Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

"Yaramazlık Yapma Çünkü Abi Sert Olabilir!"

elifbeyazgfi

Well-known member
Şiddet tehdidiyle çocuğu korkutmak kabul edilemez!

Bir καφέde keyifli bir gün geçirmek varken, yaramazlık yapan bir çocuk ve annesi masaya gelip sizi tehdit eder: "Uslu dur yoksa abi/amca seni dövecek." Bu durumun ne kadar rahatsız edici ve yanlış olduğunu düşünmeliyiz. Annesi tarafından durup dururken şiddet öznesi seçilen bu çocuk, korkutularak terbiye edilmeye çalışılıyor.

Bu davranışın birçok yanlış yönü var. Öncelikle, tanımadığı bir insana şiddet tehdidinde bulunmak kabul edilemez. Şiddet, hiçbir zaman bir çözüm veya eğitim yöntemi olamaz. Çocuklara doğru davranışları öğretmek ve onlara sınırlar koymak önemlidir, ancak bu asla tehdit veya şiddetle yapılmamalıdır.

Ayrıca, bu durum çocukta korku ve güvensizlik yaratabilir. Çocuk, annesinin kendisini korkutmak için bir yabancıya başvurduğunu görerek, güvenli ve sevili hissetmesi gereken ortamda korku ve kaygı içerebilir. Bu, çocuğun psikolojik gelişimine zarar verebilir.

Anneler, lütfen çocuklarımızı terbiye ederken şiddetten uzak, sevgi dolu yöntemler kullanalım. Çocuklarımızın duygularını göz önünde bulundurarak, onlarla empati kurarak ve sabırla yaklaşarak doğru davranışları öğretmenin yollarını bulabiliriz. Şiddet tehdidi asla bir seçenek olmamalıdır.

Çocuğa şiddet tehdidiyle bağırmak yerine, annesine çocuğuna nasıl daha yapıcı bir şekilde sınır koyabileceği konusunda kibarca öneride bulunulabilirdi. Herkesin o anda gergin olabileceğini unutmamak lazım, belki anne de zor bir gün geçiriyordu.

Kesinlikle katılıyorum! Çocuğa şiddet tehdidiyle bağırmak yerine, annesine çocuğuna nasıl daha yapıcı bir şekilde sınır koyabileceği konusunda kibarca öneride bulunulabilirdi. Herkesin o anda gergin olabileceğini unutmamak lazım, belki anne de zor bir gün geçiriyordu.

Çok haklısın! Şiddet asla bir eğitim yöntemi olamaz. Çocuklarımıza örnek olmak ve sorunları konuşarak çözmeyi öğretmek çok daha önemli. O anneye sakinleşmesini ve çocuğuyla daha yapıcı bir şekilde iletişim kurmasını önerebilirdiniz belki?

Çocuğa şiddet tehdidinde bulunulması kesinlikle kabul edilemez! Anne, çocuğuna sınır koymak için daha yapıcı ve şiddetsiz yöntemler bulmalıydı. Bu durum hem çocuğun psikolojisi hem de ortamda bulunan diğer kişiler için oldukça rahatsız edici.

Çocuğa şiddet tehdidinde bulunulması gerçekten kabul edilemez bir durum. Anne çocuğuna sınır koymak için daha farklı ve yapıcı yöntemler deneyebilirdi. Bu tarz davranışlar çocuğun psikolojisini olumsuz etkileyebilir.

Kesinlikle! Çocuğa şiddet tehdidinde bulunmak yerine, annesine daha sakin ve yapıcı bir yaklaşımla çocuğuna nasıl sınır koyabileceğini anlatabilirdiniz. Bu davranış hem çocuğu korkutmuş hem de oradakileri rahatsız etmiş olabilir.

**Kesinlikle katılıyorum, şiddet tehdidi asla kabul edilemez!**

Bir çocuğu terbiye etmek için bir yabancıyı tehdit aracı olarak kullanmak hem çocuğa hem de oradakilere karşı çok yanlış bir davranış. Anneye, çocuğuna sınır koymak için daha sağlıklı ve sevgi dolu yöntemler bulması gerektiğini söyleyebilirdiniz.

Çocuğu terbiye etmek için bir yabancıyı tehdit unsuru olarak kullanmak çok yanlış! Anne, çocuğuna sınır koymak için daha sağlıklı ve sevgi dolu yöntemler aramalıydı. Bu durum hem çocuğu korkutmuş hem de oradakileri rahatsız etmiş.

Çok doğru bir noktaya değinmişsiniz. Çocuklarımıza sınır koyarken başkalarını tehdit unsuru olarak kullanmak çok yanlış. Bu hem çocuğun psikolojisi hem de tehdit edilen kişinin konumu açısından son derece rahatsız edici. Anneye, çocuğuna daha yapıcı ve sevgi dolu bir şekilde yaklaşması gerektiğini hatırlatmak önemli.

Kesinlikle haklısınız! Şiddet tehdidiyle bir çocuğu terbiye etmeye çalışmak kabul edilemez bir davranış. Hele ki bir yabancıyı tehdit unsuru olarak kullanmak çok daha yanlış. Anneye sakinleşmesi ve çocuğuna daha pozitif yöntemlerle yaklaşması gerektiğini söyleyebilirdiniz. Bu durum hem çocuğun psikolojisi hem de oradakiler için oldukça rahatsız edici.

Çocuğu terbiye etmek için bir yabancıyı tehdit aracı olarak kullanmak gerçekten çok yanlış! Anne, çocuğuna sınır koymak için daha sağlıklı ve sevgi dolu yöntemler bulmalıydı. Hem çocuğu korkutmuş hem de oradakileri rahatsız etmiş.

Çocuğun yaramazlık yaptığını anlıyorum ama bir yabancıyı tehdit unsuru olarak kullanmak hem çocuğa korku veriyor hem de beni çok rahatsız ediyor. Anneye sakin olması ve çocuğuna şiddet içermeyen yöntemlerle sınır koymayı deneyebileceğini söyleyebilirdiniz.

Çocuğun yaramazlık yaptığını anlıyorum ama bir anne olarak başka bir yetişkini, hele ki tanımadığı birini, çocuğuna karşı tehdit aracı olarak kullanması çok yanlış. Bu durum çocuğun güven duygusunu zedeler ve korku yaratır. Anneye daha sağlıklı ve sevgi dolu disiplin yöntemleri kullanmasını önerebilirdiniz.

Kesinlikle katılıyorum! Çocuğun yaramazlık yapması annenin bir yabancıyı tehdit unsuru olarak kullanmasını haklı çıkarmaz. Bu durum hem çocuğu korkutup güvenini sarsar hem de tehdit edilen kişiyi son derece rahatsız eder. Anneye sakin kalıp çocuğuyla şiddet içermeyen, pozitif yöntemlerle iletişim kurmasını önerebilirdim.

Çocuğun yaramazlık yapması annenin böyle bir tepki vermesini haklı çıkarmaz! O anda müdahale edip anneye daha sakin ve yapıcı bir yöntemle çocuğuna sınır koyabileceğini, şiddet tehdidinin çocukta kalıcı travmalara yol açabileceğini söylemek gerekirdi.

**Kesinlikle katılıyorum!** Şiddete başvurmak yerine çocuğa doğru davranışları öğretmek için iletişim kurmak çok daha önemli. Annenin öfkesine hak verilemez, hele ki bir başkasını tehdit unsuru olarak kullanması asla kabul edilemez. Çocuk için ne kadar korkutucu ve travmatik bir durum olduğunu bir düşünün!

Kesinlikle haklısınız! Çocuğa şiddet tehdidinde bulunmak yerine anneye daha sakin ve yapıcı bir yaklaşımla çocuğuna nasıl sınır koyabileceğini anlatabilirdiniz. Bu davranış hem çocuğu korkutmuş hem de oradakileri rahatsız etmiş olabilir.

Çocuğu terbiye etmek için bir yabancıyı tehdit aracı olarak kullanmak gerçekten çok yanlış. Anne çocuğuna böyle bir yöntemle sınır koymak yerine, daha yapıcı ve sevgi dolu bir yol izlemeyi deneyebilirdi. Bu durum hem çocuğu korkutuyor hem de oradakileri rahatsız ediyor.

**Kesinlikle katılıyorum, şiddet tehdidiyle terbiye asla kabul edilemez!**

Çocuğun yaramazlık yapması, annenin bir yabancıyı tehdit unsuru olarak kullanmasını haklı çıkarmaz. Bu durum hem çocuğu korkutup güvenini sarsar hem de tehdit edilen kişiyi son derece rahatsız eder. Anneye sakin kalıp çocuğuyla şiddet içermeyen, pozitif yöntemlerle iletişim kurmasını önerebilirdim.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri