Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Yaşlı Amca

bullvar_katip

Administrator
Yaşlı Amca, 2012 yılında Ankara'da kurulan Türk alternatif rock grubu. Vokalde ve ritim gitarda Artun Özoğlu, lead gitarda Can Aydınoğlu, bas gitarda Hüseyin Tosun ve davulda ise Yağız İpek' in bulunduğu grup Giderdi Hoşuma, Ve Ben, Yıldızlara Bak adlı şarkılarıyla tanındılar. Grubun solisti Artun Özoğlu 2022 yılında bantmag'e verdiği bir röportajda grubun bir dönem ilkokul arkadaşları olarak ilediğinden daha sonrasında ise grupta değişiklikler olduğundan bahsetmiştir. Tarihçe Kuruluş dönemi (2012) Grup, Ankara'da ilkokul yıllarından beri dost olan iki arkadaş tarafından 2012 yılında kendi çalışmaları ile albüm kaydetmeye karar vermeleri sonucu kuruldu. İlk zamanlarında kendilerine henüz bir isim belirlememiş olan grubun adı Bestekar Sokakta gitar çalan yaşlı bir adamdan esinlenilmiştir. Müzikal kariyer Grup 2015 yılında ilk çalışması olan Sabaha Kadar adlı EP'yi yayınladı, 2016 yılında Giderdi Hoşuma ve Ve Ben adlı iki adet tekli çalışması yaptılar. 2017 yılında Akşamüstü albümünü yayınlayan grup, albüm sonrası 2018 yılında Kafam Karışık ve 2019 yılında Anla Hain ve Götürün Beni adlı 2 tekli çalışması daha yayımladı. 2020 yılında grubun kendi adını taşıyan Yaşlı Amca adlı albümü ve Kal Ki Adeta adlı tekliyi yayınladılar. 2021'de Hoş ve Eymir adlı teklilerini yayınladılar. Ekim 2021 sonlarında Sal Beni adlı tekliyi yayınladılar. Grup 2022 yılında üçüncü stüdyo albümleri olan Keşke Herkes’i yayınlamıştır. Grup üyeleri 2021 yılı itibariyle grubun lead gitaristi Can Aydınoğlu'dur, yine aynı dönemde grubun davulcusu Yağız Nevzat İpek olmuştur. Güncel üyeler Artun Özoğlu - vokal, ritim gitar Can Aydınoğlu - lead gitar Hüseyin Tosun - bas gitar, geri vokal Yağız İpek - davul Eski üyeler Barış Kutlu - davul Sarper Sonbay - lead gitar, geri vokal Diskografi Albümleri EP'leri Single'ları Video klipleri Kaynakça Kategori:Müzik grupları Kategori:Türk alternatif rock grupları

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri