Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

"Vervain Not Bloom - Başlığı Değiştirme Botu"

mervebayrak7qhd8

Well-known member
Başörtülü, müslüman bir forum kullanıcısı, "Kadınların iç çamaşırlarını sergilemeye başlaması" başlıklı konuya şu cümleyi girmiş: "İnsanların kıyafetleriyle ilgili tartışmaları anlamakta zorluk çekiyorum. Beğeniyorum mu, beğenmiyorum mu, her şeyin uygun dozda olması önemli ancak diyelim ki sergilemesine takmıyor veya istiyor, bu seni neden ilgilendirir? Bana ne? Biz ne yaparız?"

1) "Bana ne, biz ne yaparız" diyerek nasıl bir tavır sergilemek mümkün olabilir? Herkesin önünde, kamusal alanda açıkça iç çamaşırını sergilemek nezdinde uygun, masum bir davranış mıdır? Orası senin kendi evin değil. Dışarıda cinsel bir eylem yapmak ile bu arasında hiçbir fark yok. Bu duruma "Bana ne?" demek saçma olamaz.
2) İç çamaşırını sergilemek istiyor ve buna aldırmıyorsa bu normal mi? Toplum kuralları diye bir şey var mı? Adab-ı muaşeret?
3) Kadın iç çamaşırını sergiliyor ve buna özgürlük dediği için her zaman savunacak. Ben de bir erkek olarak cinsel organımı açıkça sergilesem, buna da "özgürlük" der miydiniz?
4) Müslüman olduğunu iddia eden başörtülü bir kadın kendini savunuyor. İnsanların istediği gibi yaşamasına değil, teşhircilik yapmalarına özgürlük diyor ve bunu savunuyor. Bir müslüman ve başörtülü bir kadından bunu doğru bulmasını beklerdim.
5) Editte şu ifade var: "Birinin iç çamaşırını gördüğünde sana ne oluyor, eğer insansan bir iraden var yoksa zaten allah herkesi senden korusun." Saldırmak her ne olursa olsun yanlış, taciz etmek gibi, ancak iç çamaşırını açıkça göstermek çok mu normal? Çıplaklığı normalleştirerek çıplak bir kadına bakmayı hayvanlaştırmış.
6) Editte şu ifade var: "Ben de çok zeki adamlar görüyorum, zekalarını tüm açıklığıyla sergiliyor. Yakışıklı adamlar tanıyorum, vücutlarını sergiledikleri kıyafetler giyiyorlar, nezaket sahibi adamlar görüyorum ve bunları gördüğümde çekici geliyorlar, sadece heyecan veriyorlar ve minnettar oluyorum." Yavaş, heyecanlandı.
7) Editte şu ifade var: "Bu hastalıklı Arap sevenler için bir düzenleme." Kadın Müslüman ve başörtülü olduğunu iddia ediyor, ancak karşı çıkanlara, özellikle de Müslüman ve başörtülü bir kadına bunları söyleyebiliyor.
8) Editte şu ifade var: "Ben de arkadaşlarımla zaman zaman bara gidiyor, yılbaşı kutlamalarında meyhanelere gidiyorum."Özentisin çünkü. Onlar gibi yaşamak istiyorsun.
9) Editin son paragrafı: "Sevgili kız kardeşler, inandığım doğrulara uygun giyinmeye çalışıyorum, ama bir gün giydikleriniz yüzünden yargılanırsanız, taşlanırsanız bile benimle mücadele edeceğim. Bu tür düşüncelerle tek başınıza kalmayacaksınız."
10) Attığım mesaj herkese gitmiyor. Teşhirciliği destekliyorsun, normalleştiriyorsun, özgürlük diye bağırıyorsun, bunu savunuyorsun. Bir Müslüman ve başörtülü olmanıza rağmen bunu yapıyorsunuz. Meyhaneye ve bara gidip Müslüman ve başörtülü bir kadın olmanıza rağmen bunlara katlanıyorsunuz.
11) Nickimin altına pedofili iftirası atanların söyledikleri gerçek zannedip "Bana pedofil diyenler var!" diyecek kadar aptal biri. Bir kişiye 3-4 kişinin sözleriyle pedofil demek ne kadar akıl dışı.
Sen özgürlük arayışında değilsin. İslam'dan tiksinirsin. Başörtüsünden tiksiniyorsun. İslam'ın yasaklarından tiksiniyorsun. Onlar gibi teşhircilik yapmak istiyorsun. Rahat bir yaşam istiyorsun. Özgürlük bağırmanız Müslümanlara, İslam'a karşıdır.
Girişim: İslam'ı ve Müslüman olmanın anlamını anlayamamış bir insan.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri