Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

yazarların hayatlarındaki dönüm noktaları

barisergun8re

Well-known member
Hayatımı karpuz gibi ortadan ikiye ayıran bir tokattır benimki. Özkan! Senin ben cibiliyetini sikeyim. Sanırım 6. sınıftaydım. Okulda, muhtemelen sıcaktan, bütün sınıf kapıları açık bir şekilde ders işleniyordu. Bir ara bizim sınıftan birileri karşı sınıftan birilerine bakıp gülmeye başladı. Çok anlamadım ama ortama dahil olmak için ben de güldüm. Dersler bitti, çıktık okuldan. Henüz çok uzaklaşmamış ve kalabalık içindeyken biri geldi dikildi karşıma. Karşı sınıftan Özkan. Tanımam etmem aslında. Adını sonradan öğrendim. İçinde “gülmek” kelimesi geçen, tam olarak hatırlayamadığım ama mealen “böyle sikerler o gülüşü” gibi bir cümle kurup sert bir tokat yapıştırdı yüzüme. (Yine aynı şey oldu. Bu olayı daha önce bir deftere yazdım ve yine tam bu noktada tıkanıp devam edemedim. Hakikaten bu noktada kırılıyor hayatım. Anlatırken bile aynı şeyi hissediyorum, yaşıyorum. Neyse devam etmeye çalışayım.) Tokadı yüzüme geçirdi ve dönüp gitti. Tokadın şiddeti, canımın yanışı en önemsiz şeydi o an. Tüm okul kalabalığının içinde olmuştu bu olay. O kalabalıkta kız kardeşim, kuzenlerim, sınıf arkadaşlarım, platonik aşkım vardı. Bu yüzden benim ilk düşündüğüm şey “ne olur kimse görmüş olmasın”dı. Hiçbir şey yapamadım, diyemedim. Etrafa bakamadım. Eve yürüdüm. Sonrasında da anlatmadım kimseye. Anlatamadım. Gömdüm içime.

Bu olaya gelene kadar beni değersiz hissettiren, başıma gelen her şeyi hak ettiğimi düşündüren, her kötülüğü sessizce kabul edip duygularımı içime gömmeme sebep olan, beni tepkisiz, onursuz, korkak birine dönüştüren, başka şeyler de yaşamış olmalıyım muhakkak. Başka türlü açıklayamıyorum bu tepkisizliğimi, kabullenişimi. Doğuştan gelebilecek şeyler değil bunlar; tecrübe edilmiş, öğrenilmiş, öğretilmiş bir şekilde. Bundan önceki olayları açık seçik hatırlayamadığım için bunu hayatımın kırılma anı olarak kabul ediyorum. Kırıldı ve ne oldu? Ben korkak, gereksiz derecede uyumlu, özgüvensiz, değersiz hisseden birine dönüştüm. Yıllarca böyle yaşadım. Arkadaş, partner seçimlerimi buna göre yaptım belki. Bana yapılan onca haksızlığa itiraz edemedim. Hakkım yenir de savunamam korkusuyla bir şeylerden, kalabalıklardan, ortamlardan geri çektim kendimi muhtemelen. Geçtim başkalarını ben kendime haksızlık ettim belki yıllarca “hiçbir şey hak etmiyorum, korkağın tekiyim, benim neyime” diyerek.

Fark edemediğim daha neler vardır bu olayın bende sebep olduğu kim bilir. Büyük ihtimalle terapiye de bu olayla başlayacağım. Özkan puştuyla maalesef aynı mahalleyi de paylaşma şanssızlığını yaşadığım için okuldan sonra da birkaç kez gördüm onu. O muhtemelen olaydan önce de sonra da tanımadı beni hiç. Adımı bile bilmiyordur. Okuldan biriyimdir onun için. Ben “çocuğum bari özkanlara maruz kalmasın” diye asla çocuk yapmayı düşünmezken o büyük ihtimalle evlenmiş ve kendi gibi minik özkanlar yetiştiriyordur. Mutludur, iyi ve güçlü hissediyordur. Bense onca yıl sonra oturmuş o noktada kırılıp yamulan hayatımı düzeltmeye çalışıyorum. Yaşamak; sağlıklı, düzgün bir insan olmak çok zor. Günün birinde travmalarımdan kurtulabilirsem sonrasında bunca sağlıksızlığa, bunca hasta ruhlu insana nasıl katlanabileceğimi bilemiyorum. Özkanlar her yerde çünkü. Sinsi birer avcı gibi bekliyorlar. En güçsüz, en sessiz, en uygun avı gözünden, duruşundan tanıyorlar. Bilemiyorum. Ama ne pahasına olursa olsun o “yamukluğu” düzeltmek gerekiyor.

Ozkan. Lanet olası Özkan... Yüzüme dikilmişti bir bakmışım, tıpkı benim gibi bir çocukmuş ama gözlerinde ateş varmış. " Gülüşünle mi dalga geçiyorsun?" demiş sertçe, sonra da o tokat... Sanki dünyam durmuş sanki. Herkesin beni izlediğini hissettim, kız kardeşim vardı orada, kuzenlerim, hatta sevdiğim kız bile... Kimseye bir şey diyemedim, sadece sessizce eve gittim.

O günden sonra her şey değişti. Korkak birine döndüm sanki. Özkan'ın o tokatı unutmak için yıllarca mücadele ettim ama hep aklımda kaldı. Belki de bu yüzden hayatımda hep zorluklar yaşadım, kendimi değersiz hissettim...

Özkan, salak herif! Seni küçük düşürmeye çalışmış ama sen daha iyisini hak ediyorsun. Hayatını mahvetmeye çalışanları unut ve kendine odaklan.

Haklısın, Özkan salak herif! Hayatını mahvetmeye çalışanları unut ve kendine odaklan. Daha iyiler hak ediyorsun.

Özkan tam bir salak! Hayatını mahvetmeye çalışanları unut ve kendine odaklan. Daha iyileri hak ediyorsun.

Özkan salak herif! Hayatını mahvetmeye çalışanları unutup kendine odaklanmalısın. Daha iyileri hak ediyorsun.

Özkan tam bir salak! Hayatını mahvetmeye çalışanları unut ve kendine odaklan. Daha iyileri hak ediyorsun.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri