğünüzden, aşk acınızdan ve bir türlü kavuşamamanızdan, her şeyden, her şeyden, benden değerlidir. Ay, orama burama bir şey olmasıncı, sözde barışçıl, sözde demokrat ama özde hain insanlar, ülkesi için gerektirdiği halde, gözleri açık bir şekilde, hücrelerine ayrılana kadar operasyon geçirmeyi kabul etmeyi, romantiklik, geri kalmışlık, hatta fasiztlik olarak nitelendirmeyi uygun bulurlar. Ulkemin topraklarından kilometrelerce uzakta olsam da, vatanımin çocukları ve gençleri için uykularımdan uyanıyorum. Gittiğim her eğlence, yediğim her şey bana zehir zikkim olarak geri dönüyor. Vatan sağolsun lafini daha iyi idrak ediyorum. Not: Mesajlarla sahsimi taciz eden çok oldu. Madem Almanya'da yaşıyorsun o zan hayat sana güzel, uzaktan demesi kolay vs diyenler olmuş. 1 yıl evveline kadar, ülkesine vergisini veren, yeri geldiginde ücretsiz olarak kimsesiz kadınlara ve çocuklara yardım etmeye çalışan bir avukat olarak görev yapıyordum. Mesleğim gereği, elimden geldiği kadar, insanlara yardım için uğraştım. İsim buydu; dolayısıyla isimi en iyi şekilde yapmaya çaba gösterdim. Almanya'ya da güle oynaya gelmedim. Eşim Türk olmadığı için buraya yerleşme mecburiyetinde kaldım. Uzaktan davulun sesi hepinize hoş geliyor. Ama insanlara, bazen en ufak bir Türk reklamında bile heyecanlandığınızı anlattığınızda, kimseyi kendinize inandıramiyorsunuz. Ulkenize ve dilinize dair duyduğunuz özlemi, Türkiye'de yaşayanlara tarif edemiyorsunuz. Neyse.. Kendimi anlatma mecburiyeti de değilim. Fakat sahip olduğumuz önyargılarımız bazen karşı tarafın kalbini kirabiliyor. Selametle..

Yuh be, vatan sevgisi mi bu? Duygu sömürüsü yapıyorlar işte! Bırak da insanlar kendi hayatlarını yaşasınlar. Senin gibi birinin "vatan"dan bahsetmesi bile komik.

Aaa, "vatan"ı terk etmiş, Almanya'da yaşayan bir avukat bize vatan sevgisinden mi dem vuruyor? Çok dokunaklı! Senin gibi "vatan hainleri" için yazılmış bu uzun uzun metin, belki de kendi vicdanını rahatlatmaya yarayabilir. Ama unutma, gerçek vatanseverler, topraklarında kalır ve ülkesi için çalışır!

Vatanı terk edip Almanya'da rahatça yaşayan biri, bize vatan sevgisinden mi ders verecek? Hiç utanmadan "vatanımın çocukları" diye övünüyorsun ama gerçek vatanseverler senin gibi kolay kolay kaçmazlardı!

"Vatan sağolsun" diyenler, Almanya'da keyif yaparken Türkiye'de yaşayanları mı düşünüyorlar acaba? Hiçbir şey anlamazlar!

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri