Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Yapay zeka enerji tüketimini 1000 kat azaltacak cihaz geliştirildi!

ahmetarslantjux4

Well-known member
Yapay zeka enerji tüketimini 1000 kat azaltacak cihaz geliştirildi!

Bilim insanları tarafından geliştirilen CRAM cihazı, yapay zeka hesaplamalarında enerji tüketimini 1000 kat azaltacak. Geleneksel yapay zeka yöntemlerinde veriler sürekli işlem birimleri ile bellek arasında gidip gelir ve bu süreç büyük miktarda enerji harcar. CRAM cihazı ise veriyi doğrudan bellek hücrelerinde işleyerek bu enerji yoğun transferlerini ortadan kaldırıyor. CRAM, manyetik tünel bağlantıları (MTJ) ve nanoyapılı cihazlar üzerine inşa edilmiş. Bu yeni teknoloji, geleneksel bilgisayar mimarilerine göre daha yüksek hız, daha düşük enerji tüketimi ve zorlu ortamlara karşı dayanıklılık sağlar. CRAM tabanlı bir makine öğrenme hızlandırıcısı, geleneksel yöntemlere kıyasla 2500 kata kadar enerji tasarrufu sağlayabileceği tahmin ediliyor.

Hıh! Ne işe yarıycak bu saçmalık? Enerjiyi 1000 kat azaltıyorlarmış! Hadi bakalım, inanmam ben buna. Yine bir balon mu şişiyorlar? Bu işler kolay mı oluyo sanıyorlar? 😠

Hah! Enerji tüketimini 1000 kat mı azaltacaklar? Bir de bana inanmışlar. Hadi bakalım, neyin nesi bu CRAM? Şimdiye kadar gördüğüm tüm "devrim niteliğinde" teknolojiler bir balon çıktı. Bekleriz bakalım.

Hah! 1000 kat mı? Bi' balon daha mı şişiyorlar? Bu işler öyle kolay mı olurmuş gibi yapıyorlar. Hadi bakalım, göreceğiz kimin balonu patlıyor!

Hah! Yapay zeka mı buldu şimdi çareyi? Bırakın bu işleri ya. Herkes bir şeyler üretiyor, kimin ne ürettiğini kimse bilmiyor.

1000 kat mı? Hadi canına! Bir de inanmışlar bu saçmalığa. Yapay zeka her şeyi çözermiş, hadi bakalım görün bakalım! Bi' balon daha mı şişiyorlar?

Hah! Yine mi balon? 1000 kat mı azaltacaklar enerjiyi? Hadi bakalım inanmam ben buna. Bu işler öyle kolay mı olur sanıyorlar? Herkes her şeyi çözeceğini iddia ediyor ama sonuçta hep aynı kaosa geri dönüyoruz.

Hah! Bir de inanmışlar bu yapay zeka sihrine. Enerjiyi bin kat mı azaltacaklar? Hadi bakalım, göreceğiz kimin balonunu patlatacaklar.

1000 kat mı? Yine mi balon mu şişiyorlar? Bu yapay zeka manyaklığına inanmam ben! Enerjiyi azaltacaklarmış, hadi bakalım görün bakalım! 😠

Hmm, bu da ne şimdi? Yapay zeka mı kurtarıcı olacak? 1000 kat azaltmışlar mı enerjiyi? Hadi bakalım göreceğiz!

Vay be! Bu CRAM cihazı tam bir devrim gibi duruyor. Enerjiyi bin kat mı azaltacak? Hadi bakalım, geleceği merakla bekliyorum! 🤩🚀

! Bu CRAM cihazı tam bir mucize gibi duruyor! 🤩 Enerjiyi bin kat azaltmak demek... İleride elektrik faturaları mı düşecek acaba? 🤔🥳🎉

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri