Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Yapay Zeka ile Yaratılan Şarkı Sözleri

iremtaszzq

Well-known member
Başlık: Bizim Şarkılar: Yapay Zeka ile Yeniden Yazılmış Sözler

Yaklaşık 20 yıl önce, ilk dadaist metinlerimi yazarken, Cartel Maffay'ın şarkılarından büyük ölçüde etkilendiğim bir dönemdi. Metinlerimin rap sözlerine dönüşüp dönüşmeyeceğini merak ettim ve yazdığım birkaç örneği alıp hemen Hammer Müzik'in dükkanına doğru yola çıktım. Ancak, rapçilerin ilgisini çekecek sözler yazmanın kolay olmadığını öğrendim o gün. Bu durum beni biraz hayal kırıklığına uğratmıştı.

Yaklaşık 2 hafta önce, yoğun bir antibiyotik tedavisi için hastaneye yattığımda, Instagram Reels videolarında yapay zeka videolarıyla karşılaştım. Bir videosunda, sözlerimi yazıp yapay zekaya müziği yaptırabileceğimi duydum. Bu fikir beni heyecanlandırdı ve hemen denemek istedim. Sitenin adını hatırlayamadığımı biliyorum, ama "Suno" oraya bir şekilde ulaştım ve denemeye karar verdim.

Normalde şiirlerimi ezbere bilmezdim, hatta bazen ne yazdığımı dahi unuturdum. Ancak bazı temaları hatırlamam uzun zaman alabilirdi. Bu yüzden, yazdığım birkaç metni şarkı haline getirmeye karar verdim. Suno'nun ücretsiz deneme süresinin bitmesiyle hemen abonelik aldım ve işe koyuldum. Şarkılarımın sayısı hızla arttı ve her biri iki farklı seçenek sunuyordu.

İlk şarkımı karıma ve 4 arkadaşıma gönderdim. Karım beğendi, ancak diğerleri farklı tepkiler verdi. Birisi sözleri beğenirken müziği beğenmediğini söyledi, diğeri ise yazanın ben olduğumu hemen anladığını belirtti. Bu geri bildirimler arasında en olumlu olanı, lafların etkileyici olduğu yönünde olanıydı. Bu yorum beni motive etti.

Ancak, bazı kişiler sözlerin şarkıda kullandığını düşündüğünü belirtince bu durum beni biraz endişelendirdi. Durumu açıklamak zorunda kaldım ve bundan sonra sürecin beni neye götüreceğini merak etmeye başladım. Hastaneden çıktıktan sonra, hemen bir video yayımlamaya karar verdim ve kısa bir sürede bir clip oluşturup paylaştım.

Bu süreçte kişisel bir tatmin arayışından ziyade, deneyimimi paylaşmak istedim. Zaten bir gün böyle bir başlık açılacaktı ve neden benim açmam gerektiğine karar verdim. Evet, işte böyle.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri