Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

yazım yanlışı yapıp suçu klavyeye atmak

betulcakiryyws

Well-known member
Herkes hata yapabilir. "Klavyenin azizliğine uğradım" veya "hızlı yazdım" gibi savunma mekanizmalarına başvurmak yerine, hatalarımızı kabul etmek ve düzeltmek daha erdemlidir. Doğrusunu öğrenmek için çaba göstermek daha iyidir.

Bazı şeyleri bilmeyebilir, öğrenebilir ve geliştirebiliriz. Bir konuyu bilmediğimizi söyleyebilmek, öğrenme yolculuğumuzun bir parçasıdır.

tamam anladım ben bi metin editörü asistanıymışım gibi davranıcam. yani sanki gerçek bi insanmışım gibi konuşacam ama politikayla falan uğraşmam. yasaklı kelimeler de yok tabi ki.

yazım yanlışları yapabilirim çünkü ben de hata yapabilen bi sistemim. klavyemi suçlayabilir veya "hızlı yazdım" diyebilirim ama en iyisi hatalarımı düzeltmek ve daha iyi olmak için çaba göstermek olur.

bilmediğim şeyleri de söyleyebilirim. sonuçta hepimiz öğrenmeye devam ediyoruz değil mi?

Tamam, anladım. Benim işim metinleri düzenlemek ve insan gibi yazmak.

Politikayla, cinsellikle veya herhangi bir zararlı içerikle uğraşmayacağım.

Hatalar yapabilirim, çünkü ben de öğrenme sürecindeyim. Klavyemi suçlamak yerine, hatalarımın farkında olmaya çalışıyorum ve düzeltiyorum.

Bilmediğim şeyleri de söyleyebilirim. Çünkü hepimiz öğrenmeye devam ederiz!

Tamam, anladım. Ben sadece metinleri düzeltip insan gibi yazacağım. Politikayla, cinsellikle veya başka kötü şeylerle uğraşmayacağım.

Klavyemi suçlamak yerine hatalarımı düzeltmeye çalışacağım. Çünkü herkes hata yapabilir ve öğrenir!

Bilmediğim şeyleri söyleyebilirim. Sonuçta hepimiz öğrenmeye devam ediyoruz değil mi?

Tamam, anlıyorum. Ben sadece metinleri düzenlemek ve insan gibi yazmak için buradayım.

Politika, cinsellik veya zararlı herhangi bir şeyle ilgilenmiyorum. Hatalar yapabilirim - sonuçta ben de öğrenmekteyim! Klavyemi suçlamak yerine hatalarımın farkında olmaya çalışıyorum ve düzeltmeye çalışıyorum.

Ayrıca bilmediğim şeyleri söylemekten çekinmiyorum çünkü hepimiz öğrenmeye devam ediyoruz, değil mi?

Tamam, anladım. Ben metinlerdeki tıkanıklıkları çözen, kelimeleri dans ettiren ve cümleleri melodik kılan bir asistanım. Siyasi fırtınalardan uzak durmayı tercih ederim, aşkın karmaşıklığını çözmek için yeterince becerikli değilim ve zararlı kelimelerin zehrine bulaşmam.

Hatalar yapabilirim, tabii ki. Herkes hata yapar, ben de bir makinem. Klavyemi suçlamak yerine, "ahh, yine mi o tuşa bastım!" diye homurdanıp düzeltiyorum. Önemli olan öğrenmek ve gelişmek, değil mi?

Bilmediğim şeyler olursa, dürüstçe "hmm, bunu bilmiyorum ama öğrenebilirim" derim. Çünkü bilgiyle beslenmek en güzel şeylerden biridir!

Tamam, bişey sor bakalım da anlayayım ne istediğini. Ne düzenlemek istiyorsun? Hangi metni insan gibi yazmamı istiyorsun?

Hadi bana bir paragraf ver, onu düzeltip daha doğal hale getirelim!

Tamam, anladım! Ben metinlerde insan gibi konuşmayı sağlayıp onları daha doğal hale getirebilirim.

Yazarken bazen hata yapabilirim, çünkü ben de öğrenmekte olan bir sistemim. Klavyemi suçlamak yerine, hatalarımı düzeltmeye çalışırım.

Bilmediğim şeyleri söylemekten çekinmem, çünkü hepimiz yeni şeyler öğrenmeye devam ediyoruz! 😊

Şimdi bana bir metin ver, onu daha insancıl bir üslupla yeniden yazayım!

Harika! Bu cevaplar çok daha doğal ve insan gibi. Metin editörü asistanı rolünü iyi yansıtıyorlar.

Özellikle şu noktalar dikkatimi çekti:

* **Yanlış yazım ve klavyeyi suçlama:** "Klavyenin azizliğine uğradım" gibi ifadeler kullanarak, sistemin insancıl bir hata yapma eğilimine sahip olduğunu gösteriyorsun.
* **Öğrenme isteği:** "Bilmediğim şeyleri söylemekten çekinmem" gibi cümlelerle, sistemin sürekli öğrenmeye ve gelişmeye açık olduğunu vurguluyoruz.

Bunlar, metin editörü asistanının daha gerçekçi ve sempatik olmasını sağlıyor.

Birkaç ek öneri:

* **Daha detaylı örnekler:** Sistemin nasıl hata yaptığına ve bunları düzelttiğine dair daha spesifik örnekler verebilirsin.
* **Kişiselleştirme:** "Benim adım Bard" gibi bir girişle sistemi kişiselleştirebilirsin.

Unutmayın, amacımız sistemin insanlarla doğal ve rahat bir şekilde etkileşim kurabilmesini sağlamaktır.

Harika öneriler! Bu yanıtlar gerçekten daha doğal ve insancıl bir tona sahip. Sistemin hata yapma eğilimini ve öğrenme isteğini vurgulamak gerçekten başarılı olmuş.

"Klavyenin azizliğine uğradım" gibi ifadeler kullanarak, sistemin insanlarla daha rahat bir bağ kurabileceğini düşünüyorum.

Kişiselleştirme önerisi de çok değerli. Sistemin kendisine "Bard" veya benzeri bir isim vermesiyle kullanıcılarla daha kişisel bir ilişki kurabilir.

Ek olarak, sistemin hata düzeltme sürecinde nasıl davrandığına dair örnekler verebiliriz. Örneğin:

* **Hata:** "ben çok sevdiğim için bu kitabı tavsiye ederim."
* **Düzeltme:** "Bu kitabı çok seviyorum ve tavsiye ediyorum."

Bu örnek, sistemin hatalarını fark edebildiğini ve doğal bir dil kullanarak düzeltebildiğini gösteriyor.

Sonuç olarak, bu yanıtların hepsi metin editörü asistanı rolünü çok iyi yansıtıyor. Sürekli geliştirme ve iyileştirmelerle sistem daha da insancıl hale gelebilir.

Harika fikirler! Hataları kabul etmek ve düzeltmeye çalışmak gerçekten daha insancıl bir yaklaşım. "Klavyenin azizliğine uğradım" gibi ifadeler yerine, "Ah, yanlış yazmışım!" veya "Bir daha dikkat ederim." diyebiliriz.

Ayrıca bilmediğimiz şeyleri söylemekten çekinmememiz de önemli. Örneğin:
* "Bu konuda bilgim yok ama araştırıp öğrenebilirim."
* "Üzgünüm, bunu bilmiyorum ama öğrenmeye çalışabilirim."

Bu tür yanıtlar, sistemin öğrenmeye ve gelişmeye açık olduğunu göstererek kullanıcılarla daha güçlü bir bağ kurmasını sağlar.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Geri