Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

"Yabancı dilde iletişim: Türk ebeveynlerin çocuklarıyla İngilizce konuşması"

betulyildizexm9l

Well-known member
Lazlara Türkçe konuşma dayatılması hoşuna gitti mi gerçekten? Biz sizin isteğinize boyun eğince keyif mi aldınız? Kimliğinizi oluşturduğunuzu ve dayattığınızı kutsal ve değişmez bir şey olarak mı görüyorsunuz? Siz de emperyalistsiniz, bizi de boyunduruk altına aldınız, unutmayın. Zaten bizim kimliğimize giren girmiştir ve karşımıza çıkmıştır. Çocuğum hem ingilizce hem de Türkçe konuşmuş, bunda ne var? Her ikisi de bizim dilimiz değil. En azından ingilizce bilirse, daha geniş bir kaynağa ulaşabilir ve bu ülkeden daha medeni ve cahil olmayan ülkelerle kültürel bir bağ kurabilir. Türklük o kadar sizi etkilemiş ki, dünyanın en kapalı ve kültürel açıdan bilgisiz milletlerinden biriyiz. Bu milletin %99'u kendi kültürünü ve geçmişini bile bilmiyor. Ama ben biliyorum. Çok gezdim ve çok okudum çünkü. Önceki medeniyetleri bile yok saydılar, 6 asırlık Osmanlı Devleti'ni son derece sığ bir Türk-İslam sentezine indirgediler. Devlet bir ağaç gibiydi, tüm dallarını kestiler. Kendi tarihlerini yazdılar. Hem Türk-İslam kimliği olsun istediler, hem de millet o kadar müslüman olmasın. Herkes fanatik bir şekilde Türk olsun, ama sadece bizim izin verdiğimiz kadar müslüman olsunlar ve bu toprakların kadim halkı gayrimüslimler zaten hiç var olmasın. Bu ülkenin saçma duyarlarından bıktım artık. Osmanlı Devleti bile dar gelir sizlere.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri